Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Stuki przy przeciążaniu silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=270195)

netshooter 26-09-2017 22:31

Stuki przy przeciążaniu silnika
 
Od kilku dni zmagam sie z cmaxem brata. Przyjechał do mnie ze stukami podczas gwaltownego ruszania lub przeciazania silnika. Metaliczny oddzwiek jak stukanie mlotkiem z podwozie, wystepuje tylko gdy silnik podskakuje. Wymienilem dolna tylna poduche silnika i nic, dzisiaj zalozylem nową olejową i dalej nic wiec dostalem sie do trzeciej i okazalo sie ze jest rozerwana wiec wymienilem i tu bylem zdziwiony - nadal stuka. Nagralem film na slow motion i ewidentnie przy przeciazaniu silnika, on tak mocno sie buja ze uderza poduszka olejowa w jej obudowe. Macie moze pomysly jak to mozliwe? Czy dolna poduszka mimo ze nowa mogla sie uszkodzic w tak krotkim czasie? Ktos z forumowiczow mial podobny problem?

abba 26-09-2017 22:37

Odp: Stuki przy przeciążaniu silnika
 
U mnie coś takiego występuje od jakiegoś czasu. Wymieniona była już poduszka od strony rozrządu. Uspokoiło się na chwilę tylko. Ale dźwięk jest taki, że mam wrażenie, że to coś z kołem czy z zawieszeniem prawej strony jest nie tak. Szarpaki nic nie wykazują. Miałem wymieniać resztę poduszek ale już widzę, że nie ma sensu skoro u Ciebie dalej coś stuka

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

netshooter 26-09-2017 22:55

Odp: Stuki przy przeciążaniu silnika
 
Ja sprawdziłem dokładnie zawieszenie i napęd tam jest cicho. Przed wymiana ostatniej poduszki skrzyni silnik chodzil na poduszkach po ukosie teraz pracuje prosto ale jakby za mocno sie wychylal. Zauwazylem ze poduszke od strony rozrzadu mozna przesunac na srubach i jak ja przesunalem skrajnie do przodu to stukanie jest slabsze i rzadziej wystepuje. Troche mnie to szczerze rozczarowalo ze mozna tak sobie przesuwac poduszke z silnikiem... teraz sie zastanawiam czy mogla sie przez to wszystko zniszczyc ta pierwsza poduszka ktora odpowiada za ruch silnika do przodu i tylu. A moze slaby zamiennik... olejowa dalem febi ale dolna to cos mniej znanego z IC - Corteco. A kiedy u Ciebie dokladnie wystepuje stukanie?

krzys1968 27-09-2017 09:41

Odp: Stuki przy przeciążaniu silnika
 
Sprawdź mocowanie na wydechu kolo poduszki tego lizaka

netshooter 28-09-2017 07:37

Odp: Stuki przy przeciążaniu silnika
 
Sprawdzalem wydech i wydaje sie ok. Poza tym jak przeciazam silnik i wsadze glowe pod samochod to nic nie slychac. Na slow motion moment kiedy slychac uderzenie pokrywa sie z maksymalnym wychyleniem poduszki hydraulicznej jak tu widac [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Obawiam sie ze zamiennik lizaka mimo niezbyt niskiej ceny nie spelnia swojej roli...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.