Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   kontrolka check engine (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=56681)

m@rcinek 05-12-2008 20:32

kontrolka check engine
 
witam,

pali się kontrolka check engine:

w norauto na diagnostyce komputerowej wykazało takie błędy:

P2009 - Sterowanie długością kolektora dolotowego blok 1
P2122 - Obwód czujnika / wyłącznika o pozycji przepustnicy / pedału

zostały skasowane ale niestety po jakimś czasie kontrolka zapaliła się ponownie...
mam wrażenie że po przegazowaniu auta...

dodatkowo, może to nie jest ważne, ale napisze... auto sporo pali.. srednie spalanie
na komputerku pokazuje ok 12l. / 100km

pliz o pomoc, czy to coś poważnego ?? :fcp5

pozdr.

sterowiec68 05-12-2008 21:20

Re: kontrolka check engine
 
Nie powiem nic pewnie mądrego ale ja nie czułbym się pewnie za kierownicą mając tę świecącą lampkę przed oczami. Skasowanie komunikatu nie pomogło,bo widocznie jednak nie wyświetlił się na skutek błedu a konkretnej przyczyny. Czyli serwis chyba jednak Cie nie ominie. A tak apropos.... Czyżbyś kupił jednak to autko o którym pisałeś w wątku o kontrolce oleju?

m@rcinek 05-12-2008 21:23

Re: kontrolka check engine
 
a no kupiłem :P ale kontrolka zapaliła sie dopiero po jakimś czasie...

a co myślicie, może to być czujnik VSS ?

CERES 05-12-2008 22:57

Re: kontrolka check engine
 
równie dobrze może to byś pedałem gazu

Koyot. 06-12-2008 17:24

Re: kontrolka check engine
 
ja stawiam na pedal gazu. wyjmij go zdejmij obudowe potencjometru i wyczysc go dokladnei. moze to pomoze.
pozdro

m@rcinek 06-12-2008 23:17

Re: kontrolka check engine
 
yyy... a jak to zrobic ? poradzie obie sam ? jakies instrukcje moze Panowie :) ?
heh, no dzieki za pomoc z gory... tak wogole :))

Koyot. 07-12-2008 13:02

Re: kontrolka check engine
 
poradzic to na pewno poradzisz.
w pierwszej kolejnosci musisz odkrecic chyba 3 nakretki ktore trzymaja pedal gazu. nie bedzie to trudne bo je widac moze nie jest wygodnie ale spokojnie widac gdzie te nakretki sa. potem ostroznie wyjmij wtyczke z pedalu gazu. jak bedziesz mial odkrecony nie powinno byc problemow. jak juz bedziesz mial pedal wyjety to wystarczy dobrac sie do potencjometru i wyczyscic go potem skladasz w odwrotnej kolejnosci.
pozdro i powodzenia.
ps jak juz bedziesz mial wykrecony pedal gazu to proponuje wymienic filtr kabinowy koszt niewielki a poco potem wykrecac znow pedal gazu drugi raz.

m@rcinek 16-12-2008 23:50

Re: kontrolka check engine
 
Koyot - zrobiłem jak mowiles :) 3 nakretki.. pedał gazu odkręcony... obudowa potencjometru rozebrana.. wiele do czyszczenia nie było.. ale podmuchałem.. no i... bez wiekszych zmian.. :fcp20 poza tym ze pedal zaczal skrzypiec... chyba musze go rozebrac ponownie...

w celu skasowania kontrolki check engine - odpiolem klemy z aku. na dosc dlugo.. kontrolka nie zgasla :fcp20
kolejnego dnia.. auto chodzilo dosc dlugo na postoju... nagle ciach.. kontrolna zgasla i tak pewnie z 200km.. az sie znow nagle zapalila.. bez jakis szczegolnych przyczyc, gazowania czy te sprawy.

w miedzy czasie zgasla jeszcze raz pewnego dnia.. na jakies 50km..

obecnie sie swieci i razi w oczy... jakies pomysly, sugestie.. z gory dzieki za pomoc :fcp18

m@rcinek 16-12-2008 23:51

Re: kontrolka check engine
 
Koyot - a moze masz jakis godny polecenia serwis w wawie? tani i znajacy sie na sprawie.. ?

sterowiec68 17-12-2008 06:20

Re: kontrolka check engine
 
Spróbuj może w ABSCAR chyba na Instalatorów. Mnie polecał ten serwis kumpel. On ma co prawda mondeo ale był zadowolony. Warsztat specjalizuje się w Fordach i ceny podobno też nie zabijają.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.