Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] MK3 Bierze Olej. Dlaczego???? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114565)

macslad 13-11-2010 00:22

Odp: MK3 Bierze Olej. Dlaczego????
 
Cytat:

Napisał jakubbi (Post 1539224)
jeśli na castrolu, to wymień go na początek na jakiś normalny olej.

Mógłbyś rozwinąć tą myśl? Jakieś argumenty za i przeciw.

rustin 13-11-2010 20:15

Odp: MK3 Bierze Olej. Dlaczego????
 
jak jak miałem zalany motorcrafta rozlewany przez castrola brał mi olej też,zmieniłem teraz na ravenola też 5w30 i nie widzę ubytków jak narazie

Jakub 13-11-2010 21:04

Odp: MK3 Bierze Olej. Dlaczego????
 
Mówię z własnych obserwacji, nie mam do tego naukowych potwierdzeń, ale niejednokrotnie po zalaniu oleju Castrol magnatec, obserwowałem zwiększone zużycie oleju. Po zmianie na inny olej, w tej samej klasie lepkości, zużycie stawało się mniejsze, do lekceważąco niezauważalnego. Prym w tym wiodły zwłaszcza silniki przedliftowe (R4, o V się nie wypowiadam). Sam obserwowałem to zjawisko w moich poprzednich dwóch MKIII, do obecnego nie wlewałem Castrola.

rustin 13-11-2010 21:28

Odp: MK3 Bierze Olej. Dlaczego????
 
wystarczy popatrzeć na kartę charakterystyki tego castrola.

piotrdc 15-11-2010 17:33

Odp: MK3 Bierze Olej. Dlaczego????
 
Wlaśnie że na motorze nie widac sladów wycieku oleju. Z rury wydechowej także nic niepokojącego nie wychodzi. A olej którego używam to shell helix 10w40. Mechanik mi powiedzial że może to być wina wlaśnie pierścieni. Tylko że wymiana tego troszke kosztuje, dlatego zwrócilem sie o rade do was.

piotrdc 15-11-2010 17:42

Odp: MK3 Bierze Olej. Dlaczego????
 
zamówilem sobie dzisiaj taki plyn ( uszczelniacz wycieku oleju z silnika "wynn's" Może on coś pomoże

Dawid849 15-11-2010 17:46

Odp: MK3 Bierze Olej. Dlaczego????
 
Cytat:

Napisał piotrdc (Post 1540793)
zamówilem sobie dzisiaj taki plyn ( uszczelniacz wycieku oleju z silnika "wynn's" Może on coś pomoże

Raczej nie radził bym tego dolewać do silnika . Jeśli pierścienie i cała reszta jest już zużyta to chyba nie pomoże. Przychodzi mi jeszcze na myśl gęstszy olej ?Ale nie wiem czy to do końca dobry pomysł. Może ktoś inny się wypowie w tej kwestii

piotrdc 15-11-2010 17:48

Odp: MK3 Bierze Olej. Dlaczego????
 
wcześniej mialem shell helix 5w40 niedawno dopiero zmienil mi na 10w40 to samo dalej

TomCat 15-11-2010 18:18

Odp: MK3 Bierze Olej. Dlaczego????
 
wszelkiego rodzaju uszczelniacze wlewa się już tylko do trupa, żeby jutro go sprzedać, a jak za tydzień przyjdzie nowy właściciel z pretensjami, to mu wciśniesz że sam zajechał silnik.
Podobno olej 0wX podczas zimnego rozruchu dostaje się do wszystkich smarowanych miejsc kilkaset razy szybciej niż np 10wX. A teraz wyobraź sobie że wlewasz jakiś uszczelniacz, z oleju robi się galaretka która może i nie wycieka, ale ile jej zajmie zanim się na tyle nagrzeje żeby zacząć smarować silnik ? I wyobraź sobie że idzie zima i wyobraź sobie co wtedy się będzie działo w Twoim motorze. Jestem ciekaw czy dociągniesz na nim do wiosny. A nowy silniczek kosztuje więcej niż wymiana pierścieni. Więc wg mnie już lepiej dolewaj tego oleju i uzbieraj na remont. Wlewanie uszczelniaczy sobie daruj, to nie jest 30letni kadett.

piotrdc 15-11-2010 18:25

Odp: MK3 Bierze Olej. Dlaczego????
 
Dzięki za rade w takim razie zrezygnuje z tego uszczelniacza :) będe dolewal olej i albo wyremontuje silnik albo sprzedam Mondeo :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.