Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   radio problem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62164)

GhostRider 15-02-2009 15:15

radio problem
 
witam mam problem z radiem blaupunkta .Usterak polega na tym ze radio nie gra a na wyswietlaczu nic sie nie zmienia nawet jak naciskmy jakiś guzik.Na wyświetlaczu cały czas pali sie jedna stacja tak jak by się radio zwiesiło,nawet jak silnik wyłączymy to radio nie gaśnie.Czy ktoś moze wie jak to naprawić albo co jest przyczyną

robciowr 15-02-2009 15:31

Re: radio problem
 
Spróbuj odłączyć je całkowicie od zasilania na jakiś czas, jeśli się zawiesiło to powinno zadziałać po takim zabiegu.
Pamiętaj jednak o kodzie do radia!!!

GhostRider 15-02-2009 16:02

Re: radio problem
 
a jak te radio odłączyć od zasilania??Ile ma cyfer ten kod???

robciowr 15-02-2009 16:52

Re: radio problem
 
Jest kilka sposobów na odłączenie zasilania radia:
- odłączenie aku. ale ten sposób resetuje także komp. auta
- odłączenie kostki przy radiu niestety tutaj konieczny demontaż radia z konsoli
- odłączenie bezpiecznika radia ale trzeba sprawdzić czy jest on tylko od radia
kod do radia to jak pin w telefonie jeśli masz radio od nowości to nie ma problemu napewno gdzieś masz ten numer(4 cyfry) jeśli autko używane i jesteś drugim właścicielem to numer powinnien być zapisany w książce obługi auta.

lysytad 15-02-2009 17:15

Re: radio problem
 
Czasami zdarza się, że kod jest napisany na obudowie radia - tu też jest potrzebny demontaż radia w celu przeczytania kodu. Często sprzedawcy samochodów i radia tak robią. Ja miałem tak w swoim poprzednim samochodzie.

danek300 20-02-2009 09:59

Re: radio problem
 
Przepraszam,ale jaki sens ma pisanie kodu radia na radiu??!! To tak jak by zapisać kod pin do karty bankomatowej na karcie w miejscu na podpis, tak żeby nie trzeba go było uczyć sie na pamięć!!! :573:

kolopeter 20-02-2009 10:05

Re: radio problem
 
sens jest taki ,ze przy duzych placach z autami czasami radia sa wymontowywane i na nich numery wypisane . a druga sprawa ,ze jak kupujesz jakies radio z rozbitka , to sprzedawca pisze kod na radiu odklada na polke, pozniej je sprzedaje, bo gdzie w sumie mialby pisac ten kod. no i tak trafia sie ,ze radio jest z numerem .

danek300 20-02-2009 10:22

Re: radio problem
 
To w takim razie jaki sens ma ten kod "zabezpieczający"?? Po to żeby go zapisywać na radiu i wklepywać bez sensu po każdym odłączeniu od sieci ,czy żeby zniechęcać (utrudnić) ewentualnych złodziei ?? Jeśli jest inaczej to po co go wogóle wprowadzono? Czy mój tok myślenia jest nieprawidłowy?? Niech mnie ktoś wyprowadzi logicznie z błędu. :568:

sterowiec68 20-02-2009 10:34

Re: radio problem
 
Panowie,nigdzie się kodu nie pisze. Przy fabrycznym radiu dostaje się dwie naklejki a gdzie je sobie przyklei właściciel to już jego sprawa.A kod jest nie po to żeby ułatwiać życie handlarzom na placu, tylko po to żeby zniechęcić złodzieja. Gdyby każde fabryczne radio miało kod na obudowie działoby się z nimi dokładnie to samo co z niefabrycznymi. Łup w szybę i do widzenia.Przykład z kartami jest jak najbardziej słuszny. Mam 6 kart i za chiny nie moge spamiętać wszystkich pinów. Mam je je zapisac na karcie,bo tak będzie łatwiej ? Czy lepiej np. w telefonie? To samo jest z radiem. Przy zakupie trzeba się o ten numer pytać i tyle. A jeśli go nie ma ,to niech handlarz za swoje łamie kod i wprowadza nowy.Da się podobno to zrobić.

danek300 20-02-2009 10:40

Re: radio problem
 
No i właśnie ja tak myślałem. :fcp18 módlcie się handlarze i złodzieje żeby trafiać tylko na radia z wymalowanym kodem do radia na obudowie, pójde jeszcze dalej, kartami z pinem na odwrocie , i kluczami do mieszkania z adresem na breloczku itd. :fcp27


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.