Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2011-2014] Montaż rejestratora jazdy ( wideorejestratora ) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196574)

baxxterhp 08-01-2014 06:31

Montaż rejestratora jazdy ( wideorejestratora )
 
Witam, czy ktoś z forumowiczów ma zainstalowany rejestrator jazdy? Chodzi mi jednak o profesjonalny montaż, tzn. nie kabel wiszący do zapalniczki, ale schowany w podsufitce i podłączony do instalacji samochodu

Proszę o informację czy ktoś ma takie rozwiązanie i gdzie zostało podłączone zasilanie?

jni 08-01-2014 09:13

Odp: Montaż rejestratora jazdy
 
Ja od pewnego czasu jeżdzę z rejestratorem, póki co podłączam do zapalniczki ale też rozważam coś bardziej inteligentnego.

Mam pewne obawy przed wpięciem tego na stałe w instalację "zapalniczkową", bo prąd tam zostaje przez pewien czas po wyłączeniu silnika i opuszczeniu samochodu, szczerze mówiąc obawiam się jakiegoś zwarcia w rejestratorze i pożaru samochodu. Dodatkowo rozbieranie konsoli i ciągnięcie kabla trochę mi się nie widzi, więc pomysł na chwilę obecną to wykorzystanie prądu zasilającego lusterko fotochromatyczne.

Mam też trochę dylematów gdzie montować kamerkę - tak, aby obraz obejmował jak najszerszy kąt widzenia przed samochodem, a jednocześnie nie była zbyt widoczna, nie przesłaniała widoku kierowcy/pasażerowi, dało się opuszczać osłony przeciwsłoneczne. Najlepsze miejsce jakie znalazłem do tej pory to u góry, między lusterkiem wstecznym a osłoną przeciwsłoneczną pasażera, niestety w polu widzenia kamerki znajduje się obudowa czujnika automatycznych świateł/wycieraczej, ta pod lusterkiem wstecznym.

motorek4612 08-01-2014 09:34

Odp: Montaż rejestratora jazdy
 
Kolega ma w mk3 mdo kombi zasilanie pociągnięte z gniazda w bagażniku,a kamerkę na zaraz obok lusterka wstecznego z prawej strony, wszystko widać jak na dłoni, kabel schowany pod plastikami, dodatkowo we wtyczce ma włącznik.

Palek_PL 08-01-2014 11:22

Odp: Montaż rejestratora jazdy
 
Witam.Ja z racji rozbudowanego lusterka wstecznego rejestrator mam podklejony do obudowy lusterka od spodu. Gdy mocowałem z boku lusterka łapał zasiegiem obudowe plastikowa lusterka , wiec połowa drogi przed samochodem nie była widoczna.Tasma mocująca była w zestawie z rejestratorem. Rejestrator obejmuje cale przedpole przed autem.Kabel zasilajacy rejestrator pociagniety mam w podsufitce i poupychany w plastikach słupków bocznych. Zasilanie biore z gniazda zapalniczkowego znajdujacego sie w bagażniku.pzdr!

_Big_Mac_ 08-01-2014 21:57

Odp: Montaż rejestratora jazdy
 
Fajny pomysł, możesz jakieś fotki zrobić jak to wygląda przy tym lusterku? Dużo roboty jest z puszczaniem tych kabli przez całe auto?

M.A.G. 08-01-2014 23:02

Odp: Montaż rejestratora jazdy
 
Ja mam kamerkę "nakładkę" na lusterko:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

W oczy się nie rzuca, ale jeśli ktoś wie gdzie popatrzeć to obiektyw zobaczy :wink: a kabel puszczony w podsufitce, bocznym słupku środkowym i pod fotelem do dodatkowego rozgałęzienia zapalniczki.

Też myślałem o podłączeniu napięcia na stałe, ale w danych technicznych pisze, że kamerka może być wpięta w instalację o napięciu 5V więc bezpośrednie wpięcie w instalację auta odpada (chciałem podpiąć pod lusterko wsteczne) więc na razie jest uruchamiana dodatkowym włącznikiem.

Pozdrawiam.

bobuniek 09-01-2014 00:43

Odp: Montaż rejestratora jazdy
 
Jak Ci sie sprawuje ta kamerka na lusterko? Wlasnie taka chce kupic, bo nie wyobrazam sobie zawsze montowac i zdejmowac kamerke, chce by byla na stale, a co do zasilania to prosty sposob, kupujesz dodatkowe gniazdo zapalniczki w kauflandzie za 12,99 wkladasz ladowarke, nastepnie podpinasz kable pod normalna zapalniczke i juz masz 5v na kamerke, wszystko chowasz gdzies pod konsole, gdziekolwiek zeby nie bylo na wierzchu,a co do wlaczania zawsze mozna zastosowac wlacznik :-)

baxxterhp 09-01-2014 08:38

Odp: Montaż rejestratora jazdy
 
Ja zastanawiam się nad podłączeniem rejestratora gdzieś w okolice gniazda obd-2, tylko trzeba sprawdzić jakie napięcie jest na kablach i czy jest ono cały czas dostępne czy też po odpaleniu silnika

majek32 09-01-2014 10:10

Odp: Montaż rejestratora jazdy
 
Jak podłączyć rejestrator już było omawiane na forum
np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i jeszcze tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

M.A.G. 10-01-2014 23:45

Odp: Montaż rejestratora jazdy
 
Tutaj masz filmiki z tej kamerki:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jestem z kamerki bardzo zadowolony i powtarzam ponownie, że nie zależy mi na super jakości - ważne żeby była "podkładka" w razie jakiegoś zdarzenia drogowego :wink:

Pozdrawiam :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.