Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Uszczelka pod pokrywą zaworów, zalane świece (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=229652)

Lukaster 24-08-2015 07:45

Uszczelka pod pokrywą zaworów, zalane świece
 
1 załącznik(i)
Cześć. Mam Monddeo MK3 125 KM 1.8 2003r. benzyna 230tys. Ostatnio wykręcałem świece i zauważyłem, że są zalane olejem od góry. Czytałem na forum, że powodem może być uszczelka pod pokrywa zaworów, która przepuszcza olej. Chciałem taką uszczelkę kupić i wymienić, ale w sklepie powiedzieli mi, że mechanik musiał by rozebrac i zobaczyć jaką mam uszczelkę bo sa dwa rodzaje w moim silniku (pokazałem mu dowód rejestracyjny), mianowicie: aluminiowa lub plastikowa. Nie wiem czy nie wprowadził mnie w błąd. Czy wiecie coś na ten temat, że są różne uszczelki?
Czy ewentualnie polecacie jakąś konkretną markę żeby dużo nie wydać? Muszę poczytać jeszcze czy dam radę sam wymienić, ewentualnie czy Wy wymienialiście i jak Wam poszło?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

salom 24-08-2015 07:52

Odp: Uszczelka pod pokrywą zaworów, zalane świece
 
Nie uszczelka aluminiowa lub plastikowa, tylko uszczelka do aluminiowej, lub plastikowej pokrywy zaworów.

Chyba jesteś w stanie odróżnić, czy pokrywa jest wykonana z aluminiom, czy z plastiku.

Lukaster 24-08-2015 08:21

Odp: Uszczelka pod pokrywą zaworów, zalane świece
 
Cytat:

Napisał salom (Post 2445423)
Nie uszczelka aluminiowa lub plastikowa, tylko uszczelka do aluminiowej, lub plastikowej pokrywy zaworów.

W takim razie źle zrozumiałem sprzedawce. Pokrywę mam z plastiku, widać nawet na zdjęciu. Dzięki :)

S3ci0r 24-08-2015 08:29

Odp: Uszczelka pod pokrywą zaworów, zalane świece
 
niech mechanik poskłada nową uszczelkę dodatkowo na masę uszczelniającą np. dirko od elringa to na pewno nie będzie problemu z poceniem się nawet uszczelki.

lotek 24-08-2015 09:24

Odp: Uszczelka pod pokrywą zaworów, zalane świece
 
Upewnij się też, czy oprócz uszczelki dekla zaworów, nie potrzebna jest także wymiana oringów ( o ile one są u Ciebie) wokół gniazd od świec.

Lukaster 24-08-2015 12:47

Odp: Uszczelka pod pokrywą zaworów, zalane świece
 
Cytat:

Napisał lotek (Post 2445458)
Upewnij się też, czy oprócz uszczelki dekla zaworów

Wymienił bym od razu może najlepiej, tylko jak to szukać w necie, pod jakim hasłem żeby kupić te oringi? Chyba że przejadę się do sklepu z częściami to powinni juz chyba wiedzieć o co chodzi?

Juzek 24-08-2015 13:05

Uszczelka świecy zaplonowej

Tapnięte z Szajsunga MkIV

lotek 24-08-2015 13:08

Odp: Uszczelka pod pokrywą zaworów, zalane świece
 
Hasło "Uszczelka pokrywy zaworów" :). W każdym sklepie moto na pewno dostaniesz komplet.

karloss 24-08-2015 13:34

Odp: Uszczelka pod pokrywą zaworów, zalane świece
 
Tutaj masz przykład:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

w komplecie masz uszczelki gniazd zaworowych (bez tego nie widziałem zresztą takich kompletów).

rustin 25-08-2015 03:09

U mnie po kilkunastu próbach pomogła wymiany pokrywy na Alu I uszczelki

Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.