Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   G³o¶ny wentylator ch³odnicy w 2.0 TDDI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29592)

markosi 31-08-2007 09:06

G³o¶ny wentylator ch³odnicy w 2.0 TDDI
 
Od dwóch dni strasznie denerwuje mnie g³o¶no chodz±cy wentylator ch³odnicy. Do tej pory nawet nie zauwa¿a³em kiedy siê za³acza³. Zaczê³o siê nagle - podczas normalnej jazdy (nie korek) us³ysza³em jak zaczyna g³o¶no mieliæ. Dzis jak go zostawia³em na parkingu, to chodzi³ (co wcze¶niej mu sie nie zda¿a³o, nawet w upa³y) i s³ychaæ go by³o na ca³ym parkingu. Dodam, ¿e temperature trzyma prawid³owo...
Zastanawiam siê co mog³o mu siê staæ? Spad³a jego wydajno¶æ, ¿e za³±cza siê czê¶ciej i mocniej pracuje? Mo¿e jakie¶ ³o¿ysko? Czy mo¿e raczej co¶ w sterowaniu jego prac±? Mo¿e mia³ kto¶ podobny problem?

ocznik 31-08-2007 11:17

wrzuc wentylator w szukaj i znajdziesz rozwiazanie swojego problemu mysle w pierwszych watkach jakie wyskocza

markosi 31-08-2007 12:11

Gdybym znalaz³ przez "szukaj" to bym nie pyta³... Jest du¿o o niesprawno¶ciach wentylatora zwi±zanych z utrzymywaniem z³ej temperatury silnika, ale takiego przypadku jak mój nie znalaz³em...

mcmacpl 31-08-2007 15:33

Ech... s³abo szuka³e¶. Spróbuj tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

markosi 31-08-2007 18:21

Post widzia³em jednak nie jestem pewien czy on dotyczy w³a¶nie mojego problemu. U mnie praca wentylatora ch³odnicy nie ma nic wspólnego z klim±. Dzi¶ wentylator zaci±³ siê na amen - chodzi³ non stop a¿ do wyczerpania akumulatora. Po ruszeniu przez kabel went. chodzi³ przez ca³± drogê (40km) i po zgaszeniu auta. Obecnie mam odpiêty akumulator. Czyt to te¿ mo¿e byæ problem tej spalonej wtyczki? W ksi±¿ce sam naprawiam wyczyta³em, ¿e prac± tego wyntylatora steruje termow³±cznik. Gdzie go szukaæ? To w³a¶nie tam gdzie te wtyczki siê nadpalaj±?

zibi65 31-08-2007 19:18

W uk³adzie ch³odzenia jest czujnik który steruje prac± wentylatora.Wymieñ go,a problem powinien znikn±æ.W ksi±¿ce któr± masz wszystko jest opisane.

markosi 01-09-2007 14:56

Dzi¶ uda³o mi siê rozwi±zaæ problem. Winnym okaza³ siê jeden z dwóch przeka¼ników steruj±cych prac± wentylatora znajduj±cych siê w puszce obok akumulatora. By³ sklejony co wskazywa³oby na to ¿e dosta³ du¿y pr±d przez d³u¿szy czas, wiêc pomimo ¿e wtyczka przy czujniku temperatury nie by³a spalona i spiêæ tam ¿adnych nie by³o, to usun±³em oryginaln± wtyczkê (grza³a siê) wymieni³em zaciski i da³em grubsze przewody. Tak ju¿ na za¶...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.