Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wymiana małego termostatu - gdzie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=41202)

don_homar 16-12-2019 21:33

Odp: wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
A tak z innej beczki, może ktoś zna jakiegoś mechanika który by mi to w miarę sprawnie i na miejscu, albo w krótkim czasie wymienił ;) Wroclaw, ewentualnie okolice.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

kamilns 17-12-2019 07:33

Odp: wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Sam sobie wymien. Mozna to zrobic pod blokiem. Kolejny raz chcesz placic komus 200zl za 10 minut roboty? Jak widac chytry dwa razy traci. Juz wydałes na wymiane 200zł plus ten chinski termostat za 5zl a teraz kupisz oryginalny i znowu wybulisz :D Wystarczy jeden klucz i kombinerki.

don_homar 17-12-2019 08:56

Odp: wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Do wymiany mam też wąż od intercoolera do egr i sam nie wymienię tego bez kanału. Poza tym próbowałem sam i nie jest tak prosto bo nie mam się jak tam dostać. Przeszkadza kolektor albo egr, więc jest z tym dość roboty

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

kamilns 17-12-2019 09:10

Odp: wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Sam wymianialem ten waż. Wystarczy lewarek

Bump: Tak jak pisalem wystarczy ta blache odkecic ani kolektor ani egr nie przeszkadza.

don_homar 17-12-2019 09:18

Odp: wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Odkręciłem tą blachę i za nic w świecie nie dało rady tam wcelować grzechotka, nie mówie już o włożeniu ręki. Mam drugi polift i filtr dpf. Może stąd jest to ciasno upchane

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Deryll 17-12-2019 12:32

Odp: wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Jak taki sam model. I termostat sam wymieniłem. A z rurą może być ciężko. Ja na twoim miejscu wyjalbym EGR i kolektor. Czyszczenie im nie zaszkodzi. Wtedy będziesz miał fajny dostęp do wszystkiego. Stopień trudności mały a efekt dobry. Tylko pasowałoby założyć nowe uszczelki pod kolektor.

Bump: Jak taki sam model. I termostat sam wymieniłem. A z rurą może być ciężko. Ja na twoim miejscu wyjalbym EGR i kolektor. Czyszczenie im nie zaszkodzi. Wtedy będziesz miał fajny dostęp do wszystkiego. Stopień trudności mały a efekt dobry. Tylko pasowałoby założyć nowe uszczelki pod kolektor.

Garbojad 17-12-2019 12:35

Odp: wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Oddaj do mechanika albo do kogoś kto bardziej to ogarnia

gruniu 25-06-2022 17:08

Odp: wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Mi po zimie, albo temperatura silnka nie podchodzi do 90C, a jak już podejdzie to na postoju szybko spada.
Dzisiaj dobrałem się do małego termostatu.
Nalałem do niego wody i czekałem - szczelny.
Może czeka mnie wymiana dużego termostatu?

gruniu 03-07-2022 13:27

Odp: wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Nikt mi nic nie doradzi?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.