Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Silnik wkręca się tylko do 3 tyś. obrotów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337180)

janki71 18-09-2023 12:13

Silnik wkręca się tylko do 3 tyś. obrotów
 
Witam.Problem polega na tym , że silnik [Ford c-max 2009 r.1,6 TDCI 109KM] wkręca się tylko do 3 tyś. obrotów, przy czym do wyskoczenia -USTERKA SILNIKA- działa bez zarzutu.Po wyskoczeniu błędu wchodzi w tryb awaryjny. Dałem do regeneracji turbinę [przeciekała ] , DPF [ takie wyskakiwały błędy.]Problem nie znikł wchodzi tylko do 3 tyś. obrotów i błąd świec żarowych.Z tego co wiem to świece są potrzebne do odpalania [chyba że się mylę ] .Może ktoś mógłby naprowadzić co to może być

voodo 18-09-2023 19:19

Odp: Silnik wkręca się tylko do 3 tyś. obrotów
 
Masz dobry trop- świece. I nie chodzi o dopalanie dpf chociaż też są potrzebne do jego dopalania ale jeżeli masz przepalone wszystkie świece to objaw będziesz miał dokładnie taki jak opisałeś czyli tryb awaryjny i ograniczenie obrotów.

Vultar 18-09-2023 21:58

Odp: Silnik wkręca się tylko do 3 tyś. obrotów
 
Zgadzam się z @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] miałem ten problem latem po wymianie świec spokój. Do wymiany są wszystkie 4 świece dopiero jak wszystkie się spalą ford pokaże błąd i właśnie usterka silnika oraz ograniczenie mocy.

smietana 18-09-2023 22:15

Odp: Silnik wkręca się tylko do 3 tyś. obrotów
 
Przeciez to nie benzyna, tu sa swiece zarowe do podgrzewania a nie zaplonowe jak w benzyniaku

janki71 19-09-2023 03:40

Odp: Silnik wkręca się tylko do 3 tyś. obrotów
 
Okazuje się, że świece są przepalone -problem w tym ,że jedna się ułamała.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Dzięki wszystkim za pomoc.

Vultar 19-09-2023 09:16

Odp: Silnik wkręca się tylko do 3 tyś. obrotów
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dlatego dopóki chociaż jedna świeca żarowa jest sprawna komputer nie pokaże błędu i w ciepłe dni nie wiesz o problemie ale gdy wszystkie 4 się spalą jest właśnie usterka silnika i spadek mocy związany według mnie z samą usterką silnika a nie przepalonymi wszystkimi świecami. Samochód możesz zgasić, ponownie odpalić i jechać ale nie ma mocy.

Gorzej miałem jak jeździłem C5 mk1 w automacie pewnego dnia na każdym wyświetlaczu pojawił mi się komunikat "Stop" skrzynia miała problemy z wrzucaniem biegów, miałem też problem z wrzucenie z park na drive. Powodem tego były przepalone wszystkie 3 żarówki stopu.

janki71 19-09-2023 16:45

Odp: Silnik wkręca się tylko do 3 tyś. obrotów
 
Do tego doszedł jeszcze zawór EGR [jesz tak wyhuśtany , ze żadne czyszczenie nie daje rady] Nie wiecie czy może być jakiś zamiennik?

krzys1968 19-09-2023 19:00

Odp: Silnik wkręca się tylko do 3 tyś. obrotów
 
Cytat:

Napisał janki71 (Post 3470766)
Nie wiecie czy może być jakiś zamiennik?

Tak Valeo

janki71 19-09-2023 20:03

Odp: Silnik wkręca się tylko do 3 tyś. obrotów
 
Tylko oryginał?Inne nie dadzą rady czy co?

Bump: Pytam tylko bo tyle jest z tymi numerami

krzys1968 19-09-2023 20:41

Odp: Silnik wkręca się tylko do 3 tyś. obrotów
 
Cytat:

Napisał janki71 (Post 3470781)
Tylko oryginał?Inne nie dadzą rady czy co?

Wymienialem u siebie na Valeo , Valeo robilo Erg dla Forda czyli tak jak bys zalozyl orginal choc to zamienik .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.