Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292930)

zyggi83 28-02-2019 21:37

szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy
 
Witam wszystkich posiadaczy Forda i POMOCY!!!.
Posiadam Kuge 2 2013r. 2.0 diesel. Mam problem z szyberdachem, nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy (nie zasłania szyberka). Proszę o pomoc :(
Jesli miał ktoś taki problem i go rozwiązał będę wdzięczny.
posprawdzałem bezpieczniki i dalej nic. Ręce opadają.

Zbiniu 06-12-2021 08:59

Problem z panoramadach
 
Witam
Jestem świeżym posiadaczem Kugi st-line 2017 z dachem panorama
Gdy go oglądałem dach działał OK
Po przyjechaniu do domu nawet nie reaguje na przycisk a żaluzją działa tylko na jednym przycisku(zamykania jak się trzyma to najpierw zamknie do końca a zachwile zaczy otwierać.

przemo2309 13-07-2022 13:03

Odp: szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy
 
Witam!
Odgrzeję trochę temat po wielu latach, bo widzę że nikt nie odpowiedział ziggi83, a ja mam dokładnie identyczny problem. Szyber martwy, a roleta zamyka do pewnego momentu (przykrywa nieruchomą część panoramy. Bezpiecznik OK, bo roleta działa. Czy ktoś z was miał jeszcze taki problem i co było jego przyczyną? Pacjent Ford Escape 2014r.

Adi1986 20-11-2023 18:47

Odp: szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy
 
Udało się rozwiązać problem? Mam to samo.

Pozdrawiam

kolucho 15-12-2023 09:48

Odp: szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy
 
Podbijam problem, roleta drgnie w pierwszej chwili po naciśnięciu przycisku otwarcia, później nic.

Adi1986 30-12-2023 00:26

Odp: szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy
 
Na YouTube znalazłem procedurę resetowania [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zrobiłem tylko drugą część. Roleta zamknęła się cała, ale po ponownym otwarciu znowu to samo, zamyka się tylko do pierwszej części. Tak jakby nie pamiętała ustawień. Chyba trzeba zrobić całą procedurę od początku do końca. Nie mam garażu to nie ryzykowałem, że szyberdach się nie zamknie. Udało może się komuś rozwiązać problem?
Pozdrawiam

kolucho 02-01-2024 15:44

Odp: szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy
 
Cytat:

Napisał Adi1986 (Post 3479939)
Na YouTube znalazłem procedurę resetowania [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zrobiłem tylko drugą część. Roleta zamknęła się cała, ale po ponownym otwarciu znowu to samo, zamyka się tylko do pierwszej części. Tak jakby nie pamiętała ustawień. Chyba trzeba zrobić całą procedurę od początku do końca. Nie mam garażu to nie ryzykowałem, że szyberdach się nie zamknie. Udało może się komuś rozwiązać problem?
Pozdrawiam

Ja wykonałem procedurę resetowania poprzez ciągłe przytrzymanie przycisku "do przodu" rolety tak długo, aż przestanie jeździć tył-przód. Po tym sterowanie roletą wróciło do normalnego funkcjonowania.

Adi1986 25-01-2024 13:23

Odp: szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy
 
Cytat:

Napisał kolucho (Post 3480258)
Ja wykonałem procedurę resetowania poprzez ciągłe przytrzymanie przycisku "do przodu" rolety tak długo, aż przestanie jeździć tył-przód. Po tym sterowanie roletą wróciło do normalnego funkcjonowania.

Podłączyłem forscan okazało się że mam wyłączoną opcję „okno dachowe”. Po włączeniu Wywalił błąd zwarcia do masy. Poprzedni właściciel mówił że jak padał deszcz to zapomniał zamknąć szyberdachu. Czyli czeka mnie szukanie po kabelkach, gdzieś coś zamokło. Najlepsze to że bezpiecznik cały.

psybyz 02-04-2024 07:30

Ford Kuga MK2 SZYBERDACH
 
Witam, mam problem z szyberdachem, otworzył się i przy tym zblokował, nie mogę go zamknąć, roleta działa do połowy, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są dobre, kupiłem przełącznik, zamieniłem i nadal nie ma reakcji i nie chcę się zamknąć (nie ma manualnej opcji zamknięcia szyberdachu)

Proszę o pomoc, czy coś da się z tym zrobić?
Czy można to zamknąć programem Ford Scan?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.