Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Ocieplacz na akumulator. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171171)

Duke258 08-12-2012 16:48

Ocieplacz na akumulator.
 
Witam chciałem zapytać czy ktoś posiada takie coś w swoim Galaxy i czy zdaje to egzamin tzn plusy i minusy takiego zastosowania.

Peterson2141 08-12-2012 19:29

Odp: Ocieplacz na akumulator.
 
Nigdy nie stosowałem czegoś podobnego jak "ocieplacz". Jak aku pada to tylko wymiana może pomóc. Dzisiaj tego właśnie doświadczyłem.

kowal_ezg 08-12-2012 22:08

Odp: Ocieplacz na akumulator.
 
Mi również dzisiaj padł akumulator. Niestety! Ocieplacz trochę ochroni od zimna, a wtedy pojemność mniej będzie spadać przy dobrym akumulatorze w mrozy- teoretycznie. A jak jest kiepski, to tak jak kolega napisał- tylko wymiana może pomóc.

Rafał A.(antek) 08-12-2012 22:27

Odp: Ocieplacz na akumulator.
 
a co ma dac ten ocieplacz :)

hmm chyba pora zaczac sprzedawac akumulatory

Duke258 09-12-2012 07:42

Odp: Ocieplacz na akumulator.
 
No nie wiem co ma dać pytam czysto teoretycznie.Osobiście nie mam problemu z akumulatorem przed zimą wymieniłem profilaktycznie na 100Ah 720A.

Stefan7809 09-12-2012 08:58

Odp: Ocieplacz na akumulator.
 
Kiedyś miałem taki ocieplacz i nie zauważyłem żadnych jego pozytywnych właściwości, poza tymi, że jak grzebałem w samochodzie i układałem narzędzia na akumulatorze to nie spadały na ziemię tylko do ocieplacza, nie trzeba było się schylać :) A tak poważnie, to jest to jakiś materiał trochę izolujący ale przez noc i tak w nim będzie temperatura zewnętrzna, przecież w takim ocieplaczu nie ma źródła ciepła

taxidriver 09-12-2012 09:49

Odp: Ocieplacz na akumulator.
 
Cytat:

Napisał Stefan7809 (Post 1918147)
A tak poważnie, to jest to jakiś materiał trochę izolujący ale przez noc i tak w nim będzie temperatura zewnętrzna, przecież w takim ocieplaczu nie ma źródła ciepła

A nie zgodzę się zawsze będzie jakiś mały uzysk temperatury niech to będzie 2-5 *c jest to sporo. Jeśli dzisiaj przy -10 *c na balkonie w lodówce turystycznej (plastik i styropian ok 0,8 mm ) nie zamarzły warzywa czyli było powyżej
+- 0*c . Myślę że jest to sporo zwłaszcza dla padającego akumulatora.

Marek 09-12-2012 10:01

Odp: Ocieplacz na akumulator.
 
Nic to nie daje.
Był kiedyś nawet test tego robiony.

Poza tym ocieplacz to nie jest szczelna lodówka

Rafał A.(antek) 09-12-2012 11:42

Odp: Ocieplacz na akumulator.
 
Cytat:

Napisał Stefan7809 (Post 1918147)
A tak poważnie, to jest to jakiś materiał trochę izolujący ale przez noc i tak w nim będzie temperatura zewnętrzna, przecież w takim ocieplaczu nie ma źródła ciepła

o i to jest sedno i wyjasnienie braku zasadnosci ocieplacza
Cytat:

Napisał taxidriver (Post 1918187)
A nie zgodzę się zawsze będzie jakiś mały uzysk temperatury niech to będzie 2-5 *c jest to sporo. Jeśli dzisiaj przy -10 *c na balkonie w lodówce turystycznej (plastik i styropian ok 0,8 mm ) nie zamarzły warzywa czyli było powyżej
+- 0*c . Myślę że jest to sporo zwłaszcza dla padającego akumulatora.

nie taka izolacja, tam po kilkudziesieciu min ten ocieplacz przemarznie, no i to ze nie jest szczelny

eclipse 09-12-2012 12:43

Odp: Ocieplacz na akumulator.
 
Aja myślę że coś w tym jest ..............
To tak jakby jeden stał na mrozie przez 10 godz ............................
i drugi stał na takim samym mrozie ale 12 godz .
Ten który ma otulinę styropianową i szczelną tak szybko nie przemarznie i nie straci tyle .
Wiadomo że czym większy mróz tym więcej traci na mocy .
Wiadomo że podczas jazdy podczas pobierania prądu z alternatora ,sam się doładowuje i lekko nagrzewa z tego powodu.



..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.