Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Przygasanie świateł (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=115629)

karol013 25-11-2010 12:06

Przygasanie świateł
 
Witam,
mam problem ze światłami - przygasają.
Jest to niezależne od szybkości obrotów silnika. Byłem w serwisie, gdzie stwierdzono, że wszystko jest OK - a winą może być niedoładowany akumulator. Osobiście nie do końca w to wierze, gdyż sytuacja występuje także po przejechaniu nawet kilkudziesięciu km i wyłączeniu wszystkiego, co może dodatkowo obciążąć instalację (klima, radio...).
Może ktoś miał podobny problem a może ten typ tak ma?

Pozdrawiam
karol013

smoki3 25-11-2010 14:03

Odp: Przygasanie świateł
 
Cytat:

Napisał karol013 (Post 1546385)
Witam,
mam problem ze światłami - przygasają.
a może ten typ tak ma?

Pozdrawiam
karol013


Stanowczo nie ma, a powodów może być wiele. Pojedź do dobrego elektryka.

Pozdrawiam.

smoki3

Strzeszku 25-11-2010 17:56

Odp: Przygasanie świateł
 
U mnie światła przygasają od nowości auta.
Zdarza się*to najczęściej na zimnym silniku, ale od czasu do czasu występuje nawet po przejechaniu kilkudziesięciu km. Coś mi się wydaje że ten typ tak ma.

andy-w 25-11-2010 18:02

Odp: Przygasanie świateł
 
Cytat:

Napisał Strzeszku (Post 1546552)
U mnie światła przygasają od nowości auta.
Zdarza się*to najczęściej na zimnym silniku, ale od czasu do czasu występuje nawet po przejechaniu kilkudziesięciu km. Coś mi się wydaje że ten typ tak ma.

Ja też tak miałem. Raczej działo się to na zimnym silniku. Były okresy kiedy tego zjawiska nie było. Niekiedy miałem wrażenie, że mam zwidy.

salat 25-11-2010 18:46

Odp: Przygasanie świateł
 
W moim Mondeo dokładnie to samo, bez względu na ilość przejechanych kilometrów światła lekko migotają, zauważyłem, że miga/przygasa również lampka wewnątrz samochodu. Jadę do serwisu 07.12 zgłoszę ten problem zobaczymy jaka będzie reakcja.

vinci72 25-11-2010 22:11

Odp: Przygasanie świateł
 
JA też to niedawno zauważyłem. Auto kupiłem tego roku latem i nie mogłem tego dostrzec wcześniej. Teraz, gdy częściej jeżdżę w ciemnościach widzę to najczęściej w korach, gdy oświetlam tyły aut stojących przede mną.
Myślałem, że mam jakieś zwidy, albo to początek jakiegoś obłędu. Teraz jestem spokojniejszy, że problem jednak dotyczy Mondeo, a nie mnie.
Tylko co z tym zrobić? Uznać, że TTTM, czy walczyć? Oto jest pytanie.
Swoją drogą boję się zgłaszać do ASO, bo jeśli nawet to naprawią, to zepsują coś innego ...

Kipa 25-11-2010 23:06

Odp: Przygasanie świateł
 
U mnie podczas jazdy, nawet na długich trasach, widać zmiany intensywności świecenia świateł. Tak jakby regulator napiecia miał wahania. Czasami jest to przygasanie, a czasami rozbłyśnięcie.
Nie jest to stałe zjawisko, ale od czasu do czasu wystąpi.

grafmarr 26-11-2010 09:37

Odp: Przygasanie świateł
 
Wg mnie przygasanie świateł w Mondeo MK4 nie jest normalne chyba, że jest to zależne od rodzaju silnika, bo w moim MK4 to zjawisko nie występuje w ogóle, a akumulator za 10 dni będzie miał 3 lata jazdy.
I owszem mam takie zjawisko w Focusie I z silnikiem benzynowym 1.8, ale tylko przy załączaniu się klimatyzacji i włączaniu ogrzewania przedniej szyby.

kolonez 26-11-2010 10:30

Odp: Przygasanie świateł
 
Zgadzam się z przedmówcą, ten typ z pewnością tak niema.
Takie objawy mogą świadczyć o uszkodzeniu wewnętrznym akumulatora który zbyt mocno obciąża żródło czyli altermator.

Pozdrawiam

vinci72 26-11-2010 12:43

Odp: Przygasanie świateł
 
Z tego co widzę, to ta "przypadłość" występuje w 1,8 TDCI, a nie występuje w innych. A to ciekawostka się nam robi ....
Czekam na wieści od pierwszej osoby, która zgłosi to w ASO - ja mam przegląd za 5kkm i też to zgłoszę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.