Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=95723)

SMUTNYINDYK 26-03-2010 22:09

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
CASTROL, ale ten EDGE[prawdziwie syntetyczny] dał w BEETLU TDI żony 190 000km przebiegu i jak napisałem do dziś ten wehikuł nie bierze oleju. MOTUL, LIQUI MOLY, VALVOLINE to na pewno najlepsze oleje, ale CASTROL z MACRO czy SELGROSA nie musi być koniecznie podróbką, a jeśli to oryginał to na pewno nie jest zły, a za to powszechnie dostępny. Większość VW,SEATÓW,AUDI itd. jeżdżących po Polsce już dawno rozpadłaby się bo jeżdżą na CASTROLU. Czy oleje z ALLEGRO-te doskonałe-to nie mogą być podróby-zwłaszcza, że są dziwnie tanie.

adamon 14-11-2011 15:34

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
witam
stoję właśnie przed wyborem oleju
max z 2004 roku przyprowadzony z belgii (przebieg potwierdzony przez poprzedniego właściciela :) ) więc sądzę, że naklejka nie kłamie
wybrałem castrola edge, ale z tego co tu czytam chyba zmienię wybór, tylko teraz nie wiem na co :(

http://fotofotki.pl/pliki_img/75p5ej...leva_thumb.jpg

C-sław 14-11-2011 20:34

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
Jestem zwolennikiem pracy silnika od początku na jednym oleju. Mój c-max od nowości jeździ na fordowskim castrolu, jest wymieniany co 20000 tys, tak jak instrukcja nakazuje. Mam przebieg 171tyś i silniczek pracuje jak młoda pszczółka. I tak nikt nikogo nie przekona który olej dla kogo i co ile wymieniany. Ja podałem suchy fakt. Tak samo było z moja laguną, od początku jeździła na elfie i po prawie 300tyś silnik pracował ok. Pozdrawiam.

wrzoch 15-11-2011 18:00

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
Cytat:

Napisał C-sław (Post 1737168)
Jestem zwolennikiem pracy silnika od początku na jednym oleju. Mój c-max od nowości jeździ na fordowskim castrolu, jest wymieniany co 20000 tys, tak jak instrukcja nakazuje. Mam przebieg 171tyś i silniczek pracuje jak młoda pszczółka. I tak nikt nikogo nie przekona który olej dla kogo i co ile wymieniany. Ja podałem suchy fakt. Tak samo było z moja laguną, od początku jeździła na elfie i po prawie 300tyś silnik pracował ok. Pozdrawiam.

Ja się przesiadłem już jakiś czas temu na TOTAL Quartz (podobno Pugi i Cytryny są tym zalewane, a to bardziej ich niż Forda silnik).
Na razie nie narzekam. Oleju jak nie brał tak nie bierze dalej. Wymieniam nie rzadziej niż co 15000km.Turlam się głównie po mieście na odcinkach około15km, także funduję mu częstsze wymiany niż zaleca producent.
Silnik mam ten sam.

adamon 16-11-2011 14:02

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
podobno ten olej co ja mam "FINA" to właśnie Total więc chyba też zaleję TOTAL Quartz

marcinek25 16-11-2011 15:23

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
wlej Formule F 5w-30 albo MOTORCRAFTA XR SYNTH 5W-30

pawello99 17-11-2011 16:13

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
MOTORCRAFT XR SYNTH 5W-30

Stosuje ktoś ten olej albo stosował.
Jakie są wasze opinie na jego temat.

marcinek25 20-11-2011 17:13

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
Witam kolego Pawello99 ja stosuje ten olej jest nisko popiołowy bo zalecany do silników z DPF poprzedni właściciel tez go lał wiec ja go leje już drugi raz i jest ok.

Motorcraft XR SYNTH to w pełni syntetyczny olej silnikowy zapewniający mniejsze zużycie paliwa i wysokie osiągi. Przeznaczony do silników benzynowych i silników diesel także tych wyposażonych w filtr cząstek stałych DPF. Należy go stosować zgodnie z instrukcją obsługi samochodu do odpowiednich wymagań jakościowo-lepkościowych.

Specyfikacja: ACEA A3/B4, C3
wyprodukowano w UE przez firmę Castrol
dystrybutor Castrol Lubricants Sp. z o.o. ul. Chłodna 51, Warszawa

adamon 21-11-2011 06:28

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
Zamówiłem TOTAL QUARTZ FUTURE 9000 5W30 5L
podobno silnik 1,6 tdci jest francuski PSP więc olej też niech ma francuski


PS zastanawiam się nad filtrem paliwa, miałem wymieniany przy 136 tys. mam teraz 160

luck48 30-11-2011 19:10

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
Ja jeżdzę na Castrolu Edge 5W/30. Nie wierzę w to aby taka firma jak Castrol pozwoliła sobie na złej jakości produkt nie ważne gdzie czy w Japoni czy we Francji czy też w Polsce, Ukrainie, Rosji, Włoszech itd. Wg. specjalistów Castrol Edge to najleprzy syntetyk na rynku. W Suzuki stosowałem Valvoline 10W/40 olej ten "rozszczelnił" mi silnik po remoncie wlałem Castrola i chodził bez żadnych uwag. Jedynym olejem nad jakim się zastanawiałem to był jeszcze Motul lecz decyzja zapadła na Castrola.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.