Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 TDDi] TDDi Brak mocy Nie działa predkościomierz źle pokazuje paliwo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144100)

lukasgierach 17-11-2011 11:43

TDDi Brak mocy Nie działa predkościomierz źle pokazuje paliwo
 
Witam. Wczoraj stała się dziwna rzecz. Zajechałem do kolegi moim mondziakiem wyjęliśmy akumulator z mojego auta w celu włożenia go do innego auta. Później go włożyliśmy ponownie do mondziaka i był za słaby żeby zapalić. No to wyjęliśmy akumulator z innego auta włożyliśmy odpaliłem i podczas pracy silnika zamieniliśmy je. Wsiadam do auta i patrze na przebieg a tam tylko widać takie kreski ----------- gdy wyjechałem na drogę nie działał prędkościomierz i nadal były te kreski. Dojechałem do domu 4km zgasiłem auto i zapaliłem ponownie i przebieg już normalnie pokazywał ale prędkościomierz nadal nie działał. I jeszcze jedna ciekawostka wskaźnik paliwa wariuje raz mam pusty a raz między pustym a ćwiartką czyli drugą kreską, dodam że przed usterką miałem paliwa właśnie między ćwiartką a pierwszą kreska. Dzisiaj rano jadąc miałem potrzebę dodać więcej gazu zauważyłem że auto w ogóle nie ma mocy. Na biegu jałowym gdy dodawałem gazu auto kręci tylko do 5tys obr i nie puszcza w ogóle dymka. Ale gdy ruszę i rozwinę prędkość tak ok 60km/h i znowu zatrzymam i dodam gazu to już kręci do 4 tys obrotów. Czyżby auto wchodziło w jakiś tryb awaryjny??

Mokry 17-11-2011 19:54

Odp: TDDi Brak mocy Nie działa predkościomierz źle pokazuje paliwo
 
Masz uwalony czujnik vss nie ma mocy poniważ nie ma odczytu prędkości.Nie załącza turbiny też to przerabiałem.

lukasgierach 17-11-2011 22:22

Odp: TDDi Brak mocy Nie działa predkościomierz źle pokazuje paliwo
 
No wymieniłem ten czujnik ale to nic nie zmieniło nadal to samo...

lukasgierach 27-11-2011 21:45

Odp: TDDi Brak mocy Nie działa predkościomierz źle pokazuje paliwo
 
Ponawiam

krol44 29-11-2011 14:22

Odp: TDDi Brak mocy Nie działa predkościomierz źle pokazuje paliwo
 
Kolego jeżeli licznik uszkodzony, jak chcesz mam wolny od swojego po zmianie na ten z kompem.

benio 04-12-2011 14:52

Odp: TDDi Brak mocy Nie działa predkościomierz źle pokazuje paliwo
 
Cytat:

Napisał lukasgierach (Post 1738647)
... podczas pracy silnika zamieniliśmy je ...

Nie wolno takich rzeczy robić jak się posiada kompa w samochodzie.:evil:
Akumulator nie tylko służy do odpalania pojazdu, ale również jako "stabilizator" napięcia. Przy jego braku napięcie wytwarzane przez altka może być znacznie wyższe niż powinno.
Ciesz się, że nie uwalił Ci się PCM bo byś juz nie odpalił.

Młodyrafi 27-04-2012 09:00

Odp: TDDi Brak mocy Nie działa predkościomierz źle pokazuje paliwo
 
Witam
Jestem tu nowy, ale mam podobną sytuację co lukasgierach, a mianowicie - byłem wymienić filtr paliwa, gość który wymienił zapowietrzył układ i wyładował akumulator przy próbie odpalania, w końcu jak udało się odpalić na włączonym aucie wymienił swój akumulator na mój. (wiem wiem, więcej tam nie pojadę :)), ale odjechałem od niego i zauważyłem że wskazówka od prędkości leży i km też nie działają. Oczywiście gość upiera się że on tego nie zepsuł.
Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie szukać - może jak zrobię udowodnię mu że to on i będę próbował wyegzekwować zadość uczynienie.
Z góry dziękuje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.