Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Zamek kręci się dookoła. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=50985)

oldamo 10-09-2008 08:26

Zamek kręci się dookoła.
 
Na początku zaciął się kluczyk w zamku. Po kilkunastu próbach udało się go wydostać. Kluczyk z oporami wychodził z zamka i z oporami zamykał. Nagle coś wypadło i zamek kręci się dookoła. Jeśli miał ktoś podobny przypadek proszę o moralne wsparcie i kilka wskazówek co do naprawy. Dodatkowe pytanie, czy boczek przednich drzwi schodzi w miarę zgrabnie i czy powinienem zaopatrzyć się w komplet spinek. Pozdrawiam.

bibi 10-09-2008 09:02

Re: Zamek kręci się dookoła.
 
Witam
Bedziesz miał do wymiany wkładkę zamka aby ją zdemontować nie trzeba zdejmować tapicerki tylko odkręcić jedną śrubę przy klamce z boku drzwi.
Pozdrawiam
Adrian

viper11 10-09-2008 20:04

Re: Zamek kręci się dookoła.
 
Dokładnie tak. wewnątrz wyłamał się fragment wkładki, który uruchamia zamek. Ja mam to samo. Jak będe w Polsce to będe wymianiał na zamiennik używany. Demontaż klamki i montaż następnej jest łatwy, więc niż nie zniszczysz. Dzieki temu musiałem uruchomić zamek w klapie

oldamo 11-09-2008 06:44

Re: Zamek kręci się dookoła.
 
Dzięki, jestem podbudowany i sam się tym zajmę. Gość fachowiec nie patrząc (za całą robotę)stwierdził, że 200 powinno wystarczyć.Pozdrawiam

krzysiek43 12-09-2008 18:16

Re: Zamek kręci się dookoła.
 
Mam ten sam problem, czy przy wymianie wkładu muszę zmienić kluczyk ? Swoją drogą mam tylko jeden kluczyk do stacyjki, czy można dorobić drugi i czy tylko w ASO Forda?

oldamo 12-09-2008 20:32

Re: Zamek kręci się dookoła.
 
Jak masz obcą wkładkę (ze szrotu np. od passata albo golfa) to każdy ziutuś co się dorabianiem kluczy Ci dorobi za około 20 zł. W kluczyku może być immobiliser więc zakodowanie surówki może kosztować.

krzysiek43 12-09-2008 20:42

Re: Zamek kręci się dookoła.
 
dzięki, wybieram się na giełdę do słomczyna w niedzielę, zobacze co jest. :fcp29

oldamo 15-09-2008 07:07

Re: Zamek kręci się dookoła.
 
Po robocie mam pewne spostrzerzenia: żeby wymienić i założyć klamkę nie trzeba zdejmować tapicerki :fcp2 .
A tak poważnie to patent z boczkami na spinki jest beznadziejny. Lepiej jest jak pęknie spinka, jak ma się oderwać to, co jest przyklejone do boczka a spinke trzyma. Okazało się, że pękła część klamki trzymająca wkładkę - taki los. 70 używana klamka, wymiana wkładki i po wszystkim. Pozdrawiam

budyn90 17-11-2008 19:08

Re: Zamek kręci się dookoła.
 
witammam podobny problem tylko ze i wkladka nie dziala i klamka tez :( i mam problem z wyciagnieciem klamki a niechce nic na sile by nie pobijac sobie blachy wiec porosze o pomoc. Po odkreceniu śruby z boku drzwi co dalej??

krzysiek43 19-11-2008 13:05

Re: Zamek kręci się dookoła.
 
1 załącznik(i)
Jeśli odkręciłeś właściwą śrubkę, to klamkę kierowcy trzeba odchylić i pociągnąć za tą cześć z wkładką w lewo i do siebie. Na fotce ten biały plastik musi wyjść z zaczepu. Może fotka Ci pomoże. :fcp26, Włożenie też jest trochę upierdliwe, ale po kilku próbach da się zrobić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.