Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Ford galaxy mk3,LPG do tego modelu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181952)

motorek4612 10-05-2013 16:28

Ford galaxy mk3,LPG do tego modelu.
 
Witam, jestem nowy na tym forum, potrzebuje informacji na temat forda galaxy mk3 od rocznika 2006 z silnikiem benzynowym, interesuje mnie głównie możliwość zainstalowania instalacji LPG, jednak tylko i wyłącznie pod autem.Nigdzie nie mogę zalec informacji na temat koła zapasowego, bo w jego miejsce chciałbym wsadzić butle , a ja potrzebuje duże auto i Galaxy bardzo mi odpowiada.
Zależy mi na szybkich odpowiedziach bo jutro jestem ustawiony na kupno takiego modelu, a możliwość montażu LPG ma tu decydujące znaczenie.
Pozdrawiam motorek4612.

morus 13-05-2013 15:04

Odp: Ford galaxy mk3,LPG do tego modelu.
 
Instalacja w znacznym stopniu jest montowana po maską, w komorze silnika...Mówiąc "pod autem" masz na myśli umiejscowienie zbiornika? Czy koło zapasowe nie jest przypadkiem ulokowane na tylnej klapie?

motorek4612 14-05-2013 20:19

Odp: Ford galaxy mk3,LPG do tego modelu.
 
Konkretnie chodzi mi o montaż zbiornika LPG butla w miejsce kola lub pod auto, wiem jak jest montowana instalacja, ale nie wiem czy ten konkretny model jest przystosowany do tego.

motorek4612 24-05-2013 13:07

LPG do tego modelu.
 
Witam.Po raz drugi zakładam temat w tym dziale. Słuchajcie panie i panowie, potrzebuje konkretnej informacji ,zdjęć na temat montażu instalacji LPG w fordzie galaxy z silnikiem benzynowym pod podłoga auta. Wcześniejszy temat został zamknięty i przeniesiony do działu LPG ale tam są tacy fachowcy ze więcej informacji dostałbym na stypie po pogrzebie. Więc zakładam raz jeszcze i proszę modków o nie usuwanie , zamykanie postu, bo jest to dla mnie ważna informacja, i mam nadzieje uzyskać ja bezpośrednio u źródła czyli od użytkowników forda galaxy mk3. Szukałem w szukajce i na ten konkretny temat nie ma nic wiec tam proszę mnie nie odsyłać, w sieci tez nie ma nic na ten temat. Pozdrawiam i czekam na info.

dikileiden 24-05-2013 15:30

Odp: Konkretnie i na temat,potrzebne informacje.
 
No kolego jeżeli nie ma takich użytkowników którzy mają gaz w galaxy to nikt ci z nieba nie wytrzaśnie.
Po za tym są firmy które instalują gaz i tam powinieneś szukać pomysłów .

motorek4612 24-05-2013 17:32

Odp: Konkretnie i na temat,potrzebne informacje.
 
Właśnie chodzi o to ze bylem już u kilku gazowników, i nikt jeszcze nie gazował w moich okolicach galaktyki w mk3. Nie mam nikogo ze znajomych kto by taki model posiadał żeby podjechać do gazownika i sprawdzić w realu czy się da czy nie da założyć butli pod auto, bo proponowano mi butle w bagażnik, ale to mi się mija z celem posiadanie takiego auta, a galaxy mi i zonie się zaje...ście, podoba. Dlatego proszę o fotki tylnej części podwozia, jakieś wymiary itp itd. A możliwość założenia butli pod autem ma decydujące znaczenie w podjęciu decyzji odnośnie kupna tego modelu.Pozdro.

salom 24-05-2013 18:17

Odp: Konkretnie i na temat,potrzebne informacje.
 
Myślę że ze względów bezpieczeństwa gazownicy nie założą butli pod spodem auta. Czasami podpalają auta, a butla to bomba, a może przy wypadku się urwać, i nieszczęście gotowe.Sam gazu nie założysz, bo tylko koncesjonowane firmy założą, dadzą bumagę, i wpiszesz gaz w dowód rejestracyjny.
Jeżeli masz inne zdanie, to na mnie się nie denerwuj, to tylko moje przemyślenia.

motorek4612 24-05-2013 18:28

Odp: Konkretnie i na temat,potrzebne informacje.
 
Nie no spoko kolego, nie denerwuje się, miałem już kilka aut i tylko jednego diesla, reszta była zawsze w gazie i9 zawsze pod autem butla była, wiec co do tego obaw nie mam. Tak jak pisałem wcześniej , nie kupie auta jeśli nie będę miał pewności ze da się ja zagazować tak jak ja chce czyli zbiornik pod auto. z jego bliźniakiem S-max-em jest podobny problem. kurde:(

alek74 24-05-2013 18:31

Odp: Konkretnie i na temat,potrzebne informacje.
 
Nie wiem czy wiesz ale butla gazowa jest o wiele bardziej wytrzymała od zbiornika paliwa i praktycznie nie ma możliwości żeby podczas wypadku coś się rozszczelniło zawór bezpieczeństwa momentalnie zamknie uchodzący gaz o wiele bardziej niebezpieczny jest zbiornik z paliwem.A co do montażu widziałem kiedyś Gala MK3 z Holandii który miał zbiornik pod spodem .Ja mam w MK2 pod autem 55l nawet go nie widać.A co do MK3 jeżeli masz zapas pod autem to na 100% można w to miejsce założyc butlę lpg.

motorek4612 24-05-2013 18:41

Odp: Konkretnie i na temat,potrzebne informacje.
 
Jeszcze nie tak dawno latałem sharanem 1 generacji i miałem właśnie pod autem butle, podobnie jak kolega wyżej, na temat galaxy mk3 się nie wypowiadam bo nie znam tego modelu i obecnie go nie posiadam, przymierzam się do jego kupna, ale z tego co się dowiedziałem to ten model jak i S-max nie był wyposażony w koło zapasowe,a co za tym idzie jest problem z montażem tej butli, dlatego zalogowałem sie tu na stronie i szukam konkretnych odpowiedzi, wszelkie dane typu zdjęcia wymiary opisy bedą mile widziane:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.