Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wymiana małego termostatu - gdzie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=41202)

Kapsel_lg 15-04-2008 17:28

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Dziwna ponieważ różne wersje sa podawane czyli raz że coś wycieknie a drugi raz że nie.

Luk@s 15-04-2008 17:50

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Przez mały termostat tak jak pisał stanisz na 100 % płynie płyn chłodzący a nie olej. Płynu nie trzeba spuszczać, bo przy sprawnym wyjęciu starego i włożeniu nowego termostatu wycieknie tylko odrobinka :fcp1

Kapsel_lg 15-04-2008 19:34

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Lukas22 czy mówiąc "sprawnym" masz na mysli szybkośc wymiany?

Luk@s 15-04-2008 20:06

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Cytat:

Lukas22 czy mówiąc "sprawnym" masz na mysli szybkośc wymiany?
Tak, ale to jest dziecinnie proste :fcp1

Kapsel_lg 15-04-2008 22:46

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
A powiedz mi jeszcze czy ta uszczelka na termostacie to jak rozumiem wystrarcza i nic więcej nie trzeba do wymiany, sam termostat wystarczy czy należy się jeszcze w coś zaopatrzyć przy jego wymianie?

emano 16-04-2008 10:10

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Wystarcza sam termostat tylko sprawdź aby gumowa uszczelka,która jest na małym termostacie nie była popękana.Wymiana jest dziecinnie prosta,jedna śrubka na samym termostacie do odkręcenia plus ściśnięcie opaski w celu jej obluzowania.Płynu trochę wycieka,u mnie 1,5litra wyleciało,a do pojemnika nie udało się złapać gdyż zlał się na ziemię poprzez to,iż spłynął po plastikowej osłonie silnika i wyleciał gdzieś na wysokości półosi. :fcp4

stanisz 16-04-2008 10:32

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Cytat:

Napisał emano
Zabawne jak malo wazna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyzke, a jak niesamowicie niezbedna dla ludzkoci, gdy prosisz o urlop! :fcp4

A to dobre jest :)

Luk@s 16-04-2008 11:42

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Mnie wyciekło max 100 ml. I jeszcze drobna rada: wąż z termostatu sciągaj dopiero po zamontowaniu nowego w bloku silnika. Termostat jest zamknięty i nic Ci z węża nie ucieknie :fcp1

emano 16-04-2008 20:21

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Lukas22 -Polak mądry po szkodzie.....ja pierwsze co to wąż właśnie chciałel przeżucić :) później panika,płyn się leje i tak straciłem z 1;5 litra :fcp3

stanisz 18-04-2008 12:20

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Cytat:

Napisał Lukas22
Przez mały termostat tak jak pisał stanisz na 100 % płynie płyn chłodzący a nie olej. Płynu nie trzeba spuszczać, bo przy sprawnym wyjęciu starego i włożeniu nowego termostatu wycieknie tylko odrobinka :fcp1

U mnie trzeba było wlać z powrotem pół miski, a i tak był widoczny ubytek poniżej minimum, akurat dopiero dzisiaj dolewałem i wszedł mi do odpowiedniego poziomu cały 1 L. Tak więc Lukas22 gratuluje sprawnej ręki bo u mnie wyleciąło chyba wszystko :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.