Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Wygodniejszy fotel kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178350)

errorix 19-03-2013 20:07

Wygodniejszy fotel kierowcy
 
Witam, jestem nowym uzytkownikiem forum i w zasadzie nowym nabywca forda galaxy jedno mnie strasznie meczy po przesiadce z passata ......komfort w fotelu to jest po prostu tragedia nie wypoczywam jadac 5-8 godzin jak w poprzednim aucie tylko czuje sie jak na krzesle (taborecie) :) Panowie i Panie czy jest mozliwosc wymiany fotela na jakis wygodniejszy ? czy myslicie ze to po prostu przez to ze sie wyzej siedzi dlatego takie odczucie ? jesli jest jakas opcja polepszenie tego komfortu podzielcie sie ze mna informacja bo nie ujade tak dlugo .....dzieki :) pozdrawiam

wojtekn 19-03-2013 22:09

Odp: wygodniejszy fotel kierowcy
 
Wiesz pytanie zasadnicze jaką masz wersje wyposażenia autka. Bo jeśli jedną z tych biedniejszych to zgadza się fotele są no powiedzmy normalne. W opcjach lepszych wyprofilowanie jest ciut lepsze czytaj wygodniejsze. W dziale Galaxy jesteś pierwszy który o tym pisze ale koledzy z działu mondeo już to zauważyli szczególnie jak ktoś miał samochód A i B i sam na sobie to porównał.
Poszukaj znajomego lub skocz do salonu Forda i przymierz się do jakiejś bogatej wersji i zobacz czy taki fotel by ci pasował. A potem można dalej pomyśleć.

PS: Podaj mi vin np. na PW to sprawdzę jaką masz wersje. :wink:

dikileiden 19-03-2013 23:30

Odp: wygodniejszy fotel kierowcy
 
No Panowie ja też się muszę pożalić że nie mogę sobie ''znaleźć'' miejsca za kierownicą , przesiadłem się na galaxy z mondeo MK3 , siedzenia mam z wersji titanium ''sportowe'' skóra-alcantara , siedzi się jakoś tak wysoko jak na tronie ,próbowałem obniżyć siedzenie ale przy moim wzroście 174cm to porażka , brak podparcia pod łokcie , jedyny podłokietnik centralny, bez możliwości regulacji przód - tył . Ciekawy jestem jak jest w wersji ghia z podłokietnikami przy fotelach. Plusem siedzenia wysoko jest super widoczność. Dodam jeszcze że galaxy mam niecałe dwa lata i chyba jeszcze nie znalazłem tej ''jedynej'' pozycji.

123galaxy123 20-03-2013 02:10

Odp: wygodniejszy fotel kierowcy
 
Cześć mam gije z 2007 r. brykam 3 rok i nie narzekam osobne podłokietniki się sprawdzają . Co do pozycji to jest inne auto i musi być trochę jak na ,,krześle ''

maro74 20-03-2013 19:33

Odp: wygodniejszy fotel kierowcy
 
Ja ma Titanium też mam sportowe wyprofilowanie w zwykłej tapicerce. Nie są to za wygodne fotele. Brakuje mi miejsca na uda bo fotel jest za wąski według mnie.

Jarek G. 20-03-2013 20:05

Odp: wygodniejszy fotel kierowcy
 
Mam Titanium, siedzenia sportowe, siedzę wysoko. Jak na krześle. I to jest dla mnie największy plus tego samochodu. Wygoda w każdym calu. Siedzenie na maxa w górę. Przy moim 180 cm ogarniam cały pejzaż za oknem.
No ale ja już jestem wapniakiem. 57 lat.
Pozdro.

maro74 21-03-2013 21:07

Odp: wygodniejszy fotel kierowcy
 
Wysokość siedzenia dla mnie też jest ok ale siedzisko ma tak wyprofilowane boki że jest przyciasnawe jak dla mnie a wcale nie należę do "grubasów".

djibiza 21-03-2013 21:20

Odp: wygodniejszy fotel kierowcy
 
Rozebrać fotel na części pierwsze, poszerzyć siedzisko, inaczej je wyprofilować, nowa tapicerka i gotowe. Albo przeszczep z innego auta. Nie wiem jak z poduszkami ale pewnie nie będą dużą przeszkodą.

A tak w ogóle to mk1 ma najlepsze fotele, stare ale wygodne bardzo. W mk2 już dużo gorzej. W mk3 nie siedziałem nawet ale patrząc na jakość wykonania i użytych materiałów w nowych autach, to pewnie w mk3 jest lipa :/

bartixr 21-03-2013 22:55

Odp: wygodniejszy fotel kierowcy
 
Popieram przedmówce - fotele z MK1, ale pod warunkiem, że fotel ma regulowaną część lędźwiową i naturalnie góra dół. W galaxy nie mam i się plecy zapadają, co po dłuższym siedzeniu kończy się bólem pleców (podłożyłem piankę i jest bardzo wygodnie)

maciaba 21-03-2013 23:20

Odp: wygodniejszy fotel kierowcy
 
Ja nie mam regulowanej części lędźwiowej a w Galaxy spokojnie trzasnąłem 1500 km jednego dnia. Fotele dużo się przyczyniają do wygodnej jazdy ale o kręgosłup nie da się dbać siedząc :P

Więcej ruchu Panowie!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.