Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Jaki rozrz±d, filtry, p³yny i oleje w 1.6 TDCI polecacie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144598)

baca7 22-11-2011 23:32

Jaki rozrz±d, filtry, p³yny i oleje w 1.6 TDCI polecacie?
 
Jestem ¶wie¿o po zakupie C-Maxa 1.6 TDCI 109KM z filtrem cz±stek sta³ych - niestety, z 2006 roku i przebiegu 135 tys km. Auto ¶wie¿o sprowadzone z Belgii, przetarte by³o lew± stron±, serwisowane w ASO Forda - ostatni wpis na 120 tys km.
Na 99% jestem pewien tego przebiegu, dodatkowo mam belgijski TUV. W zwi±zku z tym, ¿e do¶æ du¿o je¿d¿ê a samochód jest moim narzêdziem pracy muszê mieæ wszystko sprawne na 100%, st±d moje pytania:
Jaki za³o¿yæ rozrz±d - patrz±c na sklepy internetowe sprzedaj±ce czê¶ci do Forda zastanawia mnie jedna rzecz: Kompletny rozrz±d (pasek, rolka, napinacz) zapakowany w kartonik Motorcraft kosztuje oko³o 430 z³ a niby zamiennik kosztuje oko³o 270 z³. Ale co ciekawe - ten zamiennik to fizycznie to samo co orygina³: pasek Dayco, rolki Ina - o co tu chodzi?
Jak± kupiæ pompê wody - jakiej firmy bêdzie najlepsza, czy jest konieczno¶æ jej wymiany razem z rozrz±dem, gdzie siê ona znajduje pod mask±?
Jakie zastosowaæ filtry (oleju, paliwa, powietrza, kabinowy) - czy oryginalne bêd± lepsze od dobrych zamienników np Mann?
Jaki wlaæ olej do silnika - wyczyta³em, ¿e 5W/30 ale jakiej firmy bêdzie najlepszy do tego silnika z filtrem cz±stek sta³ych?
Jaki wlaæ p³yn do ch³odnicy i jaki p³yn hamulcowy?
Czy zaj±æ siê te¿ wymian± p³ynu do wspomagania kierownicy i oleju w skrzyni biegów?
Na co powinienem jeszcze zwróciæ uwagê, co sprawdziæ, co wymieniæ?
W przysz³ym tygodniu planujê podstawiæ auto do swojego mechanika wiêc proszê Kolegów o wskazówki i wypowiedzi.
Z góry dziêkujê i pozdrawiam.

adamon 23-11-2011 13:45

Odp: Jaki rozrz±d, filtry, p³yny i oleje w 1.6 TDCI polecacie?
 
masz 135 tys km to jeszcze 100 tys mo¿esz zrobiæ na tym rozrz±dzie, wed³ug forda :)
te¿ mam auto z Belgii i te¿ jestem pewien przebiegu, napisa³em list do poprzedniego w³a¶ciciela :)
Stojê przed wymian± oleju, kartkê z olejem mam firmy FINA z tego co siê dowiedzia³em to jest TOTAL wiêc wlejê TOTAL QUARTZ FUTURE 9000 5W30 (te¿ jest do silnika z filtrem DPF) a silnik PSA wiêc francuz to olej francuski mu nie zaszkodzi :)

Lelon 23-11-2011 14:58

Odp: Jaki rozrz±d, filtry, p³yny i oleje w 1.6 TDCI polecacie?
 
pewnie temat zaraz wyleci ale postaram siê na szybko Ci pomóc :)

rozrz±d: je¿eli jeste¶ pewien przebiegu to spokojnie mo¿esz jeszcze zrobiæ sporo km

filtry: najlepiej Motorcrafta (powiedzmy, ¿e to orygina³y) - cena przystêpna i jako¶æ bardzo dobra

olej: Total Ineo ECS 5w30, to jest olej do tego silnika z DPF (taki wlewa grupa PSA do swoich aut z DPF)

p³yn ch³odniczy: bez przesady, byleby nie woda ;)

p³yn hamulcowy: marka raczej bez znaczenia, DOT4 chyba ¿e je¼dzisz po torze to DOT 5 ;)

p³yn do wspomagania: ja nie wymienia³em, sprawd¼ jedynie stan (pod prawym reflektorem)

olej w skrzyni: skrzynia jest bezobs³ugowa

baca7 26-11-2011 10:56

Odp: Jaki rozrz±d, filtry, p³yny i oleje w 1.6 TDCI polecacie?
 
Mo¿e jeszcze kto¶ siê podzieli swoimi spostrze¿eniami?
Rozrz±d mimo wszystko wymieniê - jaki pasek, rolki i pompa wody bêd± najlepsze?
Co do oleju to chyba faktycznie zdecydujê siê na tego Totala choæ ten Motul siedzi mi jeszcze w g³owie.

luck48 26-11-2011 20:08

Odp: Jaki rozrz±d, filtry, p³yny i oleje w 1.6 TDCI polecacie?
 
Ja zala³em Castrola Edge 5W/30 jest ok wkoñcu to ford czyli Castrol i BP ;). Pasek Continental. Pompa wody SKF. Wiem, ¿e silnik jest we wspó³pracy z francuzami i tyle mi wystarczy z tego kraju. Nie mam przekonania do oleju TOTAL ale to tylko moje subiektywne odczucie.

adamon 28-11-2011 18:18

Odp: Jaki rozrz±d, filtry, p³yny i oleje w 1.6 TDCI polecacie?
 
o castrolu masz tu do¶æ du¿o opisane :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.