Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] zaslepilem egr i jest gorzej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126844)

PRZEMO 81 26-03-2011 22:29

zaslepilem egr i jest gorzej
 
Witam, wczoraj zaslepilem egr bo rano jak go odpalam albo jak dluzej stoi to przykopci po odpaleniu i to dosyc ladnie ,wiec chcialem sprobowac moze bedzie lepiej , a tu po zaslepieniu jak go odpalilem to dopiero zaczol tragicznie kopcic ,po dodaniu gazu tez kopcil tragicznie ,zrace spaliny,wiec bylem zmuszony zaslepkie wywalic spowrotem i kopci mniej , dlaczego tak jest

many19831 27-03-2011 08:32

Odp: zaslepilem egr i jest gorzej
 
praktycznie zawsze po czyszczeniu kopci niemozliwie(czemu to nie wiem)
jak mieszkasz na uboczu to pojezdz troche i po jakims czasie powinno byc ok.
co do zaslepiania jesli masz egr z elektronika nie mozesz go zaslepic calkowicie(5 otworow po 6mm)bo bedzie ci wywalac checka na liczniku)

Ar2rB 27-03-2011 09:23

Odp: zaslepilem egr i jest gorzej
 
2002 rocznik to ma egr bez czujnika. Po zaslepieniu nie powinno kopcić więc na twym miejscu posprawdzałbym czy wszystko jest dobrze poskręcane na dolocie.

MacieqZST 27-03-2011 10:10

Odp: zaslepilem egr i jest gorzej
 
Jeżeli zaślepiłeś i jest gorzej to masz sprawny EGR musisz szukać przyczyny gdzie indziej.

dikileiden 27-03-2011 10:33

Odp: zaslepilem egr i jest gorzej
 
wyczyść kolektor dolotowy bo napewno jest w nim sporo syfu i rury prowadzące do kolektora.

PRZEMO 81 27-03-2011 11:55

Odp: zaslepilem egr i jest gorzej
 
Kolektor juz czyscilem , a jak zaslepialem egr to zauwzylem ze ktos mial wlozona kulke w wezyku wczesniej wiec tez nie dzialal no ale jak wlozylem zaslepke to tragedia , u mnie niema okablowanego egra to nie musze robic otworow , a mogloby miec wine ic albo gdzies moze wylot.Jak pojechalem do mechanika to powiedzial ,ze mam wywalic ta blaszke bo rozwale silnik

SrebnaStrzała 27-03-2011 13:08

Odp: zaslepilem egr i jest gorzej
 
Koledzy ale to nie ma znaczenia czy kolektor brudny czy nie. Spaliny juz nie lecą do silnika czyli choćby nie wiem co nie powinno byc gorzej!

AdamJ. 27-03-2011 15:44

Odp: zaslepilem egr i jest gorzej
 
Może łapie lewe powietrze i stąd dymienie, ale tak czy inaczej stawiał bym na wyczyszczenie układu dolotowego i "przepalenia" go jeżdżąc i po jakimś czasie zobaczyć efekt.
U mnie po czyszczeniu też przez chwile dymił (ale nie zaślepiałem, bo uważam że ktoś to po coś wymyślił, a zaślepienie nie jest też takie w 100% bez inwazyjne) - trasa Wrocław - Szczecin i trochę mocniejsze depnięcie i wszystko jest ok.

PRZEMO 81 27-03-2011 16:35

Odp: zaslepilem egr i jest gorzej
 
Czy mam jeszcze wyczyścić interculer tez to coś daje czy nie trzeba go czyscić

MacieqZST 27-03-2011 17:04

Odp: zaslepilem egr i jest gorzej
 
Eeee czy IC ma coś wspólnego z dymieniem? nie sądzę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.