Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Montaż haka holowniczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=40027)

prezes50 15-03-2008 15:23

Montaż haka holowniczego
 
Witam serdecznie forumowiczów . Chcialbym podzielic sie informacja odnosnie montażu haka holowniczego ponieważ troch mnie to zdenerwowało mianowicie zakupiłem hak holowniczy - oryginalny - westfalia zdjety z vw sharana - zadowolony poniewaz dostalem zaslepke no i hak wyczepiany na kluczyk :fcp26 jade do swojego mechanika zdejmuja zdrerzak ktory jest zamocowany na belce zwanej wzmocnieniem zderzaka przymiezaja hak i nastąpił zonnk poniewaz trzeba zdemontowac wzmocnienie czyli ta belke a zderzak trzymal sie bedzie tylko na blotnikach po bokach zdenerwowany jade do znajomego ktory tez zakladal taki hak i mowi ze on tez wywalil belke i zderzak zamontował tylko na bokach - patrze a on jest caly luzny na srodku , no nic jade do domu poszukac cos w internecie.Znalazlem na allegro hak bez ciecia zderzaka ok fajnie dzwonie do producenta tego haka i pytam czy jesli zdjeme zderzak jak on jest mocowany odpowiada ze wchodza plozy w miejsce gdzie jest belka czyli to wzmocnienie - OK ale co dalej z ta belka jak ja wtedy zamontowac a on te wzmocnienie sie demontuje i ono juz jest zbedne :566: jak ktos panu uderzy z tylu to i tak sie zatrzyma na haku :fcp13 ale pytam przecierz ten zderzak jest luzny a on " jak bedzie dobry mechanik to umiejentnie umocuje go tak ze nie bedzie luźny to w tedy zalamany ta rozmowa podziekowalem i spowrotem do mechanika zakladac moj hak . zalozyli -beke wywalil dziure wycieli i ok fajnie pasuje ale okazal sie nastepny zonnk poniewaz ten hak wyczepia sie w sposob kluczyk ,pociagasz taki motylek i go przekrecasz i okazuje sie aby to zrobic trzeba opuscic lekko kolo zapasowe poniewaz jesli jest calkiem podkrecone to nie ma mozliwosci - nie mam miejsca by przekrecic ten motylek wiec wtedy to juz mi calkiem rece opadly i juz z nerwem na szczękościsku wyjechalem z warsztatu z zamontowanym hakiem, dziura w zderzaku na szerokosc ok 40cm no i z brakiem mozliwosci odłączenia kulki bez opuszczania kaola . wiec jesli ktos bedzie chcail zalozyc hak oryginalny to niech to dobrze przemysli poniewaz ja go potrzebuje.
ale to nie moniec moich problemow z hakiem lece na przeglad a oni mi chca wbic ten hak jaki 600kg i 1200kg to ich wysmialem i opytam dlaczego o moje niedopatrzenie jak robilem pierwszy przegla po przywiezieni z francji to takie wagi wbili O,1 -1200KG O,2- 600KG poniewaz tak im sie wbilo podejrzewam ze mieli wpisane w polu wage taka jakiejs osobowki i tak nacisnol dalej i TEMU TAK WYSZLO i nie mam mozliwosci tego zmienic wiec nie wbijalem sie wkurzylem i pojechalem dalej i teraz pytanie do was - klubowiczow i forumowiczow czy jest mozliwasc zmienic takie wagi na przegladzie no i w dowodzie rejestracyjnym no i w karcie pojazdu i jakie macie wagi wpisane w waszych galaktykach na haku O1 i O2. POZDRAWIAM SLAWEK

marwyk 15-03-2008 16:15

Re: montaż haka w galaxy
 
ja mam 2000 kg i 700 kg,

tomi98 15-03-2008 20:52

Re: montaż haka w galaxy
 
ja mam orginał Westfalia wczepiany, jak zdejmę zaślepke, koła nie musze podnosić bo nie mam ( ale mam za to butlę lpg) , nie uzywam haka tzn. nie zaglądałem do dowodu ..... a tu patrzę, że
O1 1300kg
O2 - - - nic nie mam wpiane, co to oznacza, że bez hamulca nie mogę ciągnąc przyczepy ???

zagladam do instrukcji a tu z hamulcem 1800kg (dla 2.0 i 2.3 ) bez hamulca 700kg !

Panowie nie ma to dla mnie znaczenia ale dlaczego dowód 1300kg instrukcja 1800kg ????

mekess 15-03-2008 21:13

Re: montaż haka w galaxy
 
u mnie 2000 i 700

prezes50 15-03-2008 21:26

Re: montaż haka w galaxy
 
Cytat:

Napisał tomi98

zagladam do instrukcji a tu z hamulcem 1800kg (dla 2.0 i 2.3 ) bez hamulca 700kg !

Panowie nie ma to dla mnie znaczenia ale dlaczego dowód 1300kg instrukcja 1800kg ?

wiec masz ten sam problem co ja wiec zobaczymy co bedzie w poniedzialek albo w wtorek jak pojade do tych co robil przeglad i do wydziału komunikacji ale wychodzi z tego ze nasza galaktyka to z laweta tylko maluch pociagniemy :( wiecej powiem po przegladzie . pozdrawiam slawek

Stefano 15-03-2008 23:56

Re: montaż haka w galaxy
 
Mam i ja 2000 i 700, ale haka kupiłem tutaj w Polsce o uciągu 2100 i nacisku chyba 85 kg / tabliczka / i założyłem razem z belką, robiłem to sam i szkoda mi było wyżucać takiego zdrowego wzmocnienia. Musiałem go tylko po obydwu stronach lekko podciąć szlifierką, ale po malej gimnastyce z przymierzeniami wszedł i wszystko pasuje, tzn ramię haka, na niego belka wzmaciająca i zderzak plastikowy. Oprócz mocowania haka i belki do podłużnic, to jeszcze zdaje się hak, belka i zderzak mają jakieś wspólne łaczenie na małe srubki i z tym miałem najwiekszy problem, ale jak pamietam spasowałem to wszystko na ziemi, pózniej rozkęciłem i założyłem ponownie juz na samochodzie i jest dobrze, bo mam uratowaną ta belkę.
Aha jeszcze jedno ważne, hak z odkręcana główką kupiłem taki, że nie trzeba było do niego podcinac zderzaka, wiec mam jeszcze i cały zderzak.
Polecam takie rozwiązanie.
Pozdrawiam.

D245 16-03-2008 14:43

Re: montaż haka w galaxy
 
ja tez mam 2000 i 700 - jak robilem pierwszy przeglad w Polsce to diagnostom wiecej czasu niz sprawdzenie auta zajelo wlasnie wyszukiwanie w tych ich madrych ksiazeczkach co maja wpisac m.in dotyczacego dopuszczalnej masy przyczepy dla haka.

Jarek P. 16-03-2008 15:59

Re: montaż haka w galaxy
 
Witam
Ja mam wbite tylko 2000 okoliczności zakładania haka nie znam bo już
był zamocowany w autku . Zderzak mam cały co do wzmocnienia
musze to sprawdzić .
Pozdrawiam Jarek :fcp2

lysyG 16-03-2008 21:10

Re: montaż haka w galaxy
 
2000 i 700

torgi 16-03-2008 21:43

Re: montaż haka w galaxy
 
Witam ja mam 2000 i 700 , to chyba standard jak widze :fcp4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.