Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Czy opłaca się naprawiać samochód? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=322496)

Adam2012 03-08-2021 21:25

Czy opłaca się naprawiać samochód?
 
Witam. Stałem się posiadaczem Forda C-Max z 2004 roku z silnikiem 1.6 TDCi oraz przebiegiem 315 tys km. Za auto nie dałem złotówki, dostałem po zmarłym wujku. Z racji moich problemów z kręgosłupem spełnia on idealnie komfort jezdny i świetnie się w nim czyje. Mam jednak kilka pytań co do jego stanu. Po pierwsze przebieg, wiem, że te silniki często zaczynają się przy takich przebiegach sypać, pada DPF, turbina, wtryski, jak narazie auto chodzi bardzo fajnie, obroty nie falują, nieźle przyspiesza(mógłby lepiej), elektryka działa, nic nie cieknie, mechanicznie wszystko wydaje się ok. Gorzej jest z rdzą, auto stało kilka miesięcy na trawie i miało to olbrzymi wpływ na karoserię. Rdza zżera progi, końcówki drzwi czy nadkola. Najgorzej na progach, gdzie mamy praktycznie dziury. Powiem kolegi jest w stanie ogarnąć rdzę za ok 1.500 zł aby było jako tako po japońsku. Czy wkładając jeszcze na klocki i tarcze, jakieś pewnie pierdoły jak świece czy wymiany płynów pojeżdżę tym autem z tym silnikiem i takim przebiegiem pozwoli w teorii oczywiście na jakieś 3-4 lata użytkowania? Czy lepiej nic nie robić i go dojechać pisząc kolokwialnie? Zaznaczam, że na inne auto mam max 10 tys więc nie dysponuje zwrotnymi sumami ��

mirek8423 03-08-2021 22:37

Odp: Czy opłaca się naprawiać samochód?
 
Hej. Nie jestem ekspertem ale ja bym robił to autko (znasz historię auta? kiedy były wymieniane filtry olej rozrząd? no bo to też koszta). Masz dyche na auto to trzeba by kupić za 8 tys i 2 tys wsadzić na start czyli oleje rozrząd filtry i może opony a też nie wiadomo co się kupi. Ja to auto bym robił jak bym dostał za free.

RyszardaTrzeciaWaza 04-08-2021 07:08

Odp: Czy opłaca się naprawiać samochód?
 
Robić :)

Adam2012 04-08-2021 07:43

Odp: Czy opłaca się naprawiać samochód?
 
Jeszcze pokaże tą rdzę

https://zapodaj.net/b842ab2aaee03.jpg.html

Antej 04-08-2021 08:12

Odp: Czy opłaca się naprawiać samochód?
 
To chyba fragment błotnika,kupić drugi i pomalować. Tego nie naprawiaj.

Vultar 04-08-2021 09:21

Odp: Czy opłaca się naprawiać samochód?
 
Ilu konny jest silnik?
Ile km robisz rocznie?
Jeżeli rdza jest tylko w tym miejscu to za 200-300zl kupisz w kolorze błotnik.
Pare rzeczy przydało by się sprawdzić przy tym przebiegu.
Co innego wysokiego znajdziesz?

Adam2012 04-08-2021 10:30

Odp: Czy opłaca się naprawiać samochód?
 
Tak. To błotnik. Po dokładnym sprawdzeniu na progach mam tylko rdzę powierzchniową, nigdzie w nich nie ma dziur.

Adam2012 04-08-2021 11:52

Odp: Czy opłaca się naprawiać samochód?
 
Cytat:

Napisał Vultar (Post 3359969)
Ilu konny jest silnik?
Ile km robisz rocznie?
Jeżeli rdza jest tylko w tym miejscu to za 200-300zl kupisz w kolorze błotnik.
Pare rzeczy przydało by się sprawdzić przy tym przebiegu.
Co innego wysokiego znajdziesz?

Nie jeżdżę dużo, jakieś 15 - 20 tys. Silnik 1.6 TDCI 109 konny.

Adam2012 06-08-2021 21:28

Odp: Czy opłaca się naprawiać samochód?
 
A jeszcze się zapytam jedną rzecz. Na jakich obrotach go trzymać w jeździe miejskiej 3/4 bieg? I przy jakich wartościach obrotów najlepiej biegi zmieniać aby nie uszkodzić niczego w silniku?

CmaXpk 06-08-2021 21:57

Odp: Czy opłaca się naprawiać samochód?
 
Najlepiej sam to wyczujesz.Nie będziesz przecież jadąc po mieście patrzył cały czas na obrotomierz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.