Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Duże spalanie 9-10l (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179984)

Raasjel 11-04-2013 16:38

Duże spalanie 9-10l
 
Witam mam problem z focusem 1.4 16v z 99 roku. Problem to duże spalanie na trasie pali między 9-10l przy prędkości około 100km/h po mieście nie ma różnicy. Mechanik rozkłada ręce wymieniłem czujnik temperatury ten który jest pod dekielkiem przy świecach bo był uszkodzony i na diagnostyce pokazywał błędne odczyty ale teraz jest już ok. Natomiast są pewne objawy które mogą być przyczyną może ktoś miał podobny problem. Na zimnym silniku zaraz po zapaleniu wszystko jest ok natomiast jak się troszkę zagrzeje to przy przyspieszaniu z niskich obrotów obojętnie na jakim biegu dostaje czkawki tak jakby go coś dławiło powyżej 2000 obrotów sytuacja się uspokaja. Natomiast jest jeszcze jeden objaw gdy samochód pracuje na wolnych obrotach i zacznie się włączać urządzenia elektryczne to te obroty zaczynają delikatnie falować. Mechanik mówi że może być kilka przyczyn tego złego spalania m.in uszkodzony silnik krokowy wolnych obrotów lub padnięte kable. Nie chce po kolei wymieniać wszystkich części bo się okażę że wymienię pół silnika i to też nie pomoże. Bardzo proszę o pomoc.

mutabatcz 11-04-2013 18:07

Odp: Duże spalanie 9-10l
 
sonda lambda ?

Raasjel 11-04-2013 19:32

Odp: Duże spalanie 9-10l
 
Tego niestety nie wiem. Nie mam pojęcia jakie mogą być skutki niesprawnej sądy.

yaarofox 11-04-2013 19:51

Odp: Duże spalanie 9-10l
 
przy padniętej sondzie więcej pali, poszukaj na forum jak ją sprawdzić. sprawdz filtr powietrza i przewody podciśnienia (szczelność)czy nie łapią lewego powietrza

luki6262 11-04-2013 21:38

Odp: Duże spalanie 9-10l
 
Cytat:

Napisał yaarofox (Post 1994359)
przy padniętej sondzie więcej pali,

I jest trochę mułowaty.
Kable/świece kiedy wymieniane? Sondę możesz sprawdzić zwykłym miernikiem elektronicznym.
Pewno bez kompa i odczytów "na żywo" się nie obędzie. Błędy jakieś są?

ufowroc 11-04-2013 22:07

Odp: Duże spalanie 9-10l
 
lambda i przepływomierz do sprawdzenia. Co do lambdy to że działa to za mało bo może być "leniwa"

Raasjel 14-04-2013 21:32

Odp: Duże spalanie 9-10l
 
Przewody są sprawne, regulator napięcia też i przepływomierz również. Auto nie jest mułowate bo jak się wkręci powyżej 2000 to dobrze chodzi tylko pali dużo. A sonda chyba nie była wymieniana od nowości a autko ma 150 tysięcy a i nie jedyny błąd jaki wywalał komputer to błąd przepływomierza ale to dlatego że został odpięty. Przed tym nic nie było.

007_001 18-06-2013 21:28

Odp: Duże spalanie 9-10l
 
Witam ja mam podobny problem z foką 1,4 2004 rok średnio pali gdzieś z 10 l pracuje równo i raczej nie jest mułowaty. Napomknę że staram się jeździć oszczędnie może panowie macie jakieś pomysły na ten problem ??

forlorn 10-07-2013 08:15

duże spalanie
 
witam
od niedawna jestem właścicielem forda focus combi special edition z 2000r (1.6 16v) bardzo fajne auto ale jest jeden problem pali ponad 10l w cyklu mieszanym (bardziej trasa) co może byc nie tak?
robie właśnie restart kompa (odłączyłem aku na 30 min)
ktoś mi doradził wymianę świec
no i trzeba by jechac gdzieś na kompa ale nie świeci się żadna dioda więc może to nie lambda. Kiedyś zafira mi paliła 16l benzyny i świeciła się lampka śilnika okazało się że to lambda a tu nie wiem nie mam pojęcia. Jak jest ktoś z okolic Olkusza i zna kogoś kto podłącza pod kompa dajcie znac. i tak na poważnie co wg was może powodowac akie spalanie? jeżdżę ekonomicznie żadnych szaleństw.

rafalg 10-07-2013 08:33

Odp: duże spalanie
 
Uszkodzona lambda nie spowoduje zaświecenia check engine, miałem kiedyś taki temat w Ka'czce żony, ale gdyby z nią coś było nie tak odczuł byś to zdecydowanie przy jeździe, szarpanie brak mocy itp, uszkodzona lambda przekazuje nieprawidłowe informację do sterownika odnośnie składu mieszanki jaki ma być podawany. Więc od razu czuć że coś nie tak jest. Większe zużycie może być również spowodowane przytkanym filtrem powietrza. Co do świec można wymienić oczywiście ale nie bardzo jest to chyba z tym związane.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.