Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nieterminowa wymiana oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128906)

piast9 19-04-2011 19:13

Nieterminowa wymiana oleju
 
Witam wszystkich serdecznie

Jestem nowym użytkownikiem forum jak i Forda Mondeo 2008 2.0 TDCI 140 KM ver SilverX.
Kupiłem niedawno wspomniane cacko z niedużym jak dla mnie udokumentowanym przebiegiem - 74000 km. Gdy na spokojnie przeanalizowałem wpisy z książki serwisowej i informacje na temat serwisowania z firmy prywatnej od której auto kupiłem - zauważyłem, że wszystko jest O.K. poza jednym. Wygląda na to, że ostatnia wymiana oleju była półtora roku temu przy przebiegu 40 300km. Oczywiście olej z filtrem od razu wymieniłem i wyzerowałem komunikat o jego wymianie (na razie się nie powtarza). Auto zachowuje się bez zarzutu, silnik z turbiną również... I teraz nie wiem czy drążyć temat (w ASO na komputer cy cóś?), czy jeżeli jest O.K. to nie wnikać i cieszyć się z prawie nowego autka?

Z góry dziękuję za rzeczowe sugestie i pozdrawiam

SrebnaStrzała 19-04-2011 20:00

Odp: Nieterminowa wymiana oleju
 
Jak był lany dobry olej to nie ma żadnego powodu do obaw, jeśli to był fordowski no to trudno powiedzieć

berek1903 19-04-2011 20:05

Odp: Nieterminowa wymiana oleju
 
ale jakby niebyło OLEJ to podstawa powinien byc wymieniany według okreslonego terminu

SrebnaStrzała 19-04-2011 20:12

Odp: Nieterminowa wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał berek1903 (Post 1641182)
ale jakby niebyło OLEJ to podstawa powinien byc wymieniany według okreslonego terminu

Ponieważ... ?

berek1903 19-04-2011 20:19

Odp: Nieterminowa wymiana oleju
 
przykładowo olej traci po pewnym czasie swoje odpowiednie własnosci smarujace, w oleju znajduja sie opiłki powstałe w skutek pracy silnika ,olej jesli jest juz bardzo wyeksploatowany robi sie jak galareta (widziałem autentycznie) i pare tego jeszcze jest
zreszta jakby niebyło po cos producent zalecił terminowe wymiany

piast9 19-04-2011 20:42

Odp: Nieterminowa wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1641179)
Jak był lany dobry olej to nie ma żadnego powodu do obaw, jeśli to był fordowski no to trudno powiedzieć

Wymieniany był w serwisie jeszcze podczas gwarancji - fordowski Formula F 5W-30. Dodam jeszcze, że tuż przed wymianą sprawdziłem poziom oleju i było prawie maximum.

Osmola 19-04-2011 21:46

Odp: Nieterminowa wymiana oleju
 
Olej nie traci właściwości smarujących tylko właściwości myjace (czyszczące) :P

donpedro60 19-04-2011 22:05

Odp: Nieterminowa wymiana oleju
 
Piast9 ciesz sie z autka.Jezeli przebieg jest prawdziwy to nie ma powodow do obaw z tym olejem.
Dodam dla uspokojenia Cie ze ja pierwsza wymiane robilem po10kkm,druga po32kkm a trzecia miesiac temu po 60kkm i jest absolutnie wszystko OK.W ASO tez nie mieli zadnych aluzji co do takiego rozkladu przegladow.Pzdr.

Cobretti 19-04-2011 22:10

Odp: Nieterminowa wymiana oleju
 
ja w swoim connekcie pierwsza zmiana oleju po 20.000 (pospieszyłem się o 5000km)
teraz .. czekam do 50.000km na przeglad i wymianę oleju - zostało jeszcze niecałe 6.000km :D - stan oleju i jego jakość poza barwa jest normalna....)
Używam Formuly F

a skro Kolego Piast9 już wymieniłeś olej w swoim to... "wyrównaj" kolejną wymianę do zalecanej wg książki i luzik :)

bolek-tarnow 19-04-2011 22:20

Odp: Nieterminowa wymiana oleju
 
a moze olej byl wymieniony miedzyczasie poza ASO i dlatego nie ma wpisu?!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.