Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272966)

domadm 25-11-2017 17:25

Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
Cześć
Czy ktoś w MK5 montował pod konsolą jakieś urządzenie? Z CB już zrezygnuję, ale wsadziłbym tam Yanosika, np. GTR.
Czy ktoś przerabiał temat? Można tam wkręcić wkręta pod konsolę od spodu, czy też nie bardzo ze względu na sterowanie klimatyzacji?

Może ktoś ma fotki z montażu np. takiego Yanosika?

foni 25-11-2017 17:47

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
mam Yanosika
postaram się do poniedziałku wrzucić fotkę

domadm 27-11-2017 08:39

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
2 załącznik(i)
W międzyczasie moje rozwiązanie na już, choć kto wie na jak długo zostanie :)

domadm 27-11-2017 23:33

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
Nikt więcej nie używa?

peteypee 28-11-2017 07:29

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
Ja mam w telefonie yanka więc nawet bym nie pomyślał żeby coś dodatkowego montować. Acz kolwiek rozumiem potrzebe gdy telefon jest potrzebny do dzwonienia w trasie a nie nawigowania czy yanka. Wydaje mi sie że taka podstawka to sensowne rozwiązanie, na jakiejś niezbyt mocnej taśmie zeby dało się to oderwać. Dziurawić kokpit żeby zakładać urządzenie dla mnie troche kiszka.

Greg Poznań 28-11-2017 07:54

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
1 załącznik(i)
Fusion i CB radio na 2 paskach taśmy 3M do góry przyklejone od pół roku trzyma się i działa :-)

foni 28-11-2017 11:30

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
3 załącznik(i)
Montaż poprzez uchwyt trzymający samo urządzenie Yanosika GTR, a uchwyt poprzez przyssawkę do górnej części wnęki. Tam od góry przykręcona powierzchnia "przyssawkolubna". Nie widać dzięki temu śrub, a po demontażu nie ma (widocznych) śladów po montażu. Jednocześnie dzięki możliwości dość dowolnego obracania uchwytem montaż samego urządzenie nie ma wpływu na funkcjonalność wnęki.
Zasilanie odbywa się poprzez dołożony pod tunelem środkowym dodatkowy zasilacz USB.

domadm 28-11-2017 12:08

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] o taśmie 3M myślałem, tyle że przy naciskaniu klawiszy urządzenie by się odchylało - musi być za nim jakiś element stawiający opór.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ciekawy sposób, ale nie za głęboko do naciskania klawiszy? A czemu dodatkowy zasilacz USB a nie gniazdko które jest na miejscu?

foni 28-11-2017 13:43

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
Naciskanie nie jest dla mnie priorytetem. W przeciwieństwie do widoczności, która przy takim lekko oddalonym i skośnym montażu jest dość przyzwoita. Poza tym nie świeci w nocy po oczach. Ale faktycznie, łatwiej naciskać klawisze w Twojej wersji montażu.

Głównym powodem dla zakupu GTRa była możliwość natychmiastowego korzystania z powiadomień (głównie informacje o suszarkach) Yanosika, bez konieczności kombinowania z apką na telefonie. Tym bardziej, że często jest tak że telefon mam podpięty pod Sync3, leży on sobie schowany i korzystanie z jego ekranu jest niemożliwe.

Dodatkowy zasilacz po to aby nadal mieć możliwość korzystania z gniazdka we wnęce. Szczerze mówiąc to mam w nie wpięte na stałe ładowarkę szybkiego ładowania i korzystam z niej dość systematycznie (nie tylko na potrzeby telefonu).

domadm 28-11-2017 14:07

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
Zastosowania mamy te same, ja też wolę dedykowanego Yanosika bo to wygodniejsze i zawsze słychać. A Sync3 niech sobie działa do podcastów i muzy, poza tym ja często telefonu nie wyjmuję z kieszeni i nie doładowuję w aucie, więc mi Yanosik nie zżera baterii.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.