Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Podciśnienie w zbiorniku wyrównawczym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120788)

Poziomka978 24-01-2011 17:29

Podciśnienie w zbiorniku wyrównawczym
 
Witam. Mam jakieś podciśnienie w zbiorniku wyrównawczym, jak samochód trochę pochodzi wyrzuca płyn przez zbiornik wyrównawczy. Jakieś sugestie co jest nie tak.

1olek 24-01-2011 17:43

Odp: Podciśnienie w zbiorniku wyrównawczym
 
uszczelka pod glowica, spaliny ida w uklad chlodzenia, i nie podcisnienie tylko nadcisnienie, podcisnienie to by Ci zasysalo a nie wyrzucalo ;)

keczup 24-01-2011 19:31

Odp: Podciśnienie w zbiorniku wyrównawczym
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1584282)
uszczelka pod glowica, spaliny ida w uklad chlodzenia, i nie podcisnienie tylko nadcisnienie, podcisnienie to by Ci zasysalo a nie wyrzucalo ;)

Nie koniecznie taką diagnozę postawił mechanik jak miałem Volkswagen Passat ,planowanie głowicy wymiana uszczelki a nadciśnienie dalej było .Inny mechanik usunął usterkę w 15 minut a przyczyną był zapchany wąż odpowietrzający układ chłodzenia

radek170777 24-01-2011 19:45

Odp: Podciśnienie w zbiorniku wyrównawczym
 
Cytat:

Napisał keczup (Post 1584398)
przyczyną był zapchany wąż odpowietrzający układ chłodzenia

Też się spotkałem z taką opcją. Możliwe jeszcze że termostat się nie otwiera.

Opisz więcej objawów. A jeśli jedynym objawem jest zwiększone ciśnienie w zbiorniczku to raczej na 99% uszczelka pod głowicą. Dobrze byłoby jeszcze sprawdzić czy nie kopci z rury wydechowej więcej niż zwykle, głównie chodzi tu o biały dym (parę)

Poziomka978 24-01-2011 20:52

Odp: Podciśnienie w zbiorniku wyrównawczym
 
Cytat:

Napisał radek170777 (Post 1584415)
Też się spotkałem z taką opcją. Możliwe jeszcze że termostat się nie otwiera.

Opisz więcej objawów. A jeśli jedynym objawem jest zwiększone ciśnienie w zbiorniczku to raczej na 99% uszczelka pod głowicą. Dobrze byłoby jeszcze sprawdzić czy nie kopci z rury wydechowej więcej niż zwykle, głównie chodzi tu o biały dym (parę)

To na 100% jest uszczelka, kopci na biało, emisja spalin poza normom, i jeszcze z termostatem (wymieniony na nowy) jest coś nie tak , silnik się nagrzewa dobrze a z nawiewu leci tylko zimne powietrze.

Deryll 24-01-2011 21:26

Odp: Podciśnienie w zbiorniku wyrównawczym
 
Termostat sprawny ale jak walnięta jest uszczelka to zapowietrza się nagrzewnica i dlatego leci zimne powietrze.

ufowroc 25-01-2011 09:15

Odp: Podciśnienie w zbiorniku wyrównawczym
 
a zbiornik wyrównawczy nie jest uszkodzony? Tak samo korek uszkodzony przepuszcza za szybko ciśnienie

1olek 25-01-2011 20:23

Odp: Podciśnienie w zbiorniku wyrównawczym
 
to nie korek, ja mialem zbiornik pekniety dwa lata i zadnych objawow ubocznych, tyle ze troche plyn wyparowal przez dwa lata ponizej min ;) Zmienilem wczoraj na nowy ze zlomu :D tak dla swietego spokoju ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.