Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Szwankujaca elektronika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=199248)

qlimax8601 17-02-2014 18:10

Szwankujaca elektronika
 
Witam.
Mam bardzo duzy problem z elektroniką .pewnego dnia spalila sie zarowka mijania tylna w moim fordzie mondeo mk4 ambiente , po wymianie ów żarówki swiatla raz sie palily raz nie. Po dzisiejszej ingerencji zgaslo mi oswietlenie zegarów , i radia. Nie mozna wylaczyc swiatel mijania .dopiero po przekreceniu kluczyka na ''0'' gasna . Nie dzialaja swiatla dlugie. Wzystkie bezpieczniki sa ok .prosze o pomoc.

Pozdrawiam

bartoszek 17-02-2014 18:18

Odp: problem z elektroniką
 
Odłącz akumulator na 10 minut i podłącz ponownie. Jak problem będzie nadal występował daj znać.

kuba1961 17-02-2014 21:10

Odp: problem z elektroniką
 
Sprawdź jeszcze żarówkę którą wymieniłeś. Czy nie "narozrabiałeś" przy jej wymianie. Ja bym ją zdemontował. Reset (odłączył akumulator ), sprawdził czy wszystko działa i dopiero wstawił żarówkę.

polaff 20-02-2014 05:33

2009 i instalacja elektryczna
 
Czy mieliście jakieś dramaty z instalacją elektryczną w mondeo?
Ja jestem coraz bardziej załamany tym autem szczególnie jeśli chodzi o instalację elektryczną.
Już w pierwszym roku użytkowania auta ( kupowałem je w salonie jako nowe) miałem problemy. Na urlopie za granicą przestała działać klima, bułgarski serwis nie umiał sobie z tym poradzić, wracałem na przypał do PL. Raz że bez klimy, dwa, że z wpisem w książce przez tych głąbów z ASO bułgarskiego, po "rusku", że mam zakaz powrotu do kraju pod rygorem utraty gwarancji bo wentylator chłodnicy nie działa...
W PL okazało się, że gdzieś rozpadła się wiązka od sterowania wentylatorem.
Kontrolka od ESP to też znany problem z tego co tu czytam. ASO nie umie go rozwiązać, ale z tym da się żyć.
Padający czujnik temperatury zewnętrznej to też nie dramat, ale też kosztuje - tego też doświadczyłem.
No i kotwiczenie pasa z uszkodzonym czujnikiem zapięcia...

Od mniej więcej roku ASO buja się z naprawą świateł mijania w moim aucie...
Zaczęło się od komunikatu: "awaria świateł mijania" serwis rozkładał ręce bo nic nie mogli znaleźć. Później problem z poziomowaniem świateł, które głupiało, następnie odpadł odbłyśnik w reflektorze - ten od doświetlania zakrętów... jakaś masakra...
Następnie raz działa raz nie działa jeden reflektor, aż do wtorku w tym tygodniu, kiedy to się załamałem...
Wyjeżdżałem z Warszawy na A2, gdy skończyło się oświetlenie uliczne zorientowałem się, że jadę autostradą i nie świeci mi oświetlenie zewnętrzne, było już ciemno. Zdrętwiałem...
W środku nic na to nie wskazywało, podświetlenie konsoli, kontrolka i cała reszta świeciły normalnie, a na zewnątrz ciemności.
Zjechałem na pas awaryjny, restart auta i wszystko wróciło do normy. Ciekawe tylko na jak długo...
W piątek jestem umówiony w ASO, zobaczymy co dalej.
Finał sprawy jest taki, że boję się tym autem jechać gdzieś dalej, bo nie wiem co może się jeszcze wydarzyć.
Czy tylko ja mam takie przygody z tym autem?

Dodam, na koniec, że żałuję, że przesiadłem się parę lat temu z MK3, MK4 to nieporozumienie.

koszka 20-02-2014 06:25

Odp: 2009 i instalacja elektryczna
 
chyba kolega ma pecha albo trochę przesadza . moje MK4 jest z 2007 roku i nic się z elektryką na razie nie działo poza spaloną żarówką oświetlenia. a kilometrów przejechał już sporo.

polaff 20-02-2014 06:41

Odp: 2009 i instalacja elektryczna
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 2163150)
albo trochę przesadza

jak można nazwać przesadą to, że przy 180km/h gasną Ci światła mijania w nocy? Uważasz, że przesadą z mojej strony jest narzekanie na taki problem?
ZAjechałem już "parę" aut i tak badziewnego jak to nie miałem. Po mondeo planowałem GS albo LS-a kupić jakiegoś z roczników 2011-2012, ale po doświadczeniach z mondeo zastanawiam się czy nie kupię jakiegoś starszego auta niż mam, bo technologia motoryzacyjna zmierza w coraz gorszym kierunku.
Ale nie o tym...
Czy ktoś miał podobne problemy z oświetleniem i wie czego szukać i gdzie?

porez 20-02-2014 08:19

Odp: Szwankujaca elektronika
 
Wypada tylko współczuć koledze! Może trafił Ci się jakiś "wyjątkowy" egzemplarz. Ja po 3 latach wymieniłem tylko żarówki świateł mijania i na razie spokój (odpukać).

koszka 20-02-2014 08:42

Odp: 2009 i instalacja elektryczna
 
przepraszam kolegę , faktycznie gasnące lampy przy 180 km/h jeszcze w nocy to niebezpieczna sytuacja, ale chyba to w Polsce koledze się nie zdarzyło bo u nas dopuszczalna prędkość to 140 km/h :)
a tak na poważnie to chyba masz faktycznie jakiś trefny egzemplarz .

polaff 20-02-2014 08:53

Odp: Szwankujaca elektronika
 
niekoniecznie. Znam jeszcze jeden z podobnymi problemami. I też a ASO nie mogą dojśc o co kaman,

Jakub 20-02-2014 09:57

Odp: Szwankujaca elektronika
 
Współczuję.
Jedyny problem jaki miałem to przetarta wiązka od ABS przy kole.
Mam już 4 MKIV i nawet żarówki nie wymieniłem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.