Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Spalanie lpg w Galaxy 2.3 sekwencja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179605)

jedi6667 06-04-2013 16:04

Spalanie lpg w Galaxy 2.3 sekwencja
 
Witam wszystkich.
Tydzień temu nabyłem Galaxiaka 2.3 z 2000r z sekwencją.

Kupiony był prawie 200km od mojej miejscowości więc na starcie zalałem go gazem do pełna, po przejechaniu 175km weszło na full 18,2 gazu więc mnie to ucieszyło że taki wielki samochód (do tej pory jeździłem Fiatem SC) tak mało spalił przy prędkościach od 90-110km/h

Łapki mi opadły jak przy przejechaniu 220km w ruchu miejskim weszło 38l gazu, to norma w tym samochodzie czy mam udać się do gazownika, dodam że nie piłuję samochodu, raczej jestem spokojny i nie cisnę na gaz bez sensu.

Furka ma przelatane 230k a gaz był montowany w 2005r, sprzedający zapewnił mnie że instalacja była regulowana 3 miesiące temu.

Wam też tyle doi gazu???

djibiza 06-04-2013 17:03

Odp: Spalanie lpg w Galaxy 2.3 sekwencja
 
Może minimalnie za dużo wypił. Generalnie 15 litrów pije i tyle jest ok. Trochę za dużo Ci spalił. Wymień obydwa filtry lpg na początek i do gazownika żeby zobaczył jak wyglądają mapy pb i lpg, czy się w miarę zgadzają.

kpkeeam 06-04-2013 17:04

Odp: Spalanie lpg w Galaxy 2.3 sekwencja
 
Ja mam 2,0 i pali między 12 a 17 litrów. Zależy od warunków na drodze i jakości LPG.

gzr 06-04-2013 17:41

Odp: Spalanie lpg w Galaxy 2.3 sekwencja
 
Ogólnie zatankuj kilka razy NA TEJ SAMEJ STACJI lpg i wtedy rób pomiary. Zawór róznie odbija w zależności od ciśnienia w dystrybutorze.

tomi98 06-04-2013 21:03

Odp: Spalanie lpg w Galaxy 2.3 sekwencja
 
zdecydowanie mniej palił mój galax !
miałem 2.3 + bigas
średnio 11,5 jak dusiłem max 13
miasto 14 lpg

POSZUKAJ DOBREGO GAZOWNIKA !

sprzedający zapewnił , że jest po przeglądzie :-)

chyba dlatego sprzedał skoro tyle pali - sory za OT

jedi6667 06-04-2013 21:14

Odp: Spalanie lpg w Galaxy 2.3 sekwencja
 
Generalnie od powrotu tankuję na tej samej stacji (Lotos) i tak wychodzi że pali prawie po 20l na 100km, dzisiaj przy stanie licznika dziennego 115km weszło prawie 21l gazu :( w środę wpadnie kasa to podjadę do gazownika bo tak czytałem że powinien palić w mieście około 15l przy spokojnym traktowaniu, dzięki za odpowiedzi a jak coś się zmieni to dam znać.

tomi98, nie tylko sprzedający powiedział że był na regulacji ale że też miał wymieniane filtry, zobaczymy ile w tym prawdy

samochodzik ma kopa jak się depnie ale coś mi nie odpowiada jego praca, zerknę jak wyglądają świece i jeśli się nie mylę to chyba ten silnik ma osobne cewki WN na świecach bo pod pokrywę idą tylko cienkie przewody zamiast przewodów WN

silnik nieraz nie równo pracuje, jest delikatne szarpanie tak jak by na jednej świecy coś się działo ale bez wykręcenia nic nie sprawdzę, dzieje się tak na chłodnym silniku bo na rozgrzanym już to znika

będę drążył ten temat bo co do pracy silnika i reszty jestem strasznym pedantem i musi wszystko działać idealnie, wiem że nie ma co wymagać od wozu który ma 13 lat ale mimo to powinno wszystko grać w miarę dobrze

tasiek 06-04-2013 22:01

Odp: Spalanie lpg w Galaxy 2.3 sekwencja
 
U mnie było podobnie palił około 14-15 lpg w mieście aż dziś kopara mi opadła na stacji jak po zrobionych 250 km do butli weszło nie całe 48l. co wychodzi 19l/100 a gazu chyba coś jeszcze było, butla ma 53l. a jak zawsze tankowałem na max to wchodziło 43-44l. i butla była pusta bo nawet na wolnych obrotach przełączało na benzynę. Zawsze tankuję na tej samej stacji obsługa mnie zna i sami się zdziwili. Nie wiem ile mam gazu bo czujnik pokazuje cały czas zero a jakiś czas temu pokazywał cały czas ful chyba coś mu się zepsuło :?: Na pewno jest do wymiany sonda lambda i to przez nią może tak chlać :?:

M.A.G. 07-04-2013 20:49

Odp: Spalanie lpg w Galaxy 2.3 sekwencja
 
Kolego, moje średnie roczne spalanie to ok 14l/100, ale w trasie wychodzi ok 11 a po mieście nawet do 17 może dojść.

Sprawdź sondę jak kolega wyżej pisał, moja jak padła to spalanie "trochę" skoczyło :wink: - tylko, że wyskoczył również "check engine"

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.