Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Focus vs. Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319082)

slawek-kali 06-04-2021 15:50

Odp: Focus vs. Mondeo
 
i co on biedny z tego wyniesie? chyba jednynie pierwsze posty .. zal forum :p

Matych 06-04-2021 16:26

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Stojąc przed dylematem końca leasingu za rok i końca produkcji mondeo mk5 szukam następnego samochodu, przejechałem testowym wypaśnym i zastępczym focusem MK4 w sumie ok 4000km oraz odbyłem jady Kugą MK3.Nestety rezygnuję z Forda ponieważ platforma focusa za pieniąde które trzeba zapłacić to zwykły ,delikatnie mówiąc śmieć-niewarty tej kasy w porównaniu do już starego Mondeo.To porównanie to jest przepaść na tle komfortu jazdy, wyciszenia ,pracy zawieszenia, wykończenia, wygody foteli, użytych materiałów wykończeniowych, wykończenia i objętości schowków, detali, boczków tapicerskich.dzisiaj wsiadłem w Nowego Golfa i Nowe Megane i zacząłem się śmiać do łez na wspomnienie Focusa którego oddałem tydzień temu.

panpiotr24 06-04-2021 18:19

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Czyli jednogłośnie po prostu lepiej dołożyć trochę kasy i kupić Mondeo? Nie zwracam uwagi na ilość miejsca z tyłu. Nie mam dzieci, więc rzadko ktoś tam siedzi, a jeśli już to maksymalnie na 30 minut. Tyle czasu to i goryl ze wzrostem 2.20m w corsie by wysiedział. Ale nie o to, nie o to :lol: zależy mi przede wszystkim na wygodzie siedzenia (trasa 1200km minimum raz w miesiącu) i mocy. Tak żebym nie musiał się zastanawiać czy zdążę wyprzedzić. Poza tym bezawaryjność. Wiem że o to pewnie będzie ciężko z power shift ale cóż.

kopson 06-04-2021 21:27

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Cytat:

Napisał panpiotr24 (Post 3333336)
Czyli jednogłośnie po prostu lepiej dołożyć trochę kasy i kupić Mondeo? Nie zwracam uwagi na ilość miejsca z tyłu. Nie mam dzieci...

Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sobie sam. Mondeo będzie zapewne autem trochę wygodniejszym na dłuższe trasy, ale Focusem też spokojnie objedziesz. Wydaje mi się, że Focusa mk3.5 kupisz młodszego i/lub z mniejszym przebiegiem, niż Mondka w tym samym budżecie, co może przełożyć się na niską awaryjność tego pierwszego. Jest nawet szansa, że Focusa kupisz jeszcze z (przedłużoną) gwarancją, co również jest plusem, jeśli zwracasz uwagę na bezawaryjność.
Ponadto Focus z 2017 r. będzie miał na pokładzie SYNC3, czego nie uświadczysz w Mondku z 2015. Chyba nie muszę dodawać, że różnica między starym SYNC2 a nowszym SYNC3 jest ogromna.

BTW. większość kolegów tutaj doradza Ci zakup Mondeo, bo większy i bardziej rodzinny. Tymczasem Ty napisałeś, że na przestrzeni z tyłu Ci nie zależy, czym już obaliłeś ich argument. Mam wrażenie, że niektórzy kupują samochód na wyrost, większy niż potrzeba, nawet gdyby mieli w nim wozić powietrze :-) Czytałem uważnie posty, aż ktoś ci zasugeruje kupno Forda Galaxy, bo przecież jeszcze większy i bardziej przestronny niż Mondeo :-)

A tak na serio: dynamika Focusa będzie lepsza, a spalanie trochę mniejsze, niż Mondeo z tym samym silnikiem. Mało tego. Focus z dieslem 150KM będzie miał lepsze osiągi niż Mondeo 180KM! A Focusa możesz kupić z motorem 2.0 150KM i zmienić mu soft na 180KM, co zapewni jeszcze lepszą dynamikę.

Pozdrawiam i życzę Ci ciekawych przemyśleń :)

Matych 06-04-2021 22:44

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3333409)
Pozdrawiam i życzę Ci ciekawych przemyśleń

Panowie Mondeo mk5 ma sie tak do focusa jak euro do złotego.

kopson 07-04-2021 00:49

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , nie wątpię że Mondeo, którym zresztą chyba i Ty jeździsz, jest lepsze od Focusa. Gdyby oceniać te dwa modele w prostej kategorii "lepszy/gorszy" to faktycznie Mondek wygrywa. Ale o wyborze samochodu często też decydują inne czynniki, które częściowo opisałem w poprzednim poście. Dlatego mając do wydania np. 60k zł uważam, że wybór to kwestia otwarta i Focus wcale nie stoi na przegranej pozycji.

Na szczęście ja nie mam obecnie takich dylematów, co wybrać.

kln1920 07-04-2021 06:22

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Miałem dokładnie ten sam dylemat, jasno określony budżet i owszem, Mondeo jest większe, wygodniejsze, ale tak jak mówi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , zastanowiłem się ile razy człowiek jeździ w 5 osób zapakowany po dach. Za kasę, którą mogłem przeznaczyć na auto mogłem wziąć starsze Mondeo z większym nalotem i gorszym wyposażeniem, lub młodszego Focusa z mniejszym przebiegiem i całkiem fajnie wyposażonego. Zdecydowałem się na Focusa i nie żałuję, a jeśli będzie za mały w przyszłości, to zawsze można zmienić :)

Waterspoon 07-04-2021 09:16

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Przecież to są dwa zupełnie inne samochody i w innych klasach. Ktoś kto potrzebuje większego auta kupi Mondeo, ktoś kto potrzebuje kompakt kupi Focusa. Ale oczywiście w Polandzie wielkość auta to wyznacznik status społecznego, więc każdy chce mieć największy możliwy "wóz" nawet jak we czwórkę jedzie raz w roku na odwiedziny do babci i raz w roku latem na tydzień do Darłówka, ale na co dzień wozi z tyłu tylko śniadanie do pracy :)

hindus 07-04-2021 09:22

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Cytat:

Napisał Waterspoon (Post 3333495)
Ale oczywiście w Polandzie wielkość auta to wyznacznik status społecznego, więc każdy chce mieć największy możliwy "wóz"

A już myślałem, że to ze mną jest coś nie tak, że myślę inaczej :D Pocieszające, że nie jestem w tym sam :P

kln1920 07-04-2021 10:07

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Nie jesteś :D warto sobie znaleźć gdzieś w okolicy i Focusa i Mondeo, pojechać zobaczyć, usiąść i przejechać się, przemyśleć i wtedy podjąć decyzję


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.