Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Długie/trudne zapalanie tdci 140 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176931)

Wojo666 28-02-2013 19:42

Długie/trudne zapalanie tdci 140
 
Witam
Mam pytanko, ogólnie wszystko w moim mondku jest ok ale zapalnie trwa moim zdaniem za długo, bez względu czy to jest rano, czy mróz, czy ciepły zapal sie go długo kręcąc rozrusznikiem powiedzmy 1.5-2sek, wydaje sie mgnienie ale jak sie go kreci to nie jest to palenie na dotyk lecz poprostu krecisz, krecisz i chwyta. Swiece ok, wtryski nie leja, nic nie dymi, silnik ogólnie chodzi super. Ten silnik znam z poprzedniej mojej 407 i tam zapalał na dotyk, chyba ze krecił tak jak mój gdy na zewnątrz było minus 28.

gregor75 28-02-2013 20:22

Odp: Długie/trudne zapalanie tdci 140
 
Wyjmij rozrusznik i sprawdź,czy nie ma na nim opiłków metalu.
Jeżeli są, wyczyść i problemy doraźnie znikną.
Opiłki na rozruszniku oznaczają problemy z dwumasą:(

Wojo666 01-03-2013 19:41

Odp: Długie/trudne zapalanie tdci 140
 
Dzieki za odp, ale rozrusznik kręci z tym nie ma problemu, wiem że, ktoś może zadać pytanie to w czym jest problem, ale drażni mnie poprostu że, trzeba kręcić żeby go zapalić, nie chwyta od razu na tzw. dotyk ale poprostu krece i krece, jak stare diesle w zime. Na marginesie - po czym poznać ze, pada koło dwumasowe, oprócz trzepania, trzęsienie, drżenia itp sa jakies inne objawy.

Wesoly_krk 04-03-2013 12:11

Odp: Długie/trudne zapalanie tdci 140
 
Miałem podobny problem, raz odpalał od strzała, raz kręcił i kręcił. Pojechałem na gwarancję okazało się że masa była nie dokręcona i wszystko już jest ok.

Rolandsk 04-03-2013 14:46

Odp: Długie/trudne zapalanie tdci 140
 
a ja bym sprawdził czy układ doprowadzenia paliwa sie nie zapowietrza.
zobacz czy w przewodzie paliwowym przez pompą wtryskową nie zbierają się pęcherzyki powietrza (nie powinny).
niestety ten układ to pewnego rodzaju wynalazek i nie ma tu elektrycznej pompy paliwa, która mogłaby szybko i skutecznie podać co trzeba.

Bump:
Cytat:

Napisał Wojo666 (Post 1967557)
Na marginesie - po czym poznać ze, pada koło dwumasowe, oprócz trzepania, trzęsienie, drżenia itp sa jakies inne objawy.

w zasadzie to sam sobie odpowiedziałeś, słychać jeszcze czasami stuki przy ruszaniu, zmianie biegów. u siebie wymieniałem regenerowaną dwumasę która po prostu sie rozsypała psując przy okazji cały wysprzęglik, żadnych opiłków nie było i nie wiem skąd takie wnioski,.

truuski 07-03-2013 08:44

Odp: Długie/trudne zapalanie tdci 140
 
Ja też miałem kiedyś identyczne objawy co Wojo666.
Na początku silnik zapalał po dwóch, trzech sekundach od przekręcenia kluczyka, później czas kręcenia się wydłużał.
W moim przypadku był to rozrusznik.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bunia24 08-03-2013 18:43

dłużej odpala na zimnym silniku
 
witam mam do was pytanie na zimnym silniku musze z 2 sekundy dłużej kręcić żeby odpalił a jak dwa razy podgrzeje świece pali tak jak kiedyś dodam że świece zarowe są nowe macie jakies pomysły filtr też nowy

bunia24 09-03-2013 06:44

Odp: Długie/trudne zapalanie tdci 140
 
a da sie sprawdzić czy w przewodzie są pęcherzyki musiał by być ten przewód przezroczysty moze i coś jest zapowietrzone bo wymieniałem zaworki w wtryskach ale przed wymianą było to samo

ml0dy3 09-03-2013 06:55

Odp: Długie/trudne zapalanie tdci 140
 
A może cofa paliwo któryś zwrotny nie trzyma miałem tak w audi

Bump: A może cofa paliwo któryś zwrotny nie trzyma miałem tak w audi

bunia24 09-03-2013 13:33

Odp: Długie/trudne zapalanie tdci 140
 
powiem że jak kiedyś robiłem próbe przelewową to troche popsułem ten wężyk ale zrobiłem go na klej i trzyma ropa się nie leje może to przez to się zapowietrza powiedzcie mi gdzie mogę kupić te nowe przewody co idą od pompy do wtrysków , ciekawe czy droga to impreza drugie pytanie jak odpwoeitrzyc wtryski na zapalonym silniku poluzowac troche te śrubki prosze o jakąs podpowiedz bo niechce czegos zepsuć a wszystko robie sam w samochodzie dzięki forum nie ufam mechanikom bo to złodzieje prowadze do nich wtedy jak juz musze


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.