Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] brak kierunkowskazów i świateł awaryjnych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208293)

ful 17-07-2014 08:51

brak kierunkowskazów i świateł awaryjnych
 
Witam.
Wczoraj wymieniłem reflektor LP i okazało się że nie działają mi wszystkie kierunkowskazy ,nie ma świateł awaryjnych , na konsoli nie migają kontrolki kierunkowskazów:(.Reflektor poza tym jest sprawny.Żarówki sprawdziłem ,są OK, wymieniłem jeden bezpiecznik 15A (skrzynka przy aku) .Słychać przerywacz.
Może ktoś ma jakieś sugestie .Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.


Koledzy nikt nie ma pomysłu na tą przypadłość.
Szukałem w opisie bezpieczników ale nie widzę przekaźnika do awaryjnych, kierunkowskazów.
Wczoraj podmieniałem przełącznik awaryjnych -bez efektu.
Czy możliwe jest ,że brak wszystkich kierunków ,awaryjnych i kontrolek kierunków na konsoli ma przyczynę w GEM-ie .
Dodam jeszcze ,że spalona była też żarówka postojowa i podświetlenie tablicy tył ,

Temat do zamknięcia. Po problemie :)

Pacyfikatoe87 02-02-2018 07:55

Odp: brak kierunkowskazów i świateł awaryjnych
 
Cytat:

Napisał ful (Post 2242711)
Witam.
Wczoraj wymieniłem reflektor LP i okazało się że nie działają mi wszystkie kierunkowskazy ,nie ma świateł awaryjnych , na konsoli nie migają kontrolki kierunkowskazów:(.Reflektor poza tym jest sprawny.Żarówki sprawdziłem ,są OK, wymieniłem jeden bezpiecznik 15A (skrzynka przy aku) .Słychać przerywacz.
Może ktoś ma jakieś sugestie .Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.


Koledzy nikt nie ma pomysłu na tą przypadłość.
Szukałem w opisie bezpieczników ale nie widzę przekaźnika do awaryjnych, kierunkowskazów.
Wczoraj podmieniałem przełącznik awaryjnych -bez efektu.
Czy możliwe jest ,że brak wszystkich kierunków ,awaryjnych i kontrolek kierunków na konsoli ma przyczynę w GEM-ie .
Dodam jeszcze ,że spalona była też żarówka postojowa i podświetlenie tablicy tył ,

Temat do zamknięcia. Po problemie :)

Fajnie kolego ze po problemie ale moze łaskawie napisał byś jaki to był problem ponieważ mam ten sam problem i nie wiem jak go rozwiązać.
z góry dziekuje .

peteypee 02-02-2018 10:11

Odp: brak kierunkowskazów i świateł awaryjnych
 
Może być podobny problem jak z wypalającymi się stykami wycieraczek czasowych, co w mk3 też dość często występuje. Rozebrać, przeczyścić, dogiąć styki jeśli jeszcze sa:)

seta691 22-06-2020 17:40

Odp: brak kierunkowskazów i świateł awaryjnych
 
Temat trochę stary ale muszę go odświeżyć. Mam dokładnie ten sam problem a wujek google nie jest w tym temacie pomocny.

Mykk 14-07-2020 10:11

Odp: brak kierunkowskazów i świateł awaryjnych
 
Też z chęcią bym wysłuchał rozwiązania bo kierunkowskazy nie działają.
- Pali się bezpiecznik
- żarówki ok

z dodatkowych rzeczy:
samochód stał na deszczu w trawie
od czasu do czasu wariuje centralny zamek (zamyka otwiera co 1s)
w pozycyjnych mam chińskie ledy (mrygają w kolorze jasny fiolet ale nie miałem czasu wymienić:)

WARDriver 18-02-2021 11:41

Odp: brak kierunkowskazów i świateł awaryjnych
 
Temat do zamknięcia. Po problemie :)[/QUOTE]

Dla mnie to członkostwo takiego forumowicza jest do zamknięcia, bo problem rozwiązał, a wiedzą się nie podzielił. Teraz ja mam ten sam problem. Mondeo 2003 tdci 130KM, brak kierunkowskazów, świateł awaryjnych, kontrolki od tych świateł, a po włączeniu kierunków lub awaryjnych słychać pracę przerywacza, tylko nic się nie świeci. Nie znajduję żadnego bezpiecznika ani przekaźnika. Pomocy!

Bump: - Pali się bezpiecznik

? co to znaczy? Coś się świeci (co?) czy coś się przepala (co, skoro podobno kierunki nie mają bezpiecznika)? Jeśli kierunki i awaryjne są pod jakimś bezpiecznikiem, to pod którym?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.