Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] słabe ładowanie i gdzie znajdują się masy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=258402)

Klimek92 08-02-2017 10:57

słabe ładowanie i gdzie znajdują się masy
 
witam. jak w tytule mój ford Focus CMax 2.0 Cdti na ładowanie 13.8v i znajomy powiedział żebym sprawdził masy tylko nie wiem gdzie się znajdują i ile ich jest w komorze silnika. może ktoś mi podpowie

salom 08-02-2017 14:49

Odp: słabe ładowanie i gdzie znajdują się masy
 
Jest to prawidłowe ładowanie, jak swędzi Cię kieszeń, to szukaj sobie problemów.

szczur4455 08-02-2017 16:13

Odp: słabe ładowanie i gdzie znajdują się masy
 
Jedną masę masz przykręconą do kielicha obok alumulatora, drugą do skrzyni biegów. Jednak zgadzam się z kolegą wyżej

madamsz 08-02-2017 16:25

Odp: słabe ładowanie i gdzie znajdują się masy
 
Masy są jeszcze na podłużnicy pod filtrem powietrza.

Mariusz

PS. poszukaj po forum jest sporo tematów odnośnie ładowania, powinno być 14,2, ale może być i 13,8 wszystko zależy od odbiorników podłączonych w danym momencie, od inteligentnego systemu ładowania, od stanu akumulatora, alternatora - ale jak nic się nie dzieje w aucie to nie szukaj na siłę wydatków

tedii 08-02-2017 17:56

Odp: słabe ładowanie i gdzie znajdują się masy
 
Cytat:

Napisał salom (Post 2745431)
Jest to prawidłowe ładowanie, jak swędziCię kieszeń, to szukaj sobie problemów.

Zgadza się , ja ma tak o ds kupna ,czyli od dziewięciu lat i jest ok.

Klimek92 09-02-2017 08:13

Odp: słabe ładowanie i gdzie znajdują się masy
 
właśnie że mam problemy bo czasem nie zapala rano wczoraj też nie zapalił A było tylko -7 .

salom 09-02-2017 10:40

Odp: słabe ładowanie i gdzie znajdują się masy
 
Jakie objawy nie zapalania, wolno kręci, krótko kręci czy szybko kręci bo nie muszą to byc objawy ładowania 13,8, tylko słabego akumulatora, zasiarczonego, lub ze zwarciami wewnętrznymi.
Najlepiej rano podłączyc miernik, i sprawdzic do ilu Volt spada prąd przy pierwszym zakręceniu.
Jeżeli poniżej 10,5 Volta, to aku już szykuje sie do huty, w zależnosci od tego, co widac na mierniku.

Paweł1 09-02-2017 13:17

Odp: słabe ładowanie i gdzie znajdują się masy
 
Cytat:

Napisał salom (Post 2745934)
Najlepiej rano podłączyc miernik, i sprawdzic do ilu Volt spada prąd przy pierwszym zakręceniu.
Jeżeli poniżej 10,5 Volta, to aku już szykuje sie do huty, w zależnosci od tego, co widac na mierniku.

Spadek napięcia można sprawdzić w menu serwisowym zegarów.

Klimek92 10-02-2017 04:37

Odp: słabe ładowanie i gdzie znajdują się masy
 
akumulator miałem na gwarancji bo jedna cela padła .wczoraj dostałem nowy i zobaczę co się będzie działo. A najlepsze jest to że wtedy przy tym -7 to kręcił jak głupi a nie odpalił

rapcio1 12-02-2017 20:26

Odp: słabe ładowanie i gdzie znajdują się masy
 
Ten samochód jest wyposażony w system inteligentnego ładowania (Jest nawet taki bezpiecznik). Gdy komputer wykrywa naładowany akumulator to utrzymuje napięcie 13.8 V. Włącz na zgaszonym silniku na paręnaście minut różne odbiorniki prądu, podłącz miernik i uruchom silnik. przez chwile napięcie będzie ponad 14 V celem doładowania aku.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.