Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana filtra paliwa,a spalanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146950)

kris1980 29-12-2011 08:56

Wymiana filtra paliwa,a spalanie
 
Witam,pytanko mam odnośnie filtra paliwa.Mam mondzia dwa lata i ja jeszcze nie wymieniałem filtra paliwa!Czy jak wymienie filtr paliwa to spalanie spadnie????

djmatheo 29-12-2011 09:02

Odp: filtr a spalanie
 
Szczerze to ja w to watpie, ja nie wymienialem go od czasu zakupu, a bylo to juz jakies 3lata, niedawno wymienilem, ale zadnej poprawy w spalaniu nie zauwazylem :P ale moge sie mylic

Mariusz 29-12-2011 09:30

Odp: filtr a spalanie
 
Cytat:

kris1980
Nie, spalanie nie spadnie. Jeśli tak będziesz jeździł nadal na starym filtrze paliwa, to pożegnaj się z wtryskami. Kupuj tylko oryginał Forda, nie zamienniki typu Filtron, itp (istotna jest gradacja filtra). Koszt około 100zł w ASO.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

eddek 29-12-2011 09:49

Odp: filtr a spalanie
 
Ja zmieniam filtr paliwa co 10-15k km, tak jak olej.
Filtr powietrza co 5k km, bo jeżdżę po drodze, gdzie jest dużo piasku.

kris1980 29-12-2011 11:42

Odp: filtr a spalanie
 
Dzieki Panowie,jade do forda się umówić na wymiane,przed chwilą byłem u nich i koszt z wymiana 80 funta,czyli nie tak duzo a sam nie wymienie bo pewnie zapowietrze i kicha.;)

olczus9012 29-12-2011 22:00

Odp: filtr a spalanie
 
Spalanie nie spadnie...cudów nie ma:) chłopaki dobrze mówią...zmiana filtra ma wiele innych zalet niż spalanie...chociaż właśnie sie dziwie czemu ludzie tak myślą bo już kilka razy sie spotkałem z opinią że wymiana filtra zaoszczędzi nam paliwa;p ale filtry to takie elementy o które trzeba dbać:) A ich koszta nie są duże przecież:D

A powiedzcie mi czemu filtr tylko Fordowski? Ponoć to tylko kwestia marketingu:) wiadomo że nie mówię o filtrze za 20zł tylko zamienniku takim w kole 80zł...co lepszego jest w filtrze forda...tak z ciekawości pytam bo właśnie nie jestem świadom jak to wygląda:)?

eddek 30-12-2011 09:14

Odp: filtr a spalanie
 
Dla Forda robi Bosch i taki też ostatnio kupiłem i nie widzę różnicy między tym, a oryginalnym. ;-)

puniu01 30-12-2011 09:18

Odp: filtr a spalanie
 
A jak sie sprawa ma z filtrem powietrza? Moze zmniejszyc spalanie?

jarcun 30-12-2011 10:41

Odp: filtr a spalanie
 
filtr powietrza owszem poprawia osiągi i spalanie

Mariusz 30-12-2011 11:52

Odp: filtr a spalanie
 
Cytat:

Napisał eddek (Post 1758311)
Dla Forda robi Bosch i taki też ostatnio kupiłem i nie widzę różnicy między tym, a oryginalnym. ;-)

Dla Forda nie robi jedynie Bosch, robi także Delphi. Z zewnątrz nie ma żadnej różnicy. Polega ona jak wcześniej napisałem w gradacji otworków w filtrze. Jeśli kupisz Boscha, czy Delphi to spoko. Nie baw się zaś w tym przypadku w inne firmy (tym bardziej firmy "Kogucik", czy made in China), bo możesz mieć problem z wtryskami, a to już spory wydatek. Tak więc nie opłaca się zaoszczędzać 20-30 zł na filtrze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.