Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Stuki przy sprężarce klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=141728)

dar0s 16-10-2011 19:29

Stuki przy sprężarce klimatyzacji
 
Witam,

Szukałem na forum podobnych tematów, co prawda znalazłem, ale nie wiem czy w mojej sytuacji cos mi pomoga, a to dlatego ze dosłownie dwa miesiace temu sprezarka byla wymieniana, ale zacznijmy od poczatku.
Gdy załączam klimatyzacje słysze stuki w okolicy sprezarki klimy ktore powtarzaja sie co ok. 30sek. Dwa miesiace temu mialem podobny problem, zaczelo sie od takich stukow, az w stolicy samochod stanal, mechanik wymienil sprezarke na regenerowana, bo stara juz sie nie nadawala do niczego, nabil klime, załozyl nowy pasek i skasowal 2000,- Dwa tygodnie działało dobrze i znowu sie zaczelo. Byłem u 2 mechanikow u mnie w miescie, jeden nie widzi problemu, drugi odsyła mnie do zakladu w ktorym nabija sie klime. Jestem laikiem w sprawch mechanicznych ale sam zauwazylem co jest nie tak. Otoz zauwazyłem że stuki pojawiaja sie w momencie gdy zatrzymuje sie czesc koła pasowego sprezarki, po 30 sek znowu stuk i ta czesc rusza. Mowie tu o tej czarnej cienkiej tarczy ponizej kola pasowego
http://img6.imageshack.us/img6/7927/15102011179.jpg

Uploaded with [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy ktos moze mi doradzic co trzeba zrobic i do kogo sie udac ?

mondeo70235 17-10-2011 08:43

Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji
 
kolego może to być wiele przyczyn,po zdjęciu widać że sprężarke masz nową to bym ją raczej eliminował,najlepiej podjedz do serwisu forda by zdiagnozowali co to za stuka będzieto pare złotych a oni przynajmniej znają się na tym,naprawde trudno wystawić diagnoze po zdjęciu i opisie,może któraś rolka bądz jak masz diesla koło wału bądz łożysko na pompie lub alternatorze,zapłaciłeś już 2000 tys i tak pokolei każdy mechanik będzie ci wymieniać wszystko .Jedz do forda niech zdiagnozują a naprawe możesz wykonać wszędzie

karloss 17-10-2011 08:53

Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji
 
Prawdopodobnie problem leży w stukającym napinaczu, tym bardziej jeżeli masz silnik benzynowy (z opisu jasno nie wynika). Jest to dość częsta usterka.

dar0s 17-10-2011 17:22

Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji
 
Silnik diesla, stuki pojawiaja sie dokladnie w momencie gdy ta czasc sie zatrzymuje i rusza, co tak wlasciwie jest ? Ile moga skasowac za taka diagnoze w salonie ?

tlopuc 18-10-2011 13:04

Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji
 
Czy to jest jedno stukniecie w momencie gdy sprężarka staje i rusza?
Jeżeli tak to jest to sprzęgło elektromagnetyczne które włącza i wyłącza sprężarkę.
Normalna sprawa, no chyba, że wali a nie stuka :)

dar0s 18-10-2011 15:23

Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji
 
Tak jest to jedno takie "kichniecie" gdy ta częsc staje i rusza, klima chodzi cały czas. I czy to mozliwe zeby sie zepsuło po 2 tygodniach od wymiany całej sprezarki ?

tlopuc 20-10-2011 11:21

Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji
 
No to stuka ci sprzęgło elektromagnetyczne jak się załącza i rozłącza. Przy wymianie sprężarki było wymieniane sprzęgło ?

dar0s 04-11-2011 17:38

Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji
 
Witam ponownie

Auto stoi i u mechanika ktory wymienil osuszacz, jakis zawor, niby zlikwidowal wycieki i dalej bez zmian. Kolega wyzej napisal ze to normalne ze sie zalacza i wylacza, ale kiedys tego nie mialem, znaczy nie slyszalem w srodku auta jak to ma miejsce teraz. Jesli włacze klime i ustaiwe nawiew na max zalacza sie i rozlacza co kilka sekund. Czy sprzeglo bylo wymieniane ? nie mam pojecia...

karloss 04-11-2011 17:45

Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji
 
To może zrób test climatronica jeżeli takowy posiadasz, może w nim leży problem?

dar0s 16-11-2011 15:12

Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji
 
zrobiłem test, wyskoczyl blad B1200 - Błąd wewnętrzny sterownika A/C , skasowalem go i dalej to samo


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.