Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mk1] [Mk2] kłopoty z tarczami (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=12474)

PiotrZ 18-04-2006 17:03

[Mk1] [Mk2] kłopoty z tarczami
 
Mam dwa Fordy Mondeo 1,8 z 1997 i 2,5 z 1998 roku. W obu przypadkach mam problemy z przednimi tarczami. Po wymianie na nowe lub po przetoczeniu po przejechaniu 2000 km zaczynają sie drgania kierownicy przy hamowaniu. Za kazdym sprawdzeniem wychodzi, że skrzywieniu uległy tarcze. Czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna i jak się tego pozbyć.

llechu 18-04-2006 17:14

A jakie stosujesz? Przy wymianie tarcz należy również wymienić klocki, ale chyba lekko zużyte klocki nie powinny krzywić tarcz. Ja wymieniam na brembo, klocki lucasy i hamulce chodzą idealnie.

barylkaq 18-04-2006 17:29

tez mam klocki lucasy a tarcze jeszcze raczej oryginalne z fabryki i chodzi cacy :)

mmmk 18-04-2006 18:06

moze byc cos zle zalozone albo jakas krzywizna piasty. ale dojsc do tego co i jak to wyzsza sztuka w tym nie umiem pomoc bo sam walcze non stop z krzywymi tarczami...
pozdrwiam
maciek
p.s. jak byly toczone tarcze?? na samochodzie czy tak gdzies u kogos na tokarce?? bo jak mi toczyli na samochodzie za 60 zl od sztuki to bylo ok do czasu az tarcze popekaly ze 2000km (to bylo widac bo do konca hamowaly idealnie no ale jak zauwazylem co sie z nimi dzieje to je szybko zdjalem bo sie balem na tym jezdzic. no i przy ustwaianiu przyrzadu do toczenia co trwa dluzej niz samo toczenie to wyszlo,ze mam luz na lozysku to i to trzeba bylo wymienic...)

[ Dodano: 2006-04-18, 19:07 ]
a tarcze dobre byly i drogie bo delphi ale jak widac material byl jakis slabawy bo innego wytlumaczenia nie ma

Tom303 18-04-2006 20:56

Ja wymienilem na Brembo i hula ... :fcp1, a klocki (ferrodo) zostawilem stare, bo krotko przed tem wyminialem i byly "ledwo zuzyte" i nie ma problemu typu nowa tarcza a stare klocki.

gregor13 19-04-2006 07:32

Ja miałem taki sam problem. Nowe tarcze (o ile pamiętam, Jurid,), nowe klocki (Maff). a po przejechaniu 3.000 km zaczęły się drgania przy hamowaniu (gdzieś od 70 km/h wzwyż). Przetoczyłem tarcze i problem ustał. Teraz uważam na wszystkie kałuże podczas hamowania :fcp22

karex 19-04-2006 12:11

PiotrZ, jeżeli tarcze były jakieś "w miarę" a nie za 20 zł/szt i coś takiego sięrobi to radzę przyjrzeć się zaciskom hamulcowym. Prawdopodobnie któryś nie cofa tak jak powinien (albo nawet i oba) i nawet wtedy gdy Ty nie hamujesz to klocek minimalnie styka z tarczą. Oporu przy toczeniu nie poczujesz, ale to wystarczy żeby tarcza padła po jakimś czasie dlatego, że ona jest non stop gorąca. Przejedź kilka km kilka razy hamując i zobacz, która tarcza będzie cieplejsza.

Gaduliks 19-04-2006 19:34

Coś w tym jest , co pisze @Karex tzn. przegrzewanie się tarcz hamulcowych . A ja chciałem zwrócić uwagę na inny szczegół który może mieć znaczenie tzn. hamulce kół tylnych jeśli będą mało skuteczne większe siły będą na kołach przednich i będą się przegrzewały tarcze .
Proponuję przejżeć hamulce kół tylnych.
Pozdrawiam :fcp20

Ireneusz Madej 23-04-2006 10:47

Witam, mam Mondeo 2,5 V6 i zmieniłem tarcze i klocki na nówki sztuki (Brembo i Ferrodo) i cały problem z draganiami zanikł. Polecam czesto sprawdzać klocki.

Anubis 23-04-2006 11:59

Jestem przekonany, że problem tkwi w zaciskach hamulcowych, prawdopodobnie nie są one w osi z tarczą. Sprawdźcie czy zacisk, w którym są klocki może swobodnie się dostosowywać do osi tarcz w miarę zużywania się klocków.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.