Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Olej Benzyna&Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=10617)

PABLO1 08-02-2006 22:19

Olej Benzyna&Diesel
 
Tak jak w temacie, co ile wymieniacie olej w swoich silniczkach?
Interesuje mnie benzyna jak i diesel. Co ile wymieniacie syntetyk, polsyntetyk i mineralny(dla roznych klasyfikacji oleji powinno byc innaczej). Producenci zalecaja rożnie, ksiązki obslugi jeszcze inaczej, a Wy? Czekam na opinie!
Pozdrawiam

karex 08-02-2006 22:33

W TD miałem Mobila 10W40 i wymiana co 10 tys.
W Zetecu też Mobil 10W40 wymieniam co 15 tys i jest klarowny przy zlewaniu. Wiele osób zaleca nawet co 10 tys, ale nie mam zamiaru zmieniać oleju 3 - 4 razy w roku :) . W międzyczasie dolewam ok. szklanki, jak zalewam po zmianie to tylko na 1/3 poziomu. Nigdy MAX.
A Ty? Zadałeś pytanie masz już I-szą odp, to możesz teraz też napisać :D :D :D :D :D

Mam coś wrażenie, że taki temat już chyba był kiedyś :?: , albo mi się wydaje?

PABLO1 08-02-2006 22:44

Ja leje tylko Mobil, kiedys do SCIERKI Mobil M co 12tys. teraz do mondeo Mobila S wymiana co 10tys. Niedawno kupilem Vw :oops: (Transit byl by za duzy :roll: ) Transportera T4 2.4 Diesel i ma dylemat co ile w dieslu zmieniac olej, po zakupie odrazu zmienilem na Mobila mineralnego(auto ma 400tys) stuknelo juz 12tys i chyba zdaje sie ze czas na wymiane?

Cytat:

Napisał karex
zalewam po zmianie to tylko na 1/3 poziomu. Nigdy MAX

What? Oswiec mnie dla czego, nigdy o tym nieslyszalem a mam jakies tam doswiadczenia motoryzacyjne.

karex 08-02-2006 23:59

Cytat:

Napisał PABLO1
Oswiec mnie dla czego, nigdy o tym nieslyszalem a mam jakies tam doswiadczenia motoryzacyjne

A tak się jakoś nauczyłem jeszcze jak miałem Maluszka to jak wlałem do połowy to zaraz zniknął olej i zostawał na MIN i ten stan trzymał uparcie (silnik był jak brzytwa). Jak zalewałem na MIN to skubany trzymał ten stan z 6-8 tys, dopiero potem dolewka tak z pół szklaneczki :564: .
W Polonezie jak kiedyś przez pomyłkę zalałem na MAX to mu to nie przeszkadzało trzymał ten stan.
Znajomy jak kupił Astrę (a Ople lubią olej oj lubią, szczególnie ECOTEC) też zalał na maksa. Nawet się nie obejżał jak zżarło trochę poniżej min i już tak trzyma.
Dziwne co :/ :?:
W każdym bądź razie zalewam jak zalewam.
Ja tam nie wiem jak zachowałby się mój Mondeo bo nie dostał na MAX

[ Dodano: 2006-02-09, 01:02 ]
Cytat:

Napisał PABLO1
Transportera T4 2.4 Diesel i ma dylemat co ile w dieslu zmieniac olej

busy chyba mają większy przebieg między wymianami (zaleta nie wyciskania Koni z silnika :) ). A co jest w instrukcji?

angelot 09-02-2006 06:50

Witam, mi udało się kiedyś wlać po wymianie na MAX ale po ok 2tkm spadło na 3/4, po następnych ok 1,5 tkm na 1/2, przy ok 7 tkm spadło na MIN i tak trzymało do następnej wymiany, czyli ok 8tkm przejechałem na MIN i więcej ani kropli nie ubyło. Może mondki lubią jeździć na głodzie olejowym :).

Tom303 09-02-2006 07:31

Ja wymieniam w cougarze 2.5 V6 olej 5W30 (fordowski - ale wydaje mi sie ze dobry i tani :) ) co 15.000 (niekiedy 16.000 jak jestem jestem daleko w trasie), tak samo wymienialem wczesniej olej mobila 5W50 (w cougarze, fiescie 1.3 i escorcie 1.6), byl ale o 10 zl na litrze drozszy i nie zauwazylem jakis wiekszych zalet niz ten fordowski :)

PABLO1 09-02-2006 08:35

W T4 fabryka zaleca wymiane co 18-20tys 2.4diesel, a benzyna(2.0i,2.5i) co 14tys. Dla mnie jest to dziwne, zawsze uwazalem ze powinno byc odwrotnie.

karex 09-02-2006 08:46

Cytat:

Napisał PABLO1
W T4 fabryka zaleca wymiane co 18-20tys 2.4diesel, a benzyna(2.0i,2.5i) co 14tys. Dla mnie jest to dziwne, zawsze uwazalem ze powinno byc odwrotnie.

A mnie to jakoś nie dziwi, bo ja to sobie tłumaczę tak jak wyżej napisałem niskimi mocami silników, a ten diesel jest b. trwały.
Wiesz ja to bym zrobił tak, że po ok. 14 tys zwracałbym uwagę czy się czasem nie robi syf w silniku. Niby olej w ropolu wiadomo po pierwszym odpaleniu jest czarny ale widać, że jest dość klarowny. Może być tak, że I sza i może II ga wymiana będzie szybko syf, a potem ten Mobil go trochę wyczyści. Specjalnie nie piszę wypłucze, bo tego to lepiej żeby nie robił, chyba wszyscy wiemy czemu :) .
To tylko są takie moje sugestie bo wielkim mechaniorem nie jestem (a nawet żadnym - to tylko takie moje hobby z konieczności czyli oszczędności :D ).
Pozdro.

artzly 09-02-2006 08:50

Mobil 1 co 10 do 15k ... zawsze leje pod max i co jakies 3-5k dolewam olej niestety ST-eki lubia pić ... i to dużo oleju pic :?

Pzy 09-02-2006 10:33

Co Wy tak z tym Mobilem... ?
Jest tyle równie dobrych, a moim zdaniem nawet lepszych olejów...

Mam czasem wrażenie, że polska motoryzacja ma dwa święte dogmaty: VW i Mobil-1 :lol:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.