Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] gaśnięcie silnika przy 190 km/h (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134592)

zabut 04-07-2011 16:55

gaśnięcie silnika przy 190 km/h
 
Witajcie,

Mam pewnego rodzaju problem, który przydarzył mi się po raz kolejny wczoraj.
Jechałem autostradą ok. 160 km/h wszystko było ok, jednak w pewnym momencie postanowiłem przyśpieszyć i ok. 190 km/h zaczęła mrugać pomarańczowa sprężynka i samochód po prostu się sam wyłączył. Zwolniłem do jakiś 120 i po prostu odpaliłem go na nowo, następnie jechałem wcześniejszym rytmem bo bałem się spróbować znowu bo nie jechałem sam.
Wcześniej taką samą sytuacje miałem jadąc do Poznania.
Spotkaliście się z czymś takim?
Co może być tego przyczyną?

pozdrawiam

robarek 04-07-2011 17:20

Odp: gaśnięcie silnika przy 190 km/h
 
Koniec wtrysków. Poczytaj Forum!

szczygiel189 05-07-2011 12:07

Odp: gaśnięcie silnika przy 190 km/h
 
Wtryski, mialem to samo

beezone 05-07-2011 14:09

Odp: gaśnięcie silnika przy 190 km/h
 
a tam gadacie od razu o wtryskach - założę się że to jest tylko tudzież aż P0251 i/lub P1211

a to że zgasł ci silnik, to ze względów bezpieczeństwa pompa wc się wyłączyła.
wg. mnie to albo przypadek że tak się stało albo zaczyna się powolna agonia regulatora ciśnienia na pompie, samej pompy lub wtryskiwacza.

Zanim rozgrzebiesz auto - jeszcze spróbuj powtórzyć ten manewr i zobacz czy będzie tak samo, czy np. tylko pojawi się sprężynka - no i odczytaj kody błędów. To przede wszystkim.

szczygiel189 05-07-2011 15:27

Odp: gaśnięcie silnika przy 190 km/h
 
ja stawiam 100% na wtryski. Ja mialem podobnie, przy wyprzedzaniu opor w pedal samochod ciagnie nagle swieca sie pomaranczowe spiralki i gasnie. Auto sie odpala i dalej jedzie. I to tak bylo przy gwaltownym dodaniu gazu przy duzej predkosci. Tez myslalem ze to jakies odciecie zaplonu czy cos ale to nie to. Jezdzilem tak przez jakis miesiac i wkoncu calkiem padly ze auta sie nie dalo odpalic

zabut 05-07-2011 20:41

Odp: gaśnięcie silnika przy 190 km/h
 
Dzisiaj spróbowałem znowu zbierał się nie najgorzej, ale koło 175 km/h na 5 też się zapaliła się sprężynka, jutro jadę odczytać błędy zobaczymy co tam mądrego wyjdzie.

Szczygiel189 rozumiem, że po wymianie wtrysków problem ustąpił i nie powtórzyło się nic?

stecus 05-07-2011 20:55

Odp: gaśnięcie silnika przy 190 km/h
 
Miałem kilka takich przypadków w pracy, po podpięciu do kompa prawdopodobnie będą dwa błędy; ciśnienie rail poza wartością i zawór regulacji ciśnienia paliwa drv błędny. Najczęstszą przyczyną tego jest błahostka, a mianowicie zanieczyszczony bądź wadliwy filtr paliwa lub nieszczelne przewody paliwowe, wtedy zamiast ropy idzie piana i dlatego tak się dzieje. Proponuję zacząć od tego żeby nie robić niepotrzebnych kosztów...

szczygiel189 05-07-2011 22:36

Odp: gaśnięcie silnika przy 190 km/h
 
Cytat:

Napisał zabut (Post 1678733)

Szczygiel189 rozumiem, że po wymianie wtrysków problem ustąpił i nie powtórzyło się nic?

No problem ustapil po wymianie wtryskow, Odrazu wtedy przy okazji czyscilem bak paliwa bo byl zasyfiony. Jak bedziesz wymienial wtryski to odrazu wszystkie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.