Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wymiana małego termostatu - gdzie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=41202)

szepmar 01-04-2008 14:49

wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Witam po raz pierwszy!
Od niedawna jestem właścicielem MK3 TDDI (wcześniej jeździłem MK2 -przekonała mnie do forda niezłe auto za dobrą kasę). Z wcześniejszych wątków wyczytałem że problemy z temperaturą silnika jakie mam zawdzieczać mogę wadliwej pracy małego termostatu.
W ASO zapytałem grzecznie ile za wymianę (robocizna) - 250PLN !!! :568:
Więc może ktoś z forumowiczow ma jakiś sprawdzony warsztat w którym to zrobią za mniejszą kasę - chodzi o Wałbrzych lub okolicę.
W uzupełnieniu dodam że pytałem w paru warsztatach ,ale kompletnie nie wiedzieli nawet o istnieniu takiej części !?
Pozdrawiam
MS

adi 01-04-2008 18:08

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
a jak objawiały sie twoje problemy z temperatura?i skad wiesz ze to mały termostata a nie ten duzy trzeba wymienic?

pytam bo sam mam od niedawan mk3 TDDI i chce posiąść jak najwiecej wiedzy o siliku i w ogole wszelkich sparwach zwiazanych z mk3.

u mnie temp rosnie-chyba jak w kazdym dieslu stosunkowo wolno,choc ponoc mam jakies dodatkowe "dogrzewanie" płynu jakimis grzałkami zeby szybciej łapał temp-nie wiem jak i gdzie ale ponoc jest :) a wskaznik od temp stoi mniej wieecej 1-2mm od połowy skali.czy to ok?

Grumete 01-04-2008 18:55

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
koledzy tu jest sporo na ten temat, szukać, szukać.........
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wolker12 01-04-2008 19:00

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
U mie pomogło ale wymnienilem oba termostaty .Jesli masz walniety to na postoju powinna ci spadac temperatura .Sprawdz jeszcze rezystor wentylatora tesz miałem z tym problem na początku.Mam jeszcze pytanie jak wyłoncze sterownikiem nawiewy i załoncze ponownie to załancza mi sie pierwszy bieg wyntylatora i musze go wyłonczyc poprzez włoczenie klimy i jej wylonczenia czy to normalne czy mam jaki bład dodam ze panel mam z klimatronikiem.

Luk@s 01-04-2008 19:53

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Zerknij tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ale szukajki to czasem używaj :fcp12

llechu 01-04-2008 20:32

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Cytat:

czy mam jaki bład
Masz przynajmniej z 6 błędów. :-)
wolker12, no proszę cię, nie wyłonczaj ani nie wyłanczaj już nic tylko po prostu wyłączaj.

adi 01-04-2008 21:39

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
a czy mzoe wy mi powiecie jak przeprowadzic dokładnie test klimatronica w mk3?bo opisane na forum wczesniej u mnie nie hulaja!!w jakiej pozycji zapłonu-silnika sie robi ten test?

bo ja na bank mama jakies błędy bo czasem mimo lo i ciepła na dworzu i w aucie leci mi ukrop i musze włączyc ac na moment ,schłodzi chwilke i potem juz przy LO leci chłodne z mawiwów

a pytanie "przy "okazji--czy u was na LO leci takie zimne jak niemal z klimy???bo u mnie czasem az sie zastanawiam czy sie jakos sama niewłącza i nie swieci lampka bo taki mróz potrafi poleciec ze nei wiem

des34 01-04-2008 23:16

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
llechu,
Purysto , a interpunkcja :fcp9 :fcp2 :fcp18 :fcp12

szepmar 02-04-2008 13:31

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Witam,
Dziękuję za zainteresowanie tematem, ale wracając do meritum czy możecie polecić jakiś warsztat w którym za godziwą kasę da radę to wymienić (Wałbrzych i okolice) ? :552:
Objawy złej pracy były opisywane wcześniej na forum
1) Długo się nagrzewa silnik po ok. 6 km rusza wskazówka temperatury
2) Na rozgrzanym silniku wskazówka wędruje w stronę zera
3) "pływanie temperatury"

Pozdrawiam
MS

stanisz 14-04-2008 12:46

Re: [MK3] - wymiana małego termostatu - gdzie ?
 
Termostat mały kosztuje ok. 80 zł, samemu się wymienia :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.