Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113527)

dżizas 17-01-2016 17:28

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał Skorpion19651 (Post 2518515)
Jak wcześniej pisałem, podłączyłem pod ELM-a. Pokazywało mi jakieś 60 stopni (czynnika chłodzącego, płynu). Przy tych temperaturach to trochę trudno go nagrzać, ale byłem po paru kilometrach i nie wyłączałem go tylko od razu pod lapka.

Bump: Swoją drogą jak sprawdzić czy czujnik temperatury jest sprawny czy nie. I jak sprawdzić te zegary czy jak je przetestować (nigdy tego nie robiłem).

Link:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Post #4.

Skorpion19651 17-01-2016 17:42

dżizas - dzięki, jutro postaram się to zrobić, sam jestem ciekaw co to pokarze. Jak tego dokonam to "pochwalę się" :619:

Witam
By za wiele się nie rozpisywać wstawiam link z mojego testu zegarów ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]). Dodam tylko że było to robione na zimnym silniku, ale chodziło mi czy w ogóle działa wskaźnik temperatury.
Jeśli ktoś kuma, o co w tym wszystkim chodzi i czy pokazuje jakieś błędy (o ile pokazuje) to proszę o podpowiedź.

dżizas 20-01-2016 21:28

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Wejdź w test zegarów, przejdź do poz. 12 tj sygnał z czujnika temp., odpal auto i przejedź się kilka km. Obserwuj i porównan odczyty na wyświetlaczu i wskaźniku temp. ale podejrzewam że będzie w porządku i odczyty będą te same.
Jeżeli tak wyjmij termostat wrzuć go do jakiegoś garnka z zimną wodą, możesz do kompletu włożyć również ten stary który ci szwankował. Postaw garnek na gazie i obserwuj kiedy zacznie się otwierać. Dobrze jakbyś miał jakiś termometr ze skalą pow 100*C żeby w miarę precyzyjnie określić temperaturę kiedy termostat zaczyna się otwierać. Powinno być 88*C. Jeżeli otwiera się przy np. 70 to go reklamuj. Niech go sprawdzą i ewentualnie wymienią na inny.

eMKa 27-03-2016 16:32

Temperatura Silnika (Spada poniżej 100 km/h)
 
Witam.
Jestem dość świeżo upieczonym szczęśliwym posiadaczem Mondeo MK3 2.0 TDCi oraz pierwszy raz posiadam diesla (leciwego)

Mam takie pytanko do właścicieli ów modelu.

Gdy jadę do 100 km/h wskazówka dochodzi maksymalnie do 75/80 stopni (orientacyjnie) i nie chcę dojść do "środka"
Wskazówka wchodzi na środek dopiero gdy przyśpieszam do +110km/h

Czy jest to normalne?
Dziękuję i pozdrawiam.

cinek899 25-05-2016 06:01

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Witam, podczas dłuższej podróży zauważyłem ze autko zaczyna się przegrzewać. Okazało się ze ubyło płynu. Po dolaniu przez ok. 100 km było ok a potem znów problem się pojawił. Dodam ze działo się to przy wyprzedzaniu gdy trzeba było dać trochę więcej gazu. Nigdy tak się nie działo..co najpierw zrobić? Po otwarciu ogrzewania leci gorace powietrze.. Silnik 2.0 Tddi

matrog19 25-05-2016 15:59

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Sprawdź czy duży termostat puszcza Ci płyn na duży obieg po osiągnięciu odpowiedniej temperatury. Piszesz o przegrzaniu więc rozumiem, że wskazówka temperatury osiągnęła koniec skali?

cinek899 26-05-2016 08:04

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Jak to sprawdzić?:D Nie osiagnela końca skali, gdy tylko zaczelo rosnąć to się zatrzymałem, nie wkroczylo na czerwone pole.

matrog19 26-05-2016 11:33

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Jak przekroczy połowę skali to sprawdź czy chłodnica jest gorąca (czy jest równomiernie gorąca czy tylko częściowo).

sebollo69 21-10-2016 05:59

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cześć,przymierzam się do wymiany termostatu "mały olejowy" i natknąłem się na coś takiego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Zakładał ktoś z Was może ten zamiennik??

Mariusz 21-10-2016 06:33

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
1 załącznik(i)
nie kupuj tego, wiem po sobie kup ten:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Kupiłem obydwa ori, mam spokój z temperaturą od ponad roku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.