Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Reset BMS - nowy akumulator (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298557)

tomek4226 18-07-2019 14:22

Reset BMS - nowy akumulator
 
Witam,
Czy jest opcja aby zresetować BMS W mk5 bez użycia FORScan?

kzmuda1 19-07-2019 23:11

Odp: Reset BMS - nowy akumulator
 
nie

jvc 27-07-2019 11:12

Odp: Reset BMS - nowy akumulator
 
Mnie od jakiegoś czasu forscan pokazuje poziom naładowania aku 5-10%
Wczoraj ładował się całą noc na odłączonych klemach i rano pokazuje poziom naładowania 30%. Oczywiście strat/stop nie działa. Czy reset BMS może pomóc?
U elektryka akumulator sprawdzony i jest OK.

Hansolo 27-07-2019 11:40

Odp: Reset BMS - nowy akumulator
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 3156971)
Mnie od jakiegoś czasu forscan pokazuje poziom naładowania aku 5-10%
Wczoraj ładował się całą noc na odłączonych klemach i rano pokazuje poziom naładowania 30%. Oczywiście strat/stop nie działa. Czy reset BMS może pomóc?
U elektryka akumulator sprawdzony i jest OK.

Mój ma to samo. Odpala bez zająknięcia , a Forscan nawet 3% pokazał. Ładowałem kilka godzin i do 45 czy do 47 % doszło. Teraz mam to w czterech literach , ale zimą brak grzanej szyby będzie niefajny.

jvc 27-07-2019 15:58

Odp: Reset BMS - nowy akumulator
 
No właśnie o tą zimę chodzi głównie i grzanie szyb... Nie wiem jak to ford wymyślił i jakie parametry bms bierze przy obliczaniu mocy akumulatora...
Dziś rano miałem 30%, ale w drodze z pracy już 50%. Czyli tak jak kiedyś rozmawialismy w innym wątku, bms odczytuje z opóźnieniem. Idę chyba go podłączyć i niech się ładuje do poniedziałku...

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

tedi_k 28-07-2019 11:17

Odp: Reset BMS - nowy akumulator
 
Cytat:

Napisał kzmuda1 (Post 3154516)
nie

Krzysztofie oraz @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - myślę, że warto sprawdzić "manualną procedurę" resetu BMS dla europejskich aut Forda (myślę, że też MK5):
* włącz zapon bez uruchamiania silnika
* naciśnij przycisk TYLNEGO światła przeciwmgłowego 10 razy, On > Off > On > Off > On > Off > On > Off > On > Off.
* naciśnij przycisk świateł awaryjnych 10 razy
* wyłącz zapłon i ponownie włącz bez uruchamiania silnika.
* ikona akumulatora powinna się zaświecić i błysnąć 3 razy - jeśli tak będzie, to BMS jest zresetowany. Jeśli nie - można spróbować raz jeszcze starannie licząć naciśnięcia klawiszy..

jvc 29-07-2019 17:55

Odp: Reset BMS - nowy akumulator
 
Tadeusz może faktycznie warto spróbować :)
U mnie chyba na razie się obejdzie bez resetu bms. Ładowałem aku od soboty popołudnia do poniedziałku rano. Poziom naładowania 50%, jak to bms ma opóźniony zapłon, więc popołudniu Forscan pokazał 81% naładowania :D
W drodze do domu podładował się do 87% to wynik którego nie pamiętam żeby był kiedykolwiek. Tyle że start /stop nadal nie działa :D

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

kaan1 30-07-2019 07:49

Odp: Reset BMS - nowy akumulator
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 3157578)
Tadeusz może faktycznie warto spróbować :)
U mnie chyba na razie się obejdzie bez resetu bms. Ładowałem aku od soboty popołudnia do poniedziałku rano. Poziom naładowania 50%, jak to bms ma opóźniony zapłon, więc popołudniu Forscan pokazał 81% naładowania :D
W drodze do domu podładował się do 87% to wynik którego nie pamiętam żeby był kiedykolwiek. Tyle że start /stop nadal nie działa :D

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Może się mylę, ale mam wrażenie, że dla systemu i działania ASS istotniejsze jest to co BMS monitoruje niż rzeczywisty stan naładowania akumulatora (nawet opisywany przez parametry w systemie). To BMS musi "dojść do wniosku" że accu jest naładowany na podstawie jakiegoś tam algorytmu. Ładowanie accu ze źródła zewnętrznego, może nie jest interpretowane prawidłowo.

jvc 03-08-2019 08:58

Odp: Reset BMS - nowy akumulator
 
Może tak być jak mówisz.
Dziś to już w ogóle nie wiem o co chodzi.
Zauważyłem że spalanie w drodze do pracy podskoczyło o mniej więcej litr.
Podpiąłem forscana i naładowanie aku 69% a prąd ładowania 45A :roll:
W ciągu 15 minut naładował do 100% i ładowanie spadło tylko do 30A.
Nigdy nie miałem takich wartości ,zwykle ładowanie było 1-5 A.
Nie wiem czy BMS zwariował, czy aku rzeczywiście jest już uszkodzony.

widmo_MK4 21-08-2019 19:51

Odp: Reset BMS - nowy akumulator
 
Dobrze zrozumiałem to co napisał @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Jak nie ziała start/stop to i nie będzie działać grzana szyba?.

Bump:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.