Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wysokie obroty po wymianie przepustnicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333991)

hammerman 13-03-2023 18:59

Wysokie obroty po wymianie przepustnicy
 
Witam. Miałem problemy z odpalaniem auta na ciepłym silniku. Mechanik wymienił przepustnice. Wydaławo sie wszystko ok, check engine zniknął. Pojeżdziłem pól dnia. Odpalam...check engine sie zapalił a obroty po odpaleniu powyżej 2 tys. Czy możliwe jest że to problem dalej z przepustnicą czy to może być zupełnie inny problem? Mondeo mk4, 2.0 benzyna 145 KM

RyszardaTrzeciaWaza 14-03-2023 08:34

Odp: Wysokie obroty po wymianie przepustnicy
 
Lewe powietrze, uszkodzona przepustnica.
Jaki jest powód/błąd świecenia się checka ?

mielke 14-03-2023 16:44

Odp: Wysokie obroty po wymianie przepustnicy
 
Jeśli obroty wolno spadają to sprawdziłbym wąż odmy między kolektorem a separatorem.

naza13 14-03-2023 21:20

Odp: Wysokie obroty po wymianie przepustnicy
 
Miałem dokładnie to samo, problemy z odpaleniem na ciepłym. Mechanik stwierdził że tylko błąd przepustnicy był, wyczyścił ją i błędu nie ma, jak na razie problemu z odpaleniem nie miałem ale od odebrania od mechanika pojawił się problem z podwyższonymi obrotami, na jałowym jak i przy zmianie biegów obroty jakby na 2 sekundy zawieszały się i dopiero opadały. Kopiuj wklej to samo co hammerman ;p, jakbym wiedział, że wystarczyło wyczyścić przepustnice to bym sam zrobił, już kiedyś to robiłem i nie było żadnych problemów a po mechaniku są...
wąż odmy da się sprawdzić bez zdejmowania kolektora? z tego co kojarzę to odma jest za kolektorem właśnie ;/
Najpierw sprawdzę tą przepustnice, może mechanik coś spartolił.

Pozdrawiam

radkor 17-03-2023 16:41

Odp: Wysokie obroty po wymianie przepustnicy
 
Po wymianie/czyszczeniu przepustnicy wypadałoby zrobić jej adaptację (reset).

Parch 17-03-2023 20:08

Odp: Wysokie obroty po wymianie przepustnicy
 
Nie trzeba robić żadnej adaptacji. Wszystko się samo zrobi. Podwyższone obroty to normalny objaw dostrajania się przepustnicy w tych motorkach. Trzeba trochę pojeździć i wszystko się unormuje.

naza13 17-03-2023 20:52

Odp: Wysokie obroty po wymianie przepustnicy
 
Robiłem reset forscanem. Po tym zabiegu przejechałem około 1000 km i dalej ma podwyższone obroty. Na zimnym silniku na luzie ma obroty około 1100-1200 a jak się rozgrzeje to około 950-1000. A powinno być około 800. Jutro rano zobaczę czy coś tam jest nie tak z przepustnica, ale mam przeczucia że czujnik położenia przepustnicy może szwankować

naza13 18-03-2023 17:35

Odp: Wysokie obroty po wymianie przepustnicy
 
Rozwiązałem problem. Odkręciłem przepustnice i jest dobrze wyczyszczona, wszystko działa prawidłowo. Jak chciałem ją przykręcić to mnie zaciekawiła taka blaszka co jest pod przepustnica, jest przykręcana razem z przepustnica ale na 2 śrubki. Jest ona tylko po to by na jeden zaczep trzymać wiązkę kabli, ale w sumie jest nie potrzebna bo wiązka sztywno leży w takiej pozycji czy z tym zaczepem czy bez. No i zauważyłem że ta blaszka jest grubsza od uszczelki przepustnicy.. Czyli dokręcając przepustnice opór już jest na blaszce a uszczelka nie dochodzi całkowicie i była minimalna szczelina i tędy brało lewe powietrze. Wyrzuciłem tą blaszkę, przepustnica leży równo, uszczelka dolega i obroty są w normie. Więc warto zainteresować się tą blaszką od zaczęcia szukania pękniętych wężyków lub przepustnica/czujnikami
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.