Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wymiana małego termostatu - gdzie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=41202)

llechu 14-04-2008 12:53

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Prawda to, że kolektor trzeba odkręcać?

stanisz 14-04-2008 13:53

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Nie prawda, jest troche nie wygodnie tam ręcę wkładać zwłaszcza jak jest ciepły silnik :) ale jest wykonalne z dobrym łamanym kluczem (nie pamiętam rozmiaru).
Jest tam tylko jakis moduł który trzeba zdjąć i niech sobie wisi obok podczas wymiany.

Aż poszedłem do samochodu :)

http://members.chello.pl/piotr.stani.../termostat.jpg

Kapsel_lg 14-04-2008 16:05

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Cytat:

Napisał stanisz
Nie prawda, jest troche nie wygodnie tam ręcę wkładać zwłaszcza jak jest ciepły silnik :) ale jest wykonalne z dobrym łamanym kluczem (nie pamiętam rozmiaru).
Jest tam tylko jakis moduł który trzeba zdjąć i niech sobie wisi obok podczas wymiany.

Aż poszedłem do samochodu :)

http://members.chello.pl/piotr.stani.../termostat.jpg


I 100pkt. dla Stanisz. Konkretnie, na temat i ze zdjęciem

markosi 14-04-2008 18:31

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
!!!

A ze mnie z miesiąc temu 150 zyla zdarli za wymiane, bo gośc twierdził, że trzeba kolektor wylotowy zdejmować. Coprawda mam TDDI a nie jak na zdjeciu TDCI, ale nie sądze żeby była jakaś wielka różnica. Chyba zaraz zejde do samochodu sprawdzić...

Luk@s 14-04-2008 21:07

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Cytat:

!
A ze mnie z miesiąc temu 150 zyla zdarli za wymiane, bo gośc twierdził, że trzeba kolektor wylotowy zdejmować. Coprawda mam TDDI a nie jak na zdjeciu TDCI, ale nie sądze żeby była jakaś wielka różnica. Chyba zaraz zejde do samochodu sprawdzić...
Jest różnica i to duża. Trzeba odkręcić w TDDi kolektor dolotowy. Ja jeszcze z braku połączenia giętkiego byłem zmuszony odkręcić rurki doprowadzające paliwo od pompy do wtrysków :fcp8

stanisz 15-04-2008 08:12

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
A to sorry, nie wiedziałem że jest różnica między TDDI a TDCI w dostępie do termostatu.
W każdym razie mam nadzieję że zdjęcię się komuś przyda :)
No i nie zapomnijcie podstawić miski bo sporo płynu zleci, płyn potem do zbiorniczka np. przez gaze żeby przy okazji paprochów z płynem nie wlać.

Luk@s 15-04-2008 10:46

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Jakby ktoś potrzebował opis wymiany małego termostatu w TDDI znajduje się tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kapsel_lg 15-04-2008 10:55

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Cytat:

Napisał stanisz
A to sorry, nie wiedziałem że jest różnica między TDDI a TDCI w dostępie do termostatu.
W każdym razie mam nadzieję że zdjęcię się komuś przyda :)
No i nie zapomnijcie podstawić miski bo sporo płynu zleci, płyn potem do zbiorniczka np. przez gaze żeby przy okazji paprochów z płynem nie wlać.

hmmm... to bedzie płyn? przeciez to termostat oleju.
Teraz troche zgłupiałem bo jak widze są dwie wersje przy wymianie małego termostatu:
1. leje się płyn
2. nie leje się płyn

Jak to więc z tym jest?

stanisz 15-04-2008 11:09

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg
Cytat:

Napisał stanisz
A to sorry, nie wiedziałem że jest różnica między TDDI a TDCI w dostępie do termostatu.
W każdym razie mam nadzieję że zdjęcię się komuś przyda :)
No i nie zapomnijcie podstawić miski bo sporo płynu zleci, płyn potem do zbiorniczka np. przez gaze żeby przy okazji paprochów z płynem nie wlać.

hmmm... to bedzie płyn? przeciez to termostat oleju.
Teraz troche zgłupiałem bo jak widze są dwie wersje przy wymianie małego termostatu:
1. leje się płyn
2. nie leje się płyn

Jak to więc z tym jest?

No więc sytuacja jest faktycznie dziwna bo sam czytałem w książce o Mondeo "naprawiam sam" że jest to termostat obiegu chłodzenia oleju, ale przepływa przez niego płyn chłodnicy.
Ten temat też juz gdzieś był wałkowany ale nie pamiętam dokładnie.
W każdym razie 100 % wylatuje płyn chłodzący.

m-cin 15-04-2008 16:28

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Czemu dziwna? Termostat jest na obiegu wodnym. Wymiennik ciepła jest woda/olej, a nie woda/powietrze, jak w przypadku chłodnicy płynu chłodzącego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.