Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Działanie elektrozaworu podciśnienia EGR (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=229403)

elKubello 18-08-2015 20:08

Działanie elektrozaworu podciśnienia EGR
 
1 załącznik(i)
Witam. Pytanie do tych, którzy zgłębili temat układu podciśnienia w Mondeo TDDi.

Auto od jakiegoś czasu ma trochę za mało mocy na niskich obrotach.
Po podłączeniu samochodu do komputera wyświetla mi błąd P0404 "Regulacja w układzie recyrkulacji spalin - zakres/wydajność".
Wyczyściłem EGR, sprawdziłem wężyki podciśnień itp.
Wężyk prowadzący z pompy Vacum wytwarza dość duże podciśnienie, prowadzi do elektrozaworu z 3 wejściami. Czy ten zawór powinien puszczać podciśnienie dalej do EGR już na wolnych obrotach, czy dopiero przy obciążeniu? Jak zdejme wężyk z EGR to nie czuć tam zbytnio podciśnienia.

spychacz84 18-08-2015 21:59

Odp: Działanie elektrozaworu podciśnienia EGR
 
Prawidłowa praca:

Silnik zapalony i wolne obroty = podciśnienie z elektrozaworu i zawór EGR uchylony - recyrkulacja

Wyższe obroty, satępuje zdjęcie ciśnienia z zawor = zawór zamknięty

Pytanie: czy auto dymi przy raptownym ruszaniu i wchodzeniu na obroty?

Aby zdiagnozować nieszczelność na wyczyszczonym zaworze sugeruję:

1. Odpiąć i zaślepić śrubką albo kulką z małego łożyska rurkę i sprawdzić czy auto dymi.
W tym układzie niema podciśnienia, zawór się nie uchyla na wolnych obrotach i jet cały czas zamknięty. Chyba, że jest nieszczelny i mamy diagnozę - zawór EGR Nieszczelny.
Słyszałem też teorię w ASO, ale nie mogę jej potwierdzić żadnym przykładem, że VACCUM POMPA będąca w złym stanie, może powodować takie objawy, bez wyraźnego wpływu na hamulce - za które też odpowiada. Występują wtedy tzw mikrodrgania, ale moim zdaniem to bardzo żadki wypadek o ile w ogóle historia zna takie przypadki :D

Wtedy mamy następujące opcje:
1. zaślepić na stałe blaszką
2. Zostawić odpięty przewód

elKubello 19-08-2015 08:18

Odp: Działanie elektrozaworu podciśnienia EGR
 
Auto nie dymi wcale, a z tego co piszesz wynika ze moj zawor egr jest caly czas zamkniety. Rurka ktora do niego dochodzi nie ciagnie powietrza - wychodzi na to ze elektrozaworek nie puszcza podciśnienia na egr.

ŁjakŁukasz 07-01-2020 17:00

Odp: Działanie elektrozaworu podciśnienia EGR
 
Cytat:

Napisał spychacz84 (Post 2443238)
Prawidłowa praca:

Silnik zapalony i wolne obroty = podciśnienie z elektrozaworu i zawór EGR uchylony - recyrkulacja

Wyższe obroty, satępuje zdjęcie ciśnienia z zawor = zawór zamknięty

Pytanie: czy auto dymi przy raptownym ruszaniu i wchodzeniu na obroty?

Aby zdiagnozować nieszczelność na wyczyszczonym zaworze sugeruję:

1. Odpiąć i zaślepić śrubką albo kulką z małego łożyska rurkę i sprawdzić czy auto dymi.
W tym układzie niema podciśnienia, zawór się nie uchyla na wolnych obrotach i jet cały czas zamknięty. Chyba, że jest nieszczelny i mamy diagnozę - zawór EGR Nieszczelny.
Słyszałem też teorię w ASO, ale nie mogę jej potwierdzić żadnym przykładem, że VACCUM POMPA będąca w złym stanie, może powodować takie objawy, bez wyraźnego wpływu na hamulce - za które też odpowiada. Występują wtedy tzw mikrodrgania, ale moim zdaniem to bardzo żadki wypadek o ile w ogóle historia zna takie przypadki :D

Wtedy mamy następujące opcje:
1. zaślepić na stałe blaszką
2. Zostawić odpięty przewód

Witam. chciałbym odswieżyć temat ponieważ kupiłem mondeo mk3 2.0 TDCI 130 km 2003 rok i mam właśnie tak jak Pan pisze w temacie ze przy gwałtownym ruszaniu i przy wchodzeniu na obroty dymi na czarno i chciałem zapytać czy przyczyną może być EGR ? Wtryski z tego co się oriętuję są czyste czyściłem je. Ogólnie samochód sprawuje się ok trzyma obroty wkręca się też ok tylko z tym kopceniem,,, po odpięciu od zaworu EGR wężyka zauważyłem że jest w nim jakaś kulka jak z malutkiego łożyska. Czy tak powinno być czy ktoś tak sam zaślepił? Co mogę zrobić żeby poprawić to kopcenie? z góry dziękuje za pomoc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.