Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Transit/Tourneo Connect 2022- ] w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić". (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340386)

MalyKoles 18-04-2024 20:31

w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".
 
3 załącznik(i)
Witam!

Na firmę kupiono samochód. Białystok. Nowy, z salonu Biacomex na Elewatorskiej.

Ford Transit Connect MCA 1,5EcoBlue 100KM M6 Trend Kombi N1 220 L1.

Disel z AdBlue.

Nówka, sztuka z 2024 r. Wyklepany w Valencji w styczeń-luty, wyjechano od dilera końcówka marca 2024 r.

Jest problem z filtrem DPF.

Po zakupie, oczywiście jedzie się na rezerwie więc zatankowany do pełna lepszym paliwem z Shella. AdBlue fabryczne ponad poł zbiornika.

Na starcie od dilera było na liczniku 10 km.

Po przejechaniu nieco ponad 150 km pojawił się podczas jazdy komunikat.
"Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić"

Zgłoszono do Forda i do dilera. Odpowiedź że trzeba wypalić, po bólach diler umówił na serwis.

Wypalony. Była trasa z 300km.

Po kilku dniach w tuż przed wizytą w serwisie gdy na liczniku było około 600 km pojawia się znów komunikat "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".

Zajechałem na umówiony serwisie. Mówili że sprawdzili, wszystko w porządku. Komunikat zniknął.

Przy nieco ponad 700 km 17 kwietnia wczoraj wyskakuje znowu komunikat "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".

Telefon do dilera, rozmowa z sprzedawcą i serwisem. Mówią że filtr na mieście może zatykać się nawet co 100 km.
Nawijają makaron na uszy?

Z łaski wyznaczają termin serwisu na 8 maj.

Zwracam się do Kolegów o pomoc.
Co robić? Czy ktoś się z czymś takim spotkał?
Jakie są u Was przebiegi pomiędzy wypaleniami?
Co może być nie tak z samochodem?
Jak postąpić z dilerem, jakich argumentów użyć?

Serdecznie pozdrawiam i proszę pomóżcie

tomaszjan31 18-04-2024 22:26

Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".
 
Ja customem po mieście moge zrobić 3tyś km i nic mi o filtrze sie nie wyświetla
Cytat:

Napisał MalyKoles (Post 3490908)
Nawijają makaron na uszy

Oj zdecydowanie

arkmyl12 19-04-2024 05:25

Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".
 
Mam podobnego Connecta z przebiegiem 30 tyś. Kilka miesięcy temu przy przebiegu ok 10 tyś kilka razy pojawił się podobny komunikat. Po przejechaniu kilkunastu km autostradą znikał. Przestałem tankować na stacji na której tankowałem wcześniej i jest ok. Przypuszczam że problemy z DPF były spowodowane kiepskim paliwem.

MalyKoles 19-04-2024 14:11

Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".
 
To raczej nie problem paliwa.

Zatankowany na Shelu.
Do pełna, 47,45 litra Shell V-Power Disel po 7,49 zł.
Stacja nie powinna być zła.

Chłopaki co radzicie?
Co może być nie tak?
Bo mam wrażenie, serwis i sprzedawca z Biacomexu olewają temat i nie chcą się wykazać.
I należy im podsunąć jakiś pomysł.

krzysztofSJZ 19-04-2024 17:01

Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".
 
Cytat:

Napisał MalyKoles (Post 3490970)
Zatankowany na Shelu.

shell nie jest gwarancją dobrego paliwa zwłaszcza jak będzie to franszczyzna, mam prosty przykład z dwoma stacjami w Żorach w centrum staram się unikać i to tylko z jednego powodu, to była 1 stacja prywatna w Żorach powstała po uwolnieniu rynku, po dwóch latach kto tam zatankował miał przykrą niespodziankę w postaci dużego dodatku wody, stacja stała z trzy lata nieużywana ktoś to kupił-wynajął podpisał jakiś kwit z shellem, od kilkunastu lat przejeżdżam obok i nie widziałem by wymieniali przeciekające zbiorniki, takie mamy czasy a chciwość ludzka nie zna granic

Bump:
Cytat:

Napisał MalyKoles (Post 3490970)
Bo mam wrażenie, serwis i sprzedawca z Biacomexu olewają temat i nie chcą się wykazać.

może nie olewają dosłownie ,ale być może wstydzą się przyznać że się nie znają, bo wcześniej sprzedawali lodówki w MM

SAR37 19-04-2024 17:10

Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".
 
Kolego, a przeczytałeś instrukcje obsługi auta?!
Zgodnie z tym co znalazłem to: „częstotliwość (wypalania) waha się od 160 km do 500 km, a każda regeneracja trwa od 10 min do 20 min”.
Jeśli auto było uruchamiane i wyłączane np. celem przestawiania na placu u dealera czy w salonie, to filtr miał prawo się szybciej zapchać i żadne cuda, super paliwo czy inne bzdety tutaj nie grają roli. Silniki z rodziny EcoBlue taki mają interwał - u mnie także wypala się w podanym przedziale i głównie zależy od typu jazdy. Średnio co 200-220 km przy jeździe po trasie i 160-170 km przy jeździe po mieście.
BTW: poszukaj na forum jak włączyć procentowy podgląd zapełnienia filtra to zobaczysz jak szybko rosną wartości.

OlBa 19-04-2024 18:26

Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".
 
Cytat:

Napisał MalyKoles (Post 3490908)
"Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić"

To chyba znaczy żeby nie przerywać jazdy, aż skończy się wypalanie. Moim zdaniem to żadna usterka - tylko udogodnienie. W moim nie ma takich komunikatów i muszę sam monitorować stan dpf.

arturek 19-04-2024 20:32

Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".
 
Cytat:

Napisał SAR37 (Post 3490992)
[...]
Zgodnie z tym co znalazłem to: „częstotliwość (wypalania) waha się od 160 km do 500 km, a każda regeneracja trwa od 10 min do 20 min”.
Jeśli auto było uruchamiane i wyłączane np. celem przestawiania na placu u dealera czy w salonie, to filtr miał prawo się szybciej zapchać i żadne cuda,[...]

Pitolicie Hipolicie - czym miał się zatkać fabrycznie nowy samochód z przebiegiem 10km ?

Jeżdżę benzyną z tym "wynalazkiem", na krótkich trasach po mieście (ok 7km w jedną stronę) i nie mam takich problemów, więc nie zgadzam się, że problemy kolegi to coś normalnego


Miałem taki komunikat

https://i.imgur.com/QefBj20.jpg

i po wypaleniu w serwisie w marcu 2022 bez problemu jeżdżę do dzisiaj

pozdrawiam
Arturek

SAR37 20-04-2024 07:04

Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".
 
Niestety, ale „pitolenie” to próba porównania wypełniania i regeneracji systemu DPF w „dieslu” z tym w „benzynie”.
Przed Rangerem jeździłem P3008 z silnikiem benzynowym i GPF („benzynowym” DPF) - zrobiłem prawie 50 kkm i ani razu nie zanotowałem regeneracji (może dlatego, że dosyć „dynamicznie” eksploatuję samochody).
Może Kolega nie wie, ale, silniki zasilane benzyną generują dużo, dużo mniej sadzy niż diesle.
Stąd głównie słyszymy o problemach z dpf w dieslu, szczególnie przy pracy na postoju lub jeździe miejskiej.
BTW: a wracając do problemu Kolegi - jeśli auto było kilkukrotnie odpalane i przemieszczane przed wydaniem (oraz testowane w fabryce), a Klient przejechał jeszcze 140 km (zapewne „ekologicznie” - no bo nowe autko) to filtr miał prawo się zapełnić.

OlBa 20-04-2024 13:22

Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".
 
Przecież to nie jest żadna usterka, tylko zwykłe wypalanie dpf. W dieslu to norma, jak się nie monitoruje stanu zapełnienia i jeździ po mieście. W pewnym momencie możliwość regeneracji dynamicznej zostaje zablokowana i zostaje serwis.

Myślałem raczej, że informacja "jedź, aby oczyścić teraz" oznacza nieprzerywanie jazdy (wypalania). Nie było tu hasła "serwis" jak np. "awaria silnika, natychmiastowy serwis".

Ja bym sprawdził jeszcze czy nie podnosi się poziom oleju. Tak było kiedyś u mnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.