Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Awaria systemu wspomagania, (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288805)

body69 16-01-2017 20:42

Elektryczne wspomaganie kierownicy
 
Hej Panowie, bardzo potrzebuję waszej pomocy.

posiadam focusa 2012 rok z silnikiem 1.6 105 km. przebieg 60 tysięcy i się sypie..

Przesłało mi działać wspomaganie na kompie pokazało błąd u3000 jak dobrze pamiętam.

Z informacji które otrzymałem padł silnik elektryczny wspomagania, którego się nie da kupić, tylko i wyłącznie z całą maglownicą.

Kosz w serwisie to około 3 tysiące. Proszę o informacje czy jest jakaś możliwość ogarnięcia tego bez serwisu ?

minciu 16-01-2017 20:44

Odp: Focus wspomaganie
 
U mnie wypięła się wtyczka. Zdejmij lewą lampę i zobacz czy jest wszystko OK (tam znajdziesz pompę jesli nic sie nie zmienilo od MK2:) )

body69 16-01-2017 21:00

Odp: Focus wspomaganie
 
Cytat:

Napisał minciu (Post 2729185)
U mnie wypięła się wtyczka. Zdejmij lewą lampę i zobacz czy jest wszystko OK (tam znajdziesz pompę jesli nic sie nie zmienilo od MK2:) )

Wydaje mi się że nie mieści się ta pompa przy lampie. Może ktoś ma informację jak się do niej dostać? dużo rozbierania ?

radek70 16-01-2017 21:05

Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy
 
Kolega pomylił z EHPAS w mk2. Tam jest pompa elektrohydrauliczna pod prawym reflektorem. Ty masz EPAS i silnik znajduje się w kabinie na kolumnie kierownicy.
Bump: Też pomyliłem, myślałem, że jest jak w fieście mk7. W mk3 silnik elektryczny jest na maglownicy.

minciu 16-01-2017 21:07

Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy
 
w MK2 jest pod lampą. Tylko pod prawa nie pod lewa:D znaczy jak stoisz przed autem to z lewej strony.

Sorry za pomylenie stron. Wyjmujesz prawą lampę i pod nią masz dostęp do kostki z elektrycznym wspomaganiem i zbiorniczek płynu wspomagania.

Tak jest w MK2, obstawiam ze podobnie będzie w MK3. Bo focusy wypisz wymaluj niemal identyczne są:)

body69 16-01-2017 21:08

Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy
 
Cytat:

Napisał radek70 (Post 2729205)
Kolega pomylił z EHPAS w mk2. Tam jest pompa elektrohydrałliczna pod prawym reflektorem. Ty masz EPAS i silnik znajduje się w kabinie na kolumnie kierownicy.

A orientujesz się może jak do tego dobrać się ? ciężki jest dostęp ?

ew. masz może jakieś pomysły co z tym fantem można zrobić ? czy pozostaje mi serwis?

Niestety nigdzie nie ma możliwości kupić ten silniczek.

Bump:
Cytat:

Napisał minciu (Post 2729208)
w MK2 jest pod lampą. Tylko pod prawa nie pod lewa:D znaczy jak stoisz przed autem to z lewej strony.

Sorry za pomylenie stron. Wyjmujesz prawą lampę i pod nią masz dostęp do kostki z elektrycznym wspomaganiem i zbiorniczek płynu wspomagania.

Tak jest w MK2, obstawiam ze podobnie będzie w MK3. Bo focusy wypisz wymaluj niemal identyczne są:)

Niestety w MK3 nie ma już płynu, jest to tylko wyłącznie elektryczne wspomaganie.

minciu 16-01-2017 21:10

Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy
 
Cytat:

Napisał radek70 (Post 2729205)
Kolega pomylił z EHPAS w mk2. Tam jest pompa elektrohydrałliczna pod prawym reflektorem. Ty masz EPAS i silnik znajduje się w kabinie na kolumnie kierownicy.
Bump: Też pomyliłem, myślałem, że jest jak w fieście. W mk3 silnik elektryczny jest na maglownicy.

Całe życie człowiek sie uczy:D W takim razie pompa do MK3 raczej jest sprzedawana oddzielnie a nie razem z maglownicą? Chyba, że z kolumną kierownicy?

body69 16-01-2017 21:15

Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy
 
Cytat:

Napisał minciu (Post 2729212)
Całe życie człowiek sie uczy:D W takim razie pompa do MK3 raczej jest sprzedawana oddzielnie a nie razem z maglownicą? Chyba, że z kolumną kierownicy?

No własnie ja nigdzie nie widzę takiej pompy, wydaję mi się że całą maglownicę wraz z pompą można kupić i w serwisie kosztuje to 2400 ;/

minciu 16-01-2017 21:16

Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy
 
Pompa co do kolumny by sie wpasowala:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pompa, która przy kierownicy raczej się nie upcha, szczególnie z paskiem osprzętu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Którą będziesz miał?:)

body69 16-01-2017 21:20

Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy
 
Cytat:

Napisał minciu (Post 2729222)
Pompa co do kolumny by sie wpasowala:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pompa, która przy kierownicy raczej się nie upcha, szczególnie z paskiem osprzętu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Którą będziesz miał?:)

Na 100 % jest to ta pierwsza z tym że muszą się podobno pokrywać numery z mojej pompy. Zastanawiam się tylko jak w tej chwili się do niej dobrać by sprawdzić te numery.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.