Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Spryskiwacze reflektorów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254492)

agrezd 26-11-2016 22:24

Spryskiwacze reflektorów
 
Witam

czy któryś z forumowiczów ma może w swoim mk5 spryskiwacze reflektorów? Stoję przed dylematem konfiguracyjnym i dumam czy warto dołożyć do LEDów. Poza skutecznością - kiedy się włączają? Zawsze razem ze spryskiwaczem szyby, czy w jakichś interwałach?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrwiam
Marek

cattani75 26-11-2016 22:34

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Włączają się co kilka spryśnięć szyby przedniej.

kaan1 27-11-2016 07:38

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Tak mam od marca 16. Z brudem radzą sobie bardzo dobrze, ale podobno ich największą zaleta to w przypadku jazdy przy mocnych opadach śniegu (@siebek może mieć tutaj dodatkowe informacje) - reflektory LED mają zimne klosze co nie sprzyja usuwaniu mokrego śniegu zalepiającego przód auta. Może zweryfikuję to tej zimy? Włączają się co kilka spryskiwań szyby ale trudno mi było wychwycić regularność - wygląda to na jakiś algorytm. Ostatnio włączyły mi się przy pierwszym uruchomieniu sprzyskiwaczy po tygodniowym postoju auta w garażu (miałem przykurzoną szybę). Mają też efekt uboczny, spryskują maskę co oznacza że już po jednokrotnym użyciu na umytej masce auta są zacieki ;) - co w sume może przeszkadzać tylko w takim przypadku jak miałem ostatnio, kiedy umyte auto pokryło się kurzem podczas dłuższego garażowania. W innych warunkach (opadów) to i tak nie ma większego znaczenia.

Golson 27-11-2016 07:56

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Przy światłach w trybie "auto" spryskiwacze działają tylko po zmierzchu.

siebek 27-11-2016 08:17

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Według mnie warto.
U mnie już zima na całego od ponad miesiąca i miałem Wam nawet zdjęcie z pewnej sytuacji zrobić. Otóż były bardzo duże opady śniegu - gęsty i mokry - a jechałem bez płynu do spryskiwaczy. Po kilkunastu km cały przód w tym światła były zalepione śniegiem. Zatrzymałem się na stacji, dolałem płynu i przejechałem kilka km w tych samych warunkach - tym razem z działającymi spryskiwaczami. Rezultat? Śnieg ze świateł został skutecznie usunięty :)

Wersja TLDR: Spryskiwacze reflektorów radzą sobie nawet z grubą warstwą śniegu.

Może gdyby ten śnieg mocno zamarzł, byłby większy problem ale to jeszcze potestuje :P

Dodatkowy plus z posiadania spryskiwaczy to czujnik poziomu płynu.

cattani75 27-11-2016 09:23

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
O, czyli jednak jest czujnik. Ja jeszcze nie sprawdziłem. :-)

kaan1 27-11-2016 09:47

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 2701230)
O, czyli jednak jest czujnik. Ja jeszcze nie sprawdziłem. :-)

Mam jeszcze letni - będę jeździł do oporu - zobaczymy czy wersja na PL ze spryskiwaczami też ma czujnik - nie wiem czy go widać na zbiorniku ?

cattani75 27-11-2016 09:49

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Też mam letni, będę psikał do oporu. ;-)

kaan1 27-11-2016 10:05

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 2701241)
Też mam letni, będę psikał do oporu. ;-)

Też brałeś rocznik 16 ze spryskiwaczami?

keiw 27-11-2016 10:23

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
W C-Max mam spryskiwacze i czujnik, to u was tym bardziej jest :-)

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.