Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 benzyna) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109300)

kris_IV 08-09-2010 12:37

Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 benzyna)
 
Witam, Tak jak w temacie, nie zawsze uda się odpalić samochód. Kręci tak jakoś bardzo szybko zupełnie nie jak benzyna 2.0... Czy to może mieć związek z zepsutym katalizatorem? Lub jego brakiem jak gdzieś przeczytałem? Niekiedy się przytrzyma go tak że obraca z 4-5sek i nie uda mu się odpalić, a za drugim razem przy tylko pierwszym obrocie rozrusznika już działa. Paradoksalnie im cieplejszy tym gorzej odpala...

jendrekmak 08-09-2010 18:53

Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben
 
jest bzyczenie/wycie i nie obraca silnikiem? to wtedy bendix w rozruszniku.
Cytat:

Napisał kris_IV (Post 1504157)
Czy to może mieć związek z zepsutym katalizatorem?

nie sądzę żeby tak mogło być

TomCat 08-09-2010 18:55

Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben
 
rozumiem że nie masz tam LPG ?

cosmo80 08-09-2010 22:34

Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben
 
Poczytaj ten wątek ----> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ogólnie nieregularne problemy z odpalaniem w Mk3 benzyna to "normalna" sprawa i nikomu nie udalo się dojść czym to jest spowodowane. Podczas gdy wystąpi problem pomaga wciśnięcie gazu do "dechy".

Bardziej zastanawia mnie to:
Cytat:

Napisał kris_IV (Post 1504157)
Kręci tak jakoś bardzo szybko zupełnie nie jak benzyna

Może udało by Ci się nagrać ten dźwięk :?: Być może to problemy z rozrusznikiem :?:

kris_IV 08-09-2010 23:02

Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben
 
Cytat:

Napisał TomCat (Post 1504328)
rozumiem że nie masz tam LPG ?

Nie mam LPG gdyż nie mam do gazu żadnego przekonania...

Cytat:

Napisał cosmo80 (Post 1504328)
Może udało by Ci się nagrać ten dźwięk

Postaram się nagrać tylko muszę jakiś lepszej jakości sprzęt znaleźć niż komórka... A co do tego gazu, to dokładnie jest tak jak piszecie, że wciśnięcie Gazu do oporu pomaga i to bardzo. Już kiedyś to przypadkiem odkryłem :)

Jeszcze jedno, to mam często wyświetloną ikonę komputera na desce rozdzielczej. I próbowałem z tym komputerem ale nic nie wykazuje jak by błędu nie było w komputerze... Gdy miałem problem z ABS i to czułem to u mechanika wyświetliło na komputerze że to czujnik prawy tył ABS... A np. teraz się świeci ta ikona i nic nie pokazuje. Jak ją skasuje poprzez odłączenie od akumulatora to jest przez jakiś czas ok i znowu się zapala... Ale akurat problem z odpalaniem to chyba nie jest bo związku ze świeceniem i gaśnięciem tej ikony a odpalaniem nie widzę...

00lukas00 09-09-2010 18:57

Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben
 
Witam, może to pompa paliwa, nie zawsze podaje odpowiednie ciśnienie i może być problem z odpaleniem, też mam benzynę i może miałem tak kilka razy - kręci trochę i po chwili pomału łapie i wchodzi na obroty ale nie grzebie bo popieprzę jeszcze gorzej !!!

uciu 25-04-2011 21:31

Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben
 
Witam,

odgrzeje troche temat...

uporaliście się z tym problemem?

Mam podobnie w cmaxie 2.0.

Czasem odpali, czasem nie... tylko że dziś na 6 odpalen az 5 musiałem ponowic (za 2 razem odpalał od strzału).
Wyglada to u mnie tak: po przekręceniu kluczyka trzepie silnikiem (nie pracuje równo) i po chwili (sekunda/dwie) tak jakby go zdusiło. Nie ma wiec tak, że wcale nie odpali - odpali ale po prostu go zdusi.

Swiece mam nowe:-)

Moj mechanik szukał i nic nie znalazł...

MacieqZST 26-04-2011 16:31

Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben
 
A jak z przewodami WN?

FrogsterPL 26-04-2011 21:16

Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben
 
Cytat:

Napisał cosmo80 (Post 1504495)
nikomu nie udalo się dojść czym to jest spowodowane

Czytałem na angielskich stronach, że ten problem mają chyba tylko benzyniaki 1.8 i 2.0 - jeśli nic nie pokręciłem, było tam coś takiego, że w silniku zostaje za dużo spalin po wyłączeniu, i przy ponownym odpalaniu po krótkim postoju (/na rozgrzanym silniku) zasysa głównie spaliny zamiast świeżego powietrza, przez co ma problemy z odpaleniem - dlatego właśnie mocne wciśnięcie gazu (zalecane również w instrukcji!) znacznie pomaga, bo silnik dostaje sporą porcję "pełnowartościowego" powietrza.

Moje Mk3 1.8 też ma z tym często problemy, ale jestem z tym pogodzony już ;) Nasze Mk4 2.0 na razie odpala zawsze, choć kilka razy też trzeba było ciut dłużej "pokręcić".

Z drugiej strony, u siebie nie zauważyłem nic takiego jak wspomniane "szybsze kręcenie rozrusznikiem" przed nieudaną próbą odpalenia... Więc nie wiem czy chodzi o to co opisałem.

cosmo80 26-04-2011 22:34

Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben
 
Koledzy którzy wymieniali w swoich autach kolektory pisali że po wymianie jest znaczna poprawa jeśli chodzi o odpalanie. Wiec może problemem są klapki w kolektorach. Czy w takim razie można pokusić się o stwierdzenie że gdy zaczynają się problemy z odpalaniem to należy przyjrzeć się klapką w kolektorze :?:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.