Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie mogę zamknąć przedniej klapy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176848)

Gucwiak 27-02-2013 13:58

Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Witam!
Mam problem z zamknięciem klapy przedniej... wszystko działa nic się nie blokuje jednak klapę jest ciężko zamknąć problem pojawił się jak temperatura wskoczyła powyżej zera. Męczyłem się dobre 30 min żeby ją zamknąc. Delikatne zamykanie nie pomaga a mocne opuszczenie klapy ani tyle :mad: Czy ktoś wie może co mozę być tego przyczyną? może zamek spróbować troszkę wyżej podnieść? i jak to zrobić? z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

misiekxyz 27-02-2013 14:45

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Prawdopodobnie masz uszkodzoną/zerwaną linkę....fabrycznie źle poprowadzona.Przypadłość mk4. :/ Pojedź do serwisu lub sam sprawdź

Gucwiak 27-02-2013 14:48

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
linka nie nie jest uszkodzona zamek otwiera sie i zamyka ale klapa już się zamknąć nie chce wiec wydaje mi się, że trzeba troszkę to ustawić tylko jak?

bodziofila 27-02-2013 17:31

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
nie do konca zerwana.odkrec zamek to zobaczysz

robkamin 27-02-2013 17:47

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Cytat:

Napisał Gucwiak (Post 1966099)
Witam!
Mam problem z zamknięciem klapy przedniej...

Spróbuj popsikać WD40 na zamek. Widziałem podobny przypadek w komisie jak szukałem swojego auta. Gość mówił, że coś w tych zamkach czasami nie "odbija". Zastosował wspomniany przeze mnie środek i jak ręką odjął.

Gucwiak 27-02-2013 18:33

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Cytat:

Napisał robkamin (Post 1966231)
Spróbuj popsikać WD40 na zamek.

Psikałem nic to nie daje ;/

bodziofila 27-02-2013 19:13

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
wcisnij jezyczek srubokretem i sie zamknie ale licz sie z tym ze w koncu zerwie sie cala linka i wtedy lipa......wybor nalezy do ciebie:wink:

RS AUTO-RAF 27-02-2013 21:01

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Kolego linka ma popękane nitki i blokuje się w pancerzu co powoduje że zamek nie odbija do końca. Musisz wyjąć zamek, odłączyć od niego linkę i sprawdzić czy nie jest skorodowana przy zamku.

Alecki 27-02-2013 22:11

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Mam tak samo. Linka w idealnym stanie a zamek się czasami zacina.
Jak wymontujesz zamek i pomachasz nim na boki to pewnie coś w nim przeskoczy i przez jakiś czas (u mnie 6 mies) będzie działał, aż znowu się zatnie.
Po wyczyszczeniu zamka (np. WD40, bo zamek jest zanitowany) napsikaj do niego smaru Wurth hsw100.

kapode 28-02-2013 07:40

Odp: Nie mogę zamknąć przedniej klapy
 
Mi nasmarowali linkę bo od nowości był problem z maską.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.