Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Objaw słabych amorków przednich (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121448)

AKuba 31-01-2011 09:39

Objaw słabych amorków przednich
 
Czy ktoś może potwierdzić,że takim objawem może być łatwe dobijanie dołem przedniego zderzaka po przejechaniu leżącego policjanta? Muszę chyba 2x wolniej przejeżdżać progi zwalniające niż innymi autami.

Rijndael 31-01-2011 10:00

Re: Objaw słabych amorków przednich
 
Jak najbardziej tak. Słabe tłumienie dobicia i jest taki efekt.

Karlito 31-01-2011 10:30

Odp: Objaw słabych amorków przednich
 
Po wymianie samych amorków będziesz miał praktycznie to samo, dopiero jak zrobisz sprężyny to pojedziesz normalnie, wiem z doświadczenia.

palmak 31-01-2011 10:37

Odp: Objaw słabych amorków przednich
 
Witam

U mnie podobnie ... przedni zderzak popekany , na progach nie zawadzam,ale zjazd z krawężnika już ostrożnie ... mam wersje ST look . Jest jakiś sposób na "test" zużytych amorków bądz sprężyn ?

AKuba 31-01-2011 10:54

Odp: Objaw słabych amorków przednich
 
Cytat:

Napisał Karlito (Post 1588849)
Po wymianie samych amorków będziesz miał praktycznie to samo, dopiero jak zrobisz sprężyny to pojedziesz normalnie, wiem z doświadczenia.

To na co wymienić sprężyny ? Po prostu na nowe czy jakieś wzmocnione (może jakiś link?)?

jendrekmak 31-01-2011 12:04

Odp: Objaw słabych amorków przednich
 
Cytat:

Napisał palmak (Post 1588852)
U mnie podobnie ... przedni zderzak popekany , na progach nie zawadzam,ale zjazd z krawężnika już ostrożnie ... mam wersje ST look

jeśli masz przedni zderzak ST to niestety jest on niższy od normalnego i będzie obcierał.

tlopuc 31-01-2011 13:49

Odp: Objaw słabych amorków przednich
 
Uściślając amortyzatory tłumią odbicie a nie dobicie. Więc w przypadku przejazdu przez próg to raczej wina sprężyn. No chyba, że przy złych amorkach samochód może się bardziej odbić na progu i z większą siłą uderzyć o podłoże poza progiem.
Mondeo jest niskie i niestety trzeba uważać aby zderzaka nie połamać.
W twoim przypadku trzeba by sprawdzić czy sprężyny są ok.

AKuba 31-01-2011 14:00

Odp: Objaw słabych amorków przednich
 
Cytat:

Napisał tlopuc (Post 1588985)
W twoim przypadku trzeba by sprawdzić czy sprężyny są ok.

Niby stoi OK. Chętnie bym podłożył coś gdzieś, aby prześwit zwiększyć.Chociaż same twardsze sprężyny by sprawę załatwiły przy tym samym prześwicie.

jarcun 31-01-2011 22:47

Odp: Objaw słabych amorków przednich
 
jak pobujasz przód i auto lata góra dół to amory padnięte jak nisko stoi jak nic nie robisz to sprężyny siadły jak nisko stoi i łatwo się buja to sprężyny i amory a jak jeszcze coś puka to i gumowe elementy zawiechy

tlopuc 01-02-2011 11:17

Odp: Objaw słabych amorków przednich
 
Sprawdź może sprężyny połamane?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.