Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Zapach spalin w kabinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62883)

leonov 23-11-2012 12:48

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Więcej opcji chyba już nie ma :570: , oprócz wtrysku i całości wydechu, pozostaje jedynie "nitka" "zasilająca i odprowadzająca" spaliny do i od zaworu EGR i sam zawór!
Właśnie u mnie pojawił się ten problem, wtryski odpadają są suche ! dzisiaj jadę do kumpla na kanał i zobaczymy resztę, wieczorem napiszę co było grane.

wrzoch 24-11-2012 01:07

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
No to ja czekam na opis. Jutro będę się przyglądał swojemu.
Co do kanału, to ostatnio widziałem ciekawy sposób na zorganizowanie sobie pseudo kanału. Sąsiad miał jeden klocek (nie wiem dlaczego nie dwa) o grubości około 12cm dość sporawy i ... krawężnik o takiej samej wysokości. Wjechał kołami przednimi na krawężnik, a tylnim na ten klocek. Dało to 20 parę cm prześwitu i już sobie spokojnie pod autko wlazł, dokładniej to się wczołgał.
Nie wiem czy miałbym tyle odwagi i zaufania do klocka i hamulca, ale pomysł ciekawy.

leonov 24-11-2012 18:26

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
U mnie niestety nic się nie wyjaśniło :-(, zajechałem do kumpla i przestało dymić :mad:, muszę to obserwować ale wygląda na to że to dymi jak auto stoi kilka dni nie używane albo tylko jak jest zimne !? Auto stoi od wczoraj i jutro rano będzie test.

c-matix 24-11-2012 22:01

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 1910135)
Co do kanału, to ostatnio widziałem ciekawy sposób na zorganizowanie sobie pseudo kanału. Sąsiad miał jeden klocek (nie wiem dlaczego nie dwa) o grubości około 12cm dość sporawy i ...

Ja mam dwa klocki 15 x 15 długie na 50cm, i scięte pod kątem 45stopni, a odcinku 25cm, jak wyjade na takie klocki, to moge sobie popatrzeć i pogrzebać pod autkiem. koszt około 15zł a za takie metalowe najazdy na allegro po ok 100zł za sztuke wołają

wrzoch 24-11-2012 22:22

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Cytat:

Napisał c-matix (Post 1910503)
Ja mam dwa klocki 15 x 15 długie na 50cm, i scięte pod kątem 45stopni, a odcinku 25cm, jak wyjade na takie klocki, to moge sobie popatrzeć i pogrzebać pod autkiem. koszt około 15zł a za takie metalowe najazdy na allegro po ok 100zł za sztuke wołają

15 cm szerokie? To jakie Ty kapcie masz?

Co do zapachu spalin, to obserwowałem sobie komorę silnika przy przegazowaniu i albo mi się zdawało, albo widziałem dym wydobywający się z okolic turbiny.
Po niedzieli będziem w to patrzyć. Szkoda, że wiatr był nie z tej strony, to na węch ciężko było szukać. Nie chciało mi się samochodu obracać.
Druga rzecz, to owęgliłem ojcu kostkę przed domem. Mam nadzieję, że zejdzie.
Następny będzie jakiś wolny ssak przynajmniej pięciocylindrowy z LPG.
Z DIESELa to co najwyżej spodnie.

c-matix 25-11-2012 09:31

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 1910520)
15 cm szerokie? To jakie Ty kapcie masz?

kapcie 195/60/16 jest to klocek z krokwi dachowej, super się sprawdza.
Zrobie foto to wkleje

Oto zdjecie mojego pseudo najazdu

wrzoch 04-12-2012 22:14

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
No i jest ciąg dalszy.
Dzisiaj była gruba akcja i co ... i psińco jak to mój dziadek mówił.
Plan był taki, żeby zdjąć i uszczelnić ponownie kolektor dolotowy. Podejrzenie było, że jeden oring nie trzyma - uszczelka kwadratowa u góry była wymieniona ostatnio, wtryskiwacz pierwszy i drugi od rozrządu też miał wymieniane podkładki, bo było podejrzenie wcześniej, że to jednak od tego. Do tego chciałem jeszcze sprawdzić połączenia w obwodzie wydechu, szczególnie w okolicach turbo, gdzie ostatnio było rozkręcane (kontrola sławnego sitka).
Dobra wiadomość była taka, że wszelkie połączenia wydawały się szczelne. Zła natomiast, że czasami puszcza mały dymek ... z gniazda sztangi zmiennej geometrii. Nie miało się normalnie gdzie rozszczelnić. Z drugiej strony trochę to daleko od podszybia, aby tak dawało w środku, a sadzi cały czas przy włączonym nawiewie.
Jak już wszystko było rozebrane, to niejako przy okazji poprosiłem też o odkręcenie EGRa. Odkręcił się aż za łatwo - okazało się, że jedna śrubka była luźna i coś tam spalin się wydostawało, bo była mocno okopcona. Przy okazji zajrzałem sobie do środka EGRa. Troszkę sadzy było, ale zdrowej - suchej jak to mechanik powiedział, a nie takiego czegoś smolistego co oblepiło mi kolektor dolotowy. Tam jeśli chodzi o prześwit, to już się dość zmniejszył, ale tragedii jeszcze nie było.
Reasumując wygląda, że jak na 214kkm nie było najgorzej, a wręcz dobrze w tamtych miejscach.
Teraz wrażenia po:
- lepiej troszkę samochodzik się jakby zbiera i to czuć - ma czym oddychać teraz (szczególnie po ostatnim przeczyszczeniu MAF sensora, kiedy już wie, że ma czym oddychać)
- zapach spalin zniknął na kilka minut po czym wrócił. Okazało się, że przy ostatnim wtrysku przy którym jeszcze nie wymieniałem podkładki coś jakby się już gromadzi. Jeśli tam jest przedmuch to tłumaczyłoby co nieco. Przy pierwszej podkładce objawy były podobne, z tym, że tam miałem już maź czarną wokół wtrysku. Teraz mazi jeszcze nie widać, ale coś tam chybas powoli się kroi.
Mam nadzieję, że to to jednak, a nie turbina powoduje smrodek. Luz ma jeszcze mały, według ELMa dmucha teraz ponad 1.3bara (ze szczelnymi wszystkimi wtryskami może i nadmuchałaby więcej) także jeszcze trochę pewnie polata. Odgłosów żadnych niepokojących nie ma, ZG wygląda na to, że działa - sztanga chodzi.
Mam nadzieję, że do końca tygodnia uda mi się z tym uporać, bo bez ogrzewania i nawiewu się beznadziejnie jeździ, a z ogrzewaniem i nawiewem mam Auschwitz-Birkenau sialalalala w kabinie. Wybór jak między dżumą, a cholerą.

Dzisiaj była środa i kolejny dzień walki.
Cel - usunąć funkcję komory gazowej z samochodu
Sprawca - jak to zwykle bywa:
https://lh4.googleusercontent.com/-s...-12-44_383.jpg

Dodatkowo silnik zaczął ciszej i równiej chodzić. Nie podejrzewałem tego gnoja, bo nie było czarnej mazi w gnieździe, a raczej zapocony wtryskiwacz od ropy. Myślałem, ze przewód paliwowy puszcza.
Teraz można spokojnie jeździć z włączonym nawiewem. Koniec z zaparowanymi szybami :D

mejfok 27-05-2013 15:14

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Witam,

podpinam sie do tematu , miałem takie samre objawy tzn . zapach spalin w kabinie (śmierdzi spalinami ). Oczywiście winne były podkładki pod wtryskiwaczami . Wszyscy piszecie żeby wymieniać , proponuje aby najpierw dokręcić je . U mnie pomogło jeżdże tak już 10 000 km i jest dobrze . Dodam tylko że do dokrecenia nie używałem klucza dynamometrycznego , tylko dokręcalem kluczem ( imbus 7 ) ile się dało .

wrzoch 29-05-2013 21:20

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Cytat:

Napisał mejfok (Post 2019455)
Dodam tylko że do dokrecenia nie używałem klucza dynamometrycznego , tylko dokręcalem kluczem ( imbus 7 ) ile się dało

To ciesz się, że nie pozrywałeś gwintów na szpilkach. Wtedy byś się przekonał, że jednak nie było warto. Zasadniczo momenty dokręcania śrub są podane po to, aby z taką a nie inną siłą je dokręcać. Dotyczy to zarówno kół jak i wtryskiwaczy. Próbowałeś kiedyś odkręcić koło po zimie po geniuszu, który myślał Twoimi kategoriami? Każdy gwint można zerwać, nie każdy łatwo da się naprawić.
A podkładka kosztuje przysłowiowe 5 zeta, do tego jeśli Ci już śmierdziało, to zapewne wtrysk zdążył się już w tej asfaltowej mazi nieźle upieprzyć i przy okazji wymiany podkładki przynajmniej byś go oczyścił z tego. Jak Ci się zapakleszczy na amen, to zobaczymy co wtedy zrobisz.

zdzj55 16-10-2013 19:59

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Czy ktoś może mi podpowiedzieć z jaką siłą (chodzi o Nm) dokręcić szpilki wtryskiwaczy w c-max 1.6 TDci 109km, bo na forum nie mogę znaleźć a nie chcę pourywać gwintów?

Czesiek_ze 16-10-2013 20:14

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2020972)
To ciesz się, że nie pozrywałeś gwintów na szpilkach. Wtedy byś się przekonał, że jednak nie było warto. Zasadniczo momenty dokręcania śrub są podane po to, aby z taką a nie inną siłą je dokręcać. Dotyczy to zarówno kół jak i wtryskiwaczy. Próbowałeś kiedyś odkręcić koło po zimie po geniuszu, który myślał Twoimi kategoriami?

Dokręcam śruby od 40 lat bez klucza dynamo.i jeszcze dobrego gwintu nie zerwałem a jak jest gwint uszkodzony to tym kluczem też go zerwiesz ,przepraszam czy Ty myślisz że zawsze takie klucze były na warsztatach , jak jest to O K a jak nie ma to trzeba mieć troche czucia w rękach .

zdzj55 16-10-2013 20:30

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Czesiek...miałem wymieniane uszczelki pod trzema wtryskami i wydaje mi się że mechanik trochę słabo je dokręcił, bo na czwartym próbowałem i są dokręcone mocniej. Wiem, że tak można jak Ty piszesz ale ja nie mam czucia:) dlatego pytam o ten moment?

zdzj55 30-10-2013 10:29

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Witam! No to w końcu wiem ile Nm trzeba użyć przy dokręcaniu szpilek, ale Pan w serwisie był taki niemiły, że nie chciał powiedzieć tylko najlepiej jakbym do nich przyjechał. Ale był inny uczynny człowiek, który pofatygował się i gdzieś tam wygrzebał te dane. Otóż moment dokręcenia szpilek wtryskiwaczy powinien wynosić 4 Nm + 75 stopni i po pożyczeniu klucza dynamometrycznego tak dokręciłem. Nie chce mi się wierzyć w to że niektórzy piszą, że ten moment powinien wynosić ok. 45 Nm....to nie ma się co dziwić, że urywają szpilki:) Silnik chodzi teraz cicho i równo a dodatkowo zmniejszyło się zużycie paliwa i autko ma lepsze przyśpieszenie.
Pozdrawiam

wrzoch 31-10-2013 23:06

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Cytat:

Napisał zdzj55 (Post 2098850)
4 Nm + 75 stopni i po pożyczeniu klucza dynamometrycznego tak dokręciłem. Nie chce mi się wierzyć w to że niektórzy piszą, że ten moment powinien wynosić ok. 45 Nm...

Może te + 75 stopni = brakujące 41Nm?

Jerry292 12-11-2013 17:10

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Witam . Ja jestem po wymianie podkładek pod wtryskami , wydech szczelny a nadal śmierdzi . Mechanik mówił że trzeba umyć silnik bo przy ścianie może być uwalony i ten syf się wypala co powoduje smród w kabinie . Ile w tym prawdy ?

Czesiek_ze 12-11-2013 19:00

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Ma racje tak może być,

marekch2 27-12-2013 18:26

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Mam to samo, śmierdzi jak włączę ogrzewanie, śmierdzi też z lewej strony silnika , jak otworzę klapę. Wtryski sprawdzałem, są suche, jutro sprawdzę resztę wg waszych rad.
Silnik 2,2l , 130tkm, pracuje prawidłowo, ma moc i nic mu nie mogę zarzucić.

korek89 03-01-2016 16:49

Awaria uszczelki wtrysku
 
Witam mam pytania czy jezeli czuje w kabinie spaliny i otworze maske i czuc spaliny i słychać takie jakby puszczanie powietrza to jest awaria uszczelki wtrysku?

tedii 03-01-2016 17:09

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Prawdopodobnie tak. odpal silnik i zobacz czy dymi pod wtryskiem,i wtedy będziesz miał pewność

korek89 03-01-2016 18:01

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
odpaliłem i spaliny lecą tak gdzies z tyłu jakby spod szybia a dzwiek taki jest jakby jakis zaworek puszczał powietrze i czym szybciej jade tym szybciej.

krzys1968 03-01-2016 19:47

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Moze byc nieszczelnosci na laczeniu pomiedzy tlumikiem a turbo

korek89 03-01-2016 21:37

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Ale wtedy było by tez słychać takie cykanie?

leFF 03-01-2016 22:37

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Raczej mało prawdopodobne, sprawdź czy nie masz gdzieś mokro od paliwa, całkiem niedawno miałem podobny przypadek myślałem że wydmuchało uszczelkę spod wtrysku obiaw smród paliwa w środku i cykanie wtrysku, niestety rozszczelnił się (pękł) przewód sztywny doprowadzający paliwo z pompy na 4 wtrysk. Bardzo upierdliwa wymiana.

korek89 04-01-2016 06:09

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Tzn paliwa nigdzie nie widac tylko smrod spalin i cykanie takie jakby jakis zawor puszczal

wrzoch 04-01-2016 07:02

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Cytat:

Napisał leFF (Post 2509471)
smród paliwa w środku i cykanie wtrysku,

Tylko tutaj śmierdzą spaliny. Gdzie podobieństwo?

krzys1968 04-01-2016 09:07

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Z tylu jast chlodnica ERG moze tam gdzies na laczeniu puszcza

korek89 04-01-2016 16:31

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Jutro oddaje do mechanika zobaczymy

leFF 04-01-2016 17:50

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2509522)
Cytat:
Napisał leFF
smród paliwa w środku i cykanie wtrysku,
Tylko tutaj śmierdzą spaliny. Gdzie podobieństwo?

zapach wyciekającego paliwa na rozgrzany silnik to podobny smród ; ] daj znać korek89 co było problemem.

korek89 04-01-2016 18:55

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
mam nadzieje, że to tylko uszczelka pod wtryskiem

wrzoch 04-01-2016 23:17

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Cytat:

Napisał leFF (Post 2509945)
zapach wyciekającego paliwa na rozgrzany silnik to podobny smród

To zależy od Twojej definicji podobieństwa.
Dla mnie tego się nie da pomylić. Spaliny to spaliny, a podgrzana ropa, to podgrzana ropa.

korek89 05-01-2016 17:03

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Witam autko juz odebrane od mechanika i potwierdziły sie przepuszczenia uszczelka pod wtryskiem do wymiany. Zrobione i chodzi jak zegarek

marjano82 10-07-2017 23:28

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Próbowałem wymienić te uszczelki pod wtryskiem,ale z braku czasu i klucza muszę wrócić do tematu jutro, złożyłem wszystko do kupy i silnik nie chce zapalić- chyba zapowietrzony, jak sobie z tym poradzić? luzowałem końcówkę przewodu paliwowego az popłynęła ropa,jednak bez rezultatu....

krzys1968 11-07-2017 03:56

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
Napaelni narpierw filtr paliwa , bo zniego zeszlo paliwo

hammerman 19-10-2017 18:43

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
a co może powodować zapach spalin w samochodzie w momencie nagłego przyspieszenia i gazonia samochodu przy postoju?

sonicsquad 19-10-2017 18:51

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
U mnie poszła rura intercoolera - na postoju na światłach waliło jak nic. Podczas jazdy zero bo spaliny były rozwiewane. Sprawdź u siebie - pewnie jest mała nieszczelność i podczas zwiększonego ciśnienia daje znać dziura

hammerman 19-10-2017 19:04

Odp: Zapach spalin w kabinie
 
dzisiaj wymieniłem, ale czuc dalej, alternator mam zalany olejem byc moze z tego czuc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.